Grand Prix-Rytme 2023 - DM 2023


Mikro - 1. Division
1. Team Zinnia (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: / Tid: 02:42
2. Team Ceresia (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: / Tid: 03:27
3. Team Vira (DHG Gymnastik)
Tid: 03:01
4. Team Ezra (Spangsbjerg IF)
Tid: 02:52
5. Team Vea (Randers Gymnastiske Forening)
Tid: 03:10
Mikro - 2. Division
1. Team Magnolia (Fårup-Sønderbæk Idrætsforening)
Tid: 03:14
2. Team Vesta (Farum Gymnastikforening)
Tid: 02:30
3. Team Flora (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 03:13
4. Team Mirabella (GF Køge Bugt)
Tid: 03:08
5. Team Estreja (Ringsted IF - Gymnastik)
Tid: 03:33
6. Team Emla (Espergærde IF)
Score: / Tid: 02:53
7. Team Enora (Espergærde IF)
Score: / Tid: 03:12
8. Team Nori (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: / Tid: 03:12
9. Team Kimia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: / Tid: 02:52
Mini mono - 1. Division
1. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 11.90 / Tid: 03:20
2. Team Mevio (GF Køge Bugt)
Score: 11.35 / Tid: 03:15
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 10.55 / Tid: 02:56

Mini mono - 2. Division
1. Team Posie (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 9.90 / Tid: 02:53
2. Team Eini (Spangsbjerg IF)
Score: 9.45 / Tid: 02:50
3. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.65 / Tid: 03:10
4. Team Ara (DHG Gymnastik)
Score: 8.55 / Tid: 02:49
5. Team Limone (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.80 / Tid: 03:28
6. Team Pythia (Farum Gymnastikforening)
Score: 5.25 / Tid: 02:51
7. Team Lily (Grindsted G & IF)
Score: 4.75 / Tid: 03:11
Mini 8-10 - Serie 1
1. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 13.15 / Tid: 03:09
2. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.35 / Tid: 03:12
3. Team Jasmin (Grindsted G & IF)
Score: 10.85 / Tid: 02:59
4. Team Evelina (Tarup - Paarup IF)
Score: 8.95 / Tid: 02:56
5. Team Lucia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.60 / Tid: 03:10
6. Team Akiko (SOR IF)
Score: 7.20 / Tid: 03:15
7. Team Elfia (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 5.10 / Tid: 03:01
8. Team Vega (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 2.85 / Tid: 03:01
Mini 8-10 - Serie 2
1. Team Jasmin (Grindsted G & IF)
Score: 11.52 / Tid: 02:43
2. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 11.35 / Tid: 02:54
3. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.00 / Tid: 02:53
4. Team Lucia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.53 / Tid: 02:35
5. Team Evelina (Tarup - Paarup IF)
Score: 7.70 / Tid: 02:28
6. Team Akiko (SOR IF)
Score: 6.68 / Tid: 02:46
7. Team Elfia (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 4.37 / Tid: 02:53
8. Team Vega (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 2.67 / Tid: 02:40

Mini 10-12 - Serie 1
1. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 14.35 / Tid: 03:07
2. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.15 / Tid: 03:00
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.85 / Tid: 03:05
4. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 13.30 / Tid: 02:47
5. Team Aria (Tarup - Paarup IF)
Score: 10.85 / Tid: 03:03
6. Team Thaliope (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 10.85 / Tid: 03:04
7. Team Flora (Grindsted G & IF)
Score: 10.25 / Tid: 03:21
8. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.80 / Tid: 03:21
Mini 10-12 - Serie 2
1. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.72 / Tid: 02:36
2. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 11.93 / Tid: 03:00
3. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 11.43 / Tid: 02:36
4. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.32 / Tid: 02:35
5. Team Aria (Tarup - Paarup IF)
Score: 9.85 / Tid: 02:35
6. Team Thaliope (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.92 / Tid: 02:34
7. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.83 / Tid: 03:10
8. Team Flora (Grindsted G & IF)
Score: 6.77 / Tid: 02:58
Pige - Serie 1
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.45 / Tid: 02:52
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.95 / Tid: 02:42
3. Team Estrela (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 10.35 / Tid: 02:59
4. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 9.60 / Tid: 02:42
5. Team Saturn (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.75 / Tid: 02:48
6. Team Merina (GF Køge Bugt)
Score: 7.20 / Tid: 02:40

Pige - Serie 2
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.72 / Tid: 02:28
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.88 / Tid: 02:25
3. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 10.88 / Tid: 02:23
4. Team Saturn (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 10.75 / Tid: 02:25
5. Team Estrela (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 9.30 / Tid: 02:29
6. Team Merina (GF Køge Bugt)
Score: 6.38 / Tid: 02:14
Tweens
1. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 10.17 / Tid: 02:39
2. Team Viva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.05 / Tid: 02:36
3. Team Una (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.97 / Tid: 02:35
4. Team Akira (SOR IF)
Score: 7.43 / Tid: 02:36
5. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 3.93 / Tid: 02:35
6. Team Pagani (Jelling FS)
Score: 3.77 / Tid: 02:37
Junior - 1. Division - Serie 1
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.55 / Tid: 03:38
2. DHG elite junior (DHG Gymnastik)
Score: 15.30 / Tid: 03:16
3. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.15 / Tid: 03:09
4. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 14.15 / Tid: 03:34
5. Team Delicia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 9.00 / Tid: 03:21

Junior - 1. Division - Serie 2
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.00 / Tid: 02:39
2. DHG elite junior (DHG Gymnastik)
Score: 12.60 / Tid: 03:00
3. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 10.60 / Tid: 03:08
4. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.80 / Tid: 03:02
5. Team Delicia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.30 / Tid: 03:21
Junior - 2. Division - Serie 1
1. Team Naranja (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.50 / Tid: 02:40
2. Team Vivo (SOR IF)
Score: 8.50 / Tid: 03:20
3. Team Mathena (GF Køge Bugt)
Score: 8.25 / Tid: 02:31
4. Team Alvia (Silkeborg GF) (Mangler)
Score: 8.00 / Tid: 00:00
5. Team Starlight (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.95 / Tid: 03:03
Junior - 2. Division - Serie 2
1. Team Vivo (SOR IF)
Score: 9.15 / Tid: 02:36
2. Team Starlight (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 8.25 / Tid: 01:27
3. Team Mathena (GF Køge Bugt)
Score: 8.20 / Tid: 03:05
4. Team Alvia (Silkeborg GF)
Score: 7.55 / Tid: 02:58
5. Team Naranja (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 6.95 / Tid: 03:06

Senior Fri - 1. Division
1. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.55 / Tid: 02:43
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.45 / Tid: 02:54
3. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 13.85 / Tid: 02:47
4. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.50 / Tid: 02:36
5. Team Stevns (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 11.55 / Tid: 02:44
Senior Fri - 2. Division
1. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 10.65 / Tid: 02:53
2. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 10.55 / Tid: 02:40
3. Team Zakura (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 9.85 / Tid: 02:45
4. Team Athena (Randers gymnastiske Forening)
Score: 9.20 / Tid: 02:40
5. Team Meraki (Silkeborg GF)
Score: 7.80 / Tid: 02:53
Senior - Serie 1
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 18.00 / Tid: 03:36
2. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 16.85 / Tid: 03:34
3. Aura (Espergærde IF)
Score: 16.30 / Tid: 03:10
4. Team Lia (Grindsted G & IF)
Score: 10.95 / Tid: 03:24
5. Team Valeria (Vejstrup Efterskole)
Score: 10.85 / Tid: 03:16
6. Team Opal (Grindsted G & IF)
Score: 10.00 / Tid: 03:25
7. Team Makana (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 9.45 / Tid: 03:21
8. Team Lumina (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 9.20 / Tid: 03:15
9. Team Elpida (Silkeborg GF)
Score: 7.00 / Tid: 03:06

Senior - Serie 2
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.20 / Tid: 03:11
2. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 15.65 / Tid: 03:15
3. Aura (Espergærde IF)
Score: 14.25 / Tid: 02:57
4. Team Lumina (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 12.15 / Tid: 03:08
5. Team Opal (Grindsted G & IF)
Score: 12.05 / Tid: 03:15
6. Team Lia (Grindsted G & IF)
Score: 11.40 / Tid: 03:12
7. Team Makana (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 10.60 / Tid: 03:10
8. Team Valeria (Vejstrup Efterskole)
Score: 10.15 / Tid: 02:55
9. Team Elpida (Silkeborg GF)
Score: 7.25 / Tid: 02:56
Diverse
1. Lørdag - Medaljeoverrækkelse
Tid: 22:48
2. Lørdag - Udmarch
Tid: 03:45
3. Søndag - Indmarch
Tid: 05:51
4. Søndag - Medaljeoverrækkelse
Tid: 22.48
5. Søndag - Udmarch
Tid: 01:28

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline