Rytmisk Sports Gymnastik 2023 - DM 2023


Mikro - Fri
1. Ronja Christina Johannsen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 01:41
2. Sophia Berg-Houmark (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 01:57
3. Emilie Silberbrandt (Gymnastikforeningen Øbro)
Tid: 01:42
4. Maliva Segall (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 01:44
5. Lucia Casella (Gymnastikforeningen Øbro)
Tid: 01:25
6. Emily Neumann (Ølstykke GF)
Tid: 01:47
7. Thea Khloe Szyszko (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 01:48
8. Olivia Lisnichuk (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 02:27
9. Andrea Havnsøe Petersen (Gymnastikforeningen Øbro)
Tid: 01:42
10. Karolina Titor (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 01:48
11. Zoya Kozemiakin (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Tid: 01:36
12. Silja Johannsdottir Grønberg (Hjerting IF - Gymnastik)
Tid: 02:52
Mini - Fri
1. Julie Wibe Jespersen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.566 / Tid: 01:51
2. Amelia Lisnichuk (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 15.366 / Tid: 01:58
3. Selina Li (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.766 / Tid: 01:47
4. Nikoline Holm (Ølstykke GF)
Score: 14.666 / Tid: 01:49
5. Sofiia Simak (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.200 / Tid: 01:47
6. Elizabeth Højland Frederiksen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.166 / Tid: 01:48
7. Lucy Elizabeth Khang (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.966 / Tid: 01:45
8. Mathilde Søs Marcussen (TIK Gymnastik)
Score: 13.766 / Tid: 01:48
9. Smilla Sander (Ølstykke GF)
Score: 13.333 / Tid: 01:50
10. Theodora Gomes Ottosen-Støtt (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.100 / Tid: 01:50
11. Anna Kaya Grønvald Stryhn (TIK Gymnastik)
Score: 12.866 / Tid: 01:41
12. Emilia Østergaard (Ølstykke GF)
Score: 12.833 / Tid: 01:48
13. Mia Baumann (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 12.799 / Tid: 01:42
14. Vigga Glindvad Porsborg (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.366 / Tid: 01:48
15. Nomi Ranum (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.166 / Tid: 01:42
16. Filipa Birk Nymand (TIK Gymnastik)
Score: 12.099 / Tid: 01:45
17. Maria Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.866 / Tid: 01:47
18. Rosa Holte Narp (Ølstykke GF)
Score: 11.399 / Tid: 01:45
19. Ella Augusta Guldbæk Musak (TIK Gymnastik)
Score: 10.966 / Tid: 01:44
20. Live Emilia Svare (FG 90 Frederikshavn)
Score: 10.866 / Tid: 01:48
21. Leonora Borrisholt Haller (FG 90 Frederikshavn)
Score: 10.866 / Tid: 01:36
22. Iben Korsholt Jensen (FG 90 Frederikshavn)
Score: 10.866 / Tid: 01:34
23. Ksenia Holovkova (TIK Gymnastik)
Score: 10.733 / Tid: 01:54
Mini - Redskab
1. Ksenia Holovkova (TIK Gymnastik)
Score: 8.899 / Tid: 01:54
2. Julie Wibe Jespersen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.499 / Tid: 01:49
3. Smilla Sander (Ølstykke GF)
Score: 13.399 / Tid: 01:56
4. Theodora Gomes Ottosen-Støtt (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 12.866 / Tid: 01:32
5. Amelia Lisnichuk (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 12.800 / Tid: 01:54
6. Maria Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.733 / Tid: 01:51
7. Elizabeth Højland Frederiksen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.399 / Tid: 01:53
8. Ella Augusta Guldbæk Musak (TIK Gymnastik)
Score: 12.233 / Tid: 01:41
9. Nikoline Holm (Ølstykke GF)
Score: 12.033 / Tid: 01:54
10. Lucy Elizabeth Khang (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.633 / Tid: 01:50
11. Sofiia Simak (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.633 / Tid: 01:55
12. Mathilde Søs Marcussen (TIK Gymnastik)
Score: 11.632 / Tid: 01:35
13. Selina Li (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.599 / Tid: 01:53
14. Filipa Birk Nymand (TIK Gymnastik)
Score: 11.000 / Tid: 01:19
15. Vigga Glindvad Porsborg (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 10.500 / Tid: 01:52
16. Anna Kaya Grønvald Stryhn (TIK Gymnastik)
Score: 10.299 / Tid: 01:40
17. Mia Baumann (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 10.233 / Tid: 01:34
18. Rosa Holte Narp (Ølstykke GF)
Score: 10.166 / Tid: 01:46
19. Emilia Østergaard (Ølstykke GF)
Score: 10.099 / Tid: 01:47

Rekrut - Fri
1. Isabella Nowak Escobedo (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 17.899 / Tid: 01:47
2. Alina Petersen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 17.599 / Tid: 01:51
3. Emilia Sophia Seistrup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 16.866 / Tid: 01:56
4. Nikol Minkova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 15.366 / Tid: 01:47
5. Valeria Nicole Kuzina (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 15.333 / Tid: 01:50
6. Marie Jørgensen (Ølstykke GF)
Score: 15.066 / Tid: 01:49
7. Nathalie Holm (Ølstykke GF)
Score: 14.899 / Tid: 01:49
8. Victoria Winck-Flyvholm (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.732 / Tid: 01:47
9. Duru Im (Ølstykke GF)
Score: 14.432 / Tid: 01:51
10. Freja Tehler (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.399 / Tid: 01:44
11. Delia Georgiana Badragan (TIK Gymnastik)
Score: 13.133 / Tid: 01:44
Rekrut - Redskab 1
1. Delia Georgiana Badragan (TIK Gymnastik)
Score: 9.733 / Tid: 01:45
2. Emilia Sophia Seistrup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 17.699 / Tid: 01:53
3. Isabella Nowak Escobedo (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 16.966 / Tid: 01:56
4. Alina Petersen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 16.066 / Tid: 01:52
5. Nathalie Holm (Ølstykke GF)
Score: 14.599 / Tid: 01:48
6. Marie Jørgensen (Ølstykke GF)
Score: 14.399 / Tid: 01:49
7. Freja Tehler (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.032 / Tid: 01:47
8. Nikol Minkova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.933 / Tid: 01:51
9. Valeria Nicole Kuzina (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.433 / Tid: 01:46
10. Victoria Winck-Flyvholm (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.199 / Tid: 01:49
11. Duru Im (Ølstykke GF)
Score: 10.699 / Tid: 01:45
Rekrut - Redskab 2
1. Emilia Sophia Seistrup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 17.833 / Tid: 02:08
2. Isabella Nowak Escobedo (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 16.266 / Tid: 01:58
3. Alina Petersen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 15.499 / Tid: 01:55
4. Marie Jørgensen (Ølstykke GF)
Score: 14.399 / Tid: 01:46
5. Duru Im (Ølstykke GF)
Score: 14.099 / Tid: 01:55
6. Nikol Minkova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.200 / Tid: 01:55
7. Freja Tehler (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 12.700 / Tid: 01:52
8. Delia Georgiana Badragan (TIK Gymnastik)
Score: 12.399 / Tid: 01:54
9. Valeria Nicole Kuzina (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.933 / Tid: 01:55
10. Victoria Winck-Flyvholm (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.866 / Tid: 01:52
11. Nathalie Holm (Ølstykke GF)
Score: 10.900 / Tid: 02:08

Pre-Junior - 2. Division - Serie 1
1. Amanda Lauritzen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.483 / Tid: 01:39
2. Cilja Lindeberg (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.616 / Tid: 01:32
3. Vega Poulsen (TIK Gymnastik)
Score: 14.516 / Tid: 01:43
4. Simone Reimann (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.883 / Tid: 01:46
5. Luna Cebrian (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.816 / Tid: 01:33
6. Elizabeth Niclasen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.950 / Tid: 01:44
7. Mille-Mathilde Albrechtsen (TIK Gymnastik)
Score: 12.800 / Tid: 01:32
8. Ellen Kongsbak (FG 90 Frederikshavn)
Score: 12.550 / Tid: 01:42
9. Evanna Huang (DHG Gymnastik)
Score: 11.466 / Tid: 01:42
10. Ester Ryberg Christensen (DHG Gymnastik)
Score: 11.183 / Tid: 01:41
11. Olivia Birk Nymand (TIK Gymnastik)
Score: 10.750 / Tid: 01:26
12. Rose Lyngshede (FG 90 Frederikshavn)
Score: 10.650 / Tid: 01:25
13. Jana Ivanova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 9.216 / Tid: 01:54
Pre-Junior - 2. Division - Serie 2
1. Amanda Lauritzen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.350 / Tid: 01:43
2. Luna Cebrian (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.400 / Tid: 01:41
3. Elizabeth Niclasen (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.166 / Tid: 01:41
4. Simone Reimann (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.066 / Tid: 01:45
5. Cilja Lindeberg (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.850 / Tid: 01:44
6. Vega Poulsen (TIK Gymnastik)
Score: 10.816 / Tid: 01:37
7. Jana Ivanova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 10.383 / Tid: 01:42
8. Mille-Mathilde Albrechtsen (TIK Gymnastik)
Score: 10.066 / Tid: 01:44
9. Evanna Huang (DHG Gymnastik)
Score: 9.766 / Tid: 01:32
10. Olivia Birk Nymand (TIK Gymnastik)
Score: 8.883 / Tid: 01:42
11. Ester Ryberg Christensen (DHG Gymnastik)
Score: 8.183 / Tid: 01:38
Pre-Junior - 1. Division - Fri
1. Ella Bøllingtoft Asmussen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.366 / Tid: 01:45
2. Vasilisa Ricalovska (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 18.050 / Tid: 01:55
3. Anna Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 16.466 / Tid: 01:43
4. Liva Graarup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 14.183 / Tid: 01:47
5. Mariia Yavkun (Silkeborg GF)
Score: 11.683 / Tid: 01:45
6. Laura Knudsen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 9.283 / Tid: 01:43

Pre-Junior - 1. Division - Redskab 1
1. Ella Bøllingtoft Asmussen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.533 / Tid: 01:46
2. Vasilisa Ricalovska (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 15.733 / Tid: 01:45
3. Anna Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.683 / Tid: 01:40
4. Liva Graarup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 12.983 / Tid: 01:49
5. Mariia Yavkun (Silkeborg GF)
Score: 11.466 / Tid: 01:42
6. Laura Knudsen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 6.000 / Tid: 01:42
Pre-Junior - 1. Division - Redskab 2
1. Ella Bøllingtoft Asmussen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.766 / Tid: 01:42
2. Vasilisa Ricalovska (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.466 / Tid: 01:46
3. Liva Graarup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 11.916 / Tid: 01:49
4. Mariia Yavkun (Silkeborg GF)
Score: 9.900 / Tid: 01:49
5. Anna Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 9.766 / Tid: 01:51
6. Laura Knudsen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 6.966 / Tid: 01:48
Pre-Junior - 1. Division - Redskab 3
1. Ella Bøllingtoft Asmussen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.783 / Tid: 01:45
2. Liva Graarup (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 12.716 / Tid: 01:44
3. Vasilisa Ricalovska (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.533 / Tid: 01:41
4. Anna Golubtsova (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 11.600 / Tid: 01:43
5. Mariia Yavkun (Silkeborg GF)
Score: 7.600 / Tid: 01:47
6. Laura Knudsen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 7.316 / Tid: 01:38

Junior - 2. Division - Serie 1
1. Isabella Koch Hansen (TIK Gymnastik)
Score: 18.066 / Tid: 01:38
2. Anais Maria D. Bernier (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.899 / Tid: 01:37
3. Iben Pagsberg Jessen (TIK Gymnastik)
Score: 13.632 / Tid: 01:41
4. Oliwia Pater (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.466 / Tid: 01:46
5. Alma Glindvad Porsborg (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.433 / Tid: 01:44
6. Ella Juulsgaard Jepsen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.166 / Tid: 01:42
7. Roshin Yousef (Silkeborg GF)
Score: 11.699 / Tid: 01:33
8. Liva Leona Leonhardsen (U/K) (FG 90 Frederikshavn)
Tid: 01:44
Junior - 2. Division - Serie 2
1. Ella Juulsgaard Jepsen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.886 / Tid: 01:39
2. Isabella Koch Hansen (TIK Gymnastik)
Score: 16.366 / Tid: 01:54
3. Alma Glindvad Porsborg (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.866 / Tid: 01:41
4. Anais Maria D. Bernier (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 14.766 / Tid: 01:43
5. Iben Pagsberg Jessen (TIK Gymnastik)
Score: 14.366 / Tid: 01:42
6. Oliwia Pater (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.566 / Tid: 01:46
7. Roshin Yousef (Silkeborg GF)
Score: 8.366 / Tid: 01:44
Junior - 1. Division - Bold
1. Yuliia Filimonenko (TIK Gymnastik)
Score: 21.599 / Tid: 01:42
2. Maria Grosser (TIK Gymnastik)
Score: 19.933 / Tid: 01:44
3. Malou Nordberg (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.199 / Tid: 01:43
4. Naja Sanggaard Jørgensen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.866 / Tid: 01:46
5. Mikkeline Klemmensen (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 15.566 / Tid: 01:49
6. Nanna Silberbrandt (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.599 / Tid: 01:50
7. Sofia Luisa Gomes Ryom (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.399 / Tid: 01:43
8. Sofia Brinck-Jensen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 14.099 / Tid: 01:56
9. Veronika Trofymenko (Ølstykke GF)
Score: 13.399 / Tid: 01:49
10. Emilie Holze Jensen (Ølstykke GF)
Score: 12.166 / Tid: 01:45

Junior - 1. Division - Køller
1. Maria Grosser (TIK Gymnastik)
Score: 22.133 / Tid: 01:47
2. Yuliia Filimonenko (TIK Gymnastik)
Score: 21.033 / Tid: 01:42
3. Naja Sanggaard Jørgensen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.600 / Tid: 01:43
4. Veronika Trofymenko (Ølstykke GF)
Score: 15.999 / Tid: 01:56
5. Nanna Silberbrandt (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 15.366 / Tid: 01:48
6. Malou Nordberg (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.299 / Tid: 01:45
7. Sofia Luisa Gomes Ryom (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 15.032 / Tid: 01:39
8. Mikkeline Klemmensen (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.799 / Tid: 01:47
9. Emilie Holze Jensen (Ølstykke GF)
Score: 13.633 / Tid: 01:45
10. Sofia Brinck-Jensen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 10.466 / Tid: 01:47
Junior - 1. Division - Vimpel
1. Yuliia Filimonenko (TIK Gymnastik) (Mangler)
Score: 21.433 / Tid: 00:00
2. Maria Grosser (TIK Gymnastik)
Score: 18.866 / Tid: 01:57
3. Malou Nordberg (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.966 / Tid: 01:49
4. Mikkeline Klemmensen (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 15.933 / Tid: 01:47
5. Naja Sanggaard Jørgensen (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.399 / Tid: 01:53
6. Sofia Luisa Gomes Ryom (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.600 / Tid: 01:39
7. Veronika Trofymenko (Ølstykke GF)
Score: 14.533 / Tid: 01:55
8. Nanna Silberbrandt (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.666 / Tid: 01:54
9. Sofia Brinck-Jensen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 13.033 / Tid: 01:45
10. Emilie Holze Jensen (Ølstykke GF)
Score: 11.632 / Tid: 01:48
Senior - 2. Division - Serie 1
1. Naja Bisgaard Jensen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 18.000 / Tid: 01:42
2. Marie Mejnholt-Jakobsen (Ølstykke GF)
Score: 17.732 / Tid: 01:44
3. Luna Holm (Ølstykke GF)
Score: 15.099 / Tid: 01:01
4. Martha Ryom (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.799 / Tid: 01:46
5. Camilla Christensen (FG 90 Frederikshavn)
Score: 12.966 / Tid: 01:48
6. Ida Tuxen Faber (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 12.832 / Tid: 01:46
7. Matilde Charon Correia (Silkeborg GF)
Score: 11.966 / Tid: 01:42
8. Nathalie Hald (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.732 / Tid: 01:48

Senior - 2. Division - Serie 2
1. Marie Mejnholt-Jakobsen (Ølstykke GF)
Score: 17.899 / Tid: 01:50
2. Naja Bisgaard Jensen (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 16.600 / Tid: 01:49
3. Martha Ryom (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 16.566 / Tid: 01:42
4. Ida Tuxen Faber (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.133 / Tid: 01:39
5. Luna Holm (Ølstykke GF)
Score: 13.666 / Tid: 01:44
6. Nathalie Hald (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.433 / Tid: 01:43
7. Camilla Christensen (FG 90 Frederikshavn)
Score: 12.732 / Tid: 01:41
8. Matilde Charon Correia (Silkeborg GF)
Score: 9.232 / Tid: 01:42
Senior - 1. Division - Bold
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 25.066 / Tid: 01:46
2. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.933 / Tid: 01:44
3. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 21.799 / Tid: 01:57
4. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.399 / Tid: 01:44
5. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 18.432 / Tid: 01:42
6. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 14.566 / Tid: 01:49
Senior - 1. Division - Køller
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 26.366 / Tid: 01:44
2. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.832 / Tid: 01:46
3. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.599 / Tid: 01:43
4. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 18.299 / Tid: 01:47
5. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 18.233 / Tid: 01:46
6. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 16.332 / Tid: 01:44

Senior - 1. Division - Tøndebånd
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 25.900 / Tid: 01:49
2. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.666 / Tid: 01:50
3. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.666 / Tid: 01:41
4. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 20.566 / Tid: 01:32
5. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 20.233 / Tid: 01:43
6. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 19.366 / Tid: 01:44
Senior - 1. Division - Vimpel
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 25.866 / Tid: 01:51
2. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 22.133 / Tid: 01:51
3. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.366 / Tid: 01:55
4. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 19.732 / Tid: 01:49
5. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 19.500 / Tid: 01:38
6. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 17.599 / Tid: 01:51
Finale - Bold
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 28.050 / Tid: 02:02
2. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 20.816 / Tid: 01:56
3. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 20.666 / Tid: 01:53
4. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.933 / Tid: 01:58
5. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 19.416 / Tid: 01:49
6. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 17.666 / Tid: 02:00

Finale - Køller
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 27.400 / Tid: 01:56
2. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.500 / Tid: 01:56
3. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 17.683 / Tid: 01:56
4. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 17.633 / Tid: 01:59
5. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.200 / Tid: 01:53
6. Naja Bisgaard (Hjerting IF)
Score: 15.250 / Tid: 01:56
Finale - Tøndebånd
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 25.883 / Tid: 01:55
2. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 20.750 / Tid: 01:51
3. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 20.316 / Tid: 01:57
4. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.133 / Tid: 01:51
5. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 16.383 / Tid: 01:46
6. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 15.950 / Tid: 01:40
Finale - Vimpel
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen (TIK Gymnastik)
Score: 27.100 / Tid: 02:03
2. Malene Skødstrup (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.516 / Tid: 02:01
3. Yasmin Neumann (Ølstykke GF)
Score: 21.033 / Tid: 02:08
4. Helena Chen (Ølstykke GF)
Score: 19.866 / Tid: 02:01
5. Sarah Holck Rosendal (Ølstykke GF)
Score: 18.516 / Tid: 02:04
6. Maja Køhler Bay (TIK Gymnastik)
Score: 18.300 / Tid: 01:57

Mini Duo/Trio - Runde 1
1. Ølstykke Mini Duo (Ølstykke GF)
Score: 13.916 / Tid: 03:14
2. TIK Silvia & Maria (TIK Gymnastik)
Score: 9.883 / Tid: 01:42
Mini Duo/Trio - Runde 2
1. Ølstykke Mini Duo (Ølstykke GF)
Score: 12.183 / Tid: 01:56
2. TIK Silvia & Maria (TIK Gymnastik)
Score: 8.666 / Tid: 01:52
Mini Gruppe - Runde 1
1. TIK Mini (TIK Gymnastik)
Score: 9.966 / Tid: 02:00

Mini Gruppe - Runde 2
1. TIK Mini (TIK Gymnastik)
Score: 10.933 / Tid: 01:54
Rekrut Duo/Trio - Runde 2
1. Ester og Evanna (DHG Gymnastik)
Score: 11.850 / Tid: 01:35
Rekrut Duo/Trio - Runde 1
1. ROG Duo (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 17.166 / Tid: 01:38
2. Ølstykke Rekrut Duo (Ølstykke GF)
Score: 15.300 / Tid: 01:46
3. Team Emva (Hjerting IF - Gymnastik) (Mangler)
Score: 13.850 / Tid: 00:00
4. Team Anuuk (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.150 / Tid: 02:44
5. Ester og Evanna (DHG Gymnastik)
Score: 13.116 / Tid: 01:34
6. TIK Sofie & Sibel (TIK Gymnastik) (Mangler)
Score: 11.816 / Tid: 00:25

Rekrut Duo/Trio - Runde 2
1. ROG Duo (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 16.366 / Tid: 01:38
2. Ølstykke Rekrut Duo (Ølstykke GF)
Score: 14.783 / Tid: 01:46
3. Team Emva (Hjerting IF - Gymnastik)
Score: 14.216 / Tid: 01:45
4. Team Anuuk (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.616 / Tid: 01:45
5. TIK Sofie & Sibel (TIK Gymnastik)
Score: 13.033 / Tid: 01:49
Rekrut Gruppe - Runde 1
1. TIK Rekrut (TIK Gymnastik)
Score: 9.383 / Tid: 02:26
Rekrut Gruppe - Runde 2
1. TIK Rekrut (TIK Gymnastik)
Score: 10.666 / Tid: 03:03

Junior Duo/Trio - Runde 1
1. Team Aviaja (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 13.566 / Tid: 01:44
2. Team ROG (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 13.133 / Tid: 01:43
3. Matilde, Nanna-Cecilie og Anushka (DHG Gymnastik)
Score: 7.333 / Tid: 01:45
Junior Duo/Trio - Runde 2
1. Team Aviaja (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 14.900 / Tid: 01:57
2. Team ROG (Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG))
Score: 12.532 / Tid: 01:52
3. Matilde, Nanna-Cecilie og Anushka (DHG Gymnastik)
Score: 8.400 / Tid: 01:47
Junior Gruppe - Runde 1
1. TIK Junior (TIK Gymnastik)
Score: 13.133 / Tid: 02:58
2. Greve Junior (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.199 / Tid: 02:59

Junior Gruppe - Runde 2
1. TIK Junior (TIK Gymnastik)
Score: 14.233 / Tid: 01:55
2. Greve Junior (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.566 / Tid: 02:58
Senior Gruppe - Runde 1
1. Team Comezo (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 11.300 / Tid: 03:02
Senior Gruppe - Runde 2
1. Team Comezo (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 11.800 / Tid: 03:15

Diverse
1. Lørdag - Medaljeoverrækkelse 1
Tid: 10:22
2. Lørdag - Medaljeoverrækkelse 2
Tid: 08:57
3. Søndag - Indmarch
Tid: 02:21
4. Søndag - Indmarch Finale
Tid: 03:23
5. Søndag - Medaljeoverrækkelse
Tid: 03:54

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline