Æstetisk Gymnastik 2023 - DM 2023


Short - Children 12-14
1. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 11.10 / Tid: 02:13
Short - Children 12-14 - Finals
1. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 10.37 / Tid: 02:32
Short - Junior
1. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.03 / Tid: 02:29
2. Team Malit (Taarup - Paarup IF)
Score: 12.03 / Tid: 02:11
3. Team Alvia (Silkeborg GF)
Score: 9.43 / Tid: 02:26

Short - Junior - Finals
1. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.60 / Tid: 02:33
2. Team Malit (Taarup - Paarup IF)
Score: 11.70 / Tid: 02:13
3. Team Alvia (Silkeborg GF)
Score: 9.40 / Tid: 02:28
Short - Senior
1. Sorø United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.63 / Tid: 02:35
2. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 12.67 / Tid: 02:21
3. Team Azalea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.80 / Tid: 02:10
Short - Senior - Finals
1. Sorø United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.53 / Tid: 02:29
2. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 12.00 / Tid: 02:23
3. Team Azalea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.07 / Tid: 02:16

Children 8-10
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.00 / Tid: 03:13
2. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 11.78 / Tid: 03:13
3. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 9.83 / Tid: 03:35
4. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.22 / Tid: 03:18
5. Team Pythia (Farum Gymnastikforening)
Score: 7.67 / Tid: 03:01
Children 8-10 - Finals
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.30 / Tid: 03:11
2. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 12.05 / Tid: 03:10
3. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 11.65 / Tid: 03:11
4. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.65 / Tid: 03:03
5. Team Evelina (Taarup - Paarup IF)
Score: 9.17 / Tid: 02:51
6. Team Ara (DHG Gymnastik)
Score: 8.85 / Tid: 02:59
7. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.17 / Tid: 03:10
8. Team Pythia (Farum Gymnastikforening)
Score: 7.78 / Tid: 02:53
9. Team Posie (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.05 / Tid: 02:48
Children 10-12
1. Team Melia (GF Køgebugt)
Score: 14.93 / Tid: 03:05
2. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.88 / Tid: 03:08
3. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.45 / Tid: 02:50
4. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.40 / Tid: 03:11
5. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 12.37 / Tid: 03:08
6. Team Aria (Taarup - Paarup IF)
Score: 9.95 / Tid: 03:00
7. Team Mevio (GF Køgebugt)
Score: 9.55 / Tid: 03:10
8. Team Eini (Spangsbjerg IF)
Score: 8.38 / Tid: 02:58

Children 10-12 - Finals
1. Team Melia (GF Køgebugt)
Score: 15.12 / Tid: 03:03
2. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.18 / Tid: 03:03
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.35 / Tid: 03:11
4. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 13.00 / Tid: 03:10
5. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.95 / Tid: 02:50
6. Team Aria (Taarup - Paarup IF)
Score: 10.42 / Tid: 02:59
7. Team Mevio (GF Køgebugt)
Score: 9.95 / Tid: 03:08
8. Team Eini (Spangsbjerg IF)
Score: 9.00 / Tid: 02:53
Children 12-14
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.17 / Tid: 03:27
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.03 / Tid: 03:25
3. Team Anora (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 10.57 / Tid: 03:08
4. Team Merina (GF Køgebugt)
Score: 10.57 / Tid: 03:16
5. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.07 / Tid: 03:12
6. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 8.80 / Tid: 03:05
Children 12-14 - Finals
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.77 / Tid: 03:25
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.83 / Tid: 03:24
3. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.80 / Tid: 03:09
4. Team Merina (GF Køgebugt)
Score: 9.93 / Tid: 03:15
5. Team Anora (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 9.83 / Tid: 03:13
6. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 8.30 / Tid: 03:01

Junior
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.63 / Tid: 03:38
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 20.08 / Tid: 03:21
3. DHG Elite Junior (DHG Gymnastik)
Score: 19.40 / Tid: 03:31
4. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 18.70 / Tid: 03:16
Junior - Finals
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 22.58 / Tid: 03:29
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 21.12 / Tid: 03:17
3. DHG Elite Junior (DHG Gymnastik)
Score: 19.68 / Tid: 03:21
4. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 19.53 / Tid: 03:17
Senior
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 22.30 / Tid: 03:33
2. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 21.13 / Tid: 03:29
3. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 20.73 / Tid: 03:12
4. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 19.75 / Tid: 03:31

Senior - Finals
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.45 / Tid: 03:33
2. Team Nordik (IF Føroyar)¨
Score: 22.03 / Tid: 03:27
3. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 21.42 / Tid: 03:11
4. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 21.33 / Tid: 03:37
Diverse
1. Lørdag - Indmarch
Tid: 15:49
2. Lørdag - Udmarch
Tid: 06:56
3. Søndag - Medaljeoverrækkelse
Tid: 33:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline