Æstetisk Gymnastik 2023 - Easter Cup 2023


Short Children 8-10
1. Team Aurora (GC Pärl)
Score: 15.700 / Tid: 02:08
2. Sariir (GC Piruett)
Score: 15.600 / Tid: 02:09
3. Crystal Star (Crystal)
Score: 14.350 / Tid: 02:11
Short Children 8-10 - Finals
1. Sariir (GC Piruett)
Score: 14.250 / Tid: 02:09
2. Team Aurora (GC Pärl)
Score: 13.800 / Tid: 02:04
3. Crystal Star (CRYSTAL)
Score: 12.000 / Tid: 02:06
Short Children 12-14
1. Crystal Lady (Crystal)
Score: 14.100 / Tid: 01:55
2. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 10.850 / Tid: 02:05

Short Children 12-14 - Finals
1. Crystal Lady (CRYSTAL)
Score: 13.750 / Tid: 01:53
2. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 11.600 / Tid: 02:02
Short Junior
1. Minett United (Tampereen Sisu)
Score: 16.400 / Tid: 02:08
2. Axoria (Tapanilan Erä)
Score: 16.050 / Tid: 02:16
3. Team Vantaa Short (Vantaan Voimisteluseura)
Score: 16.050 / Tid: 01:50
4. Tapiola Short (Tapiolan Voimistelijat)
Score: 15.050 / Tid: 02:11
5. Team Melina (Sorø Gymnastikforening)
Score: 14.550 / Tid: 02:14
6. Team Malit (Tarup Paarup IF)
Score: 12.700 / Tid: 02:02
Short Junior - Finals
1. Team Vantaa Short (Vantaan Voimisteluseura)
Score: 16.150 / Tid: 01:50
2. Minetit United (Tampereen Sisu)
Score: 16.150 / Tid: 02:07
3. Axoria (Tapanilan Erä)
Score: 15.850 / Tid: 02:13
4. Tapiola Short (Tapiolan Voimistelijat)
Score: 15.000 / Tid: 02:08
5. Team Melina (Sorø Gymnastik tion)
Score: 13.650 / Tid: 02:11
6. Team Malit (Tarup Paarup IF)
Score: 13.000 / Tid: 02:00

Short Woman
1. Rubiin (GC Piruet)
Score: 16.400 / Tid: 02:19
2. Team Máj (SK MG Máj Ceské Budejovice)
Score: 16.350 / Tid: 02:22
3. Team Elira (Gymnastcs Club Spangsbjerg)
Score: 13.050 / Tid: 02:04
4. Angels (CRYSTAL)
Score: 12.800 / Tid: 02:16
5. Team Azalea (HGI Gymnastk og Trampolin)
Score: 12.400 / Tid: 02:06
Short Woman - Finals
1. Team Máj (SK MG Máj Ceské Budejovice)
Score: 16.550 / Tid: 02:20
2. Rubiin (GC Piruett)
Score: 15.200 / Tid: 02:16
3. Team Elira (Gymnastics Club Spangsbjerg)
Score: 13.800 / Tid: 02:02
4. Team Azalea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.300 / Tid: 02:04
5. Angels (CRYSTAL)
Score: 11.600 / Tid: 02:08
Children 8-10
1. Team Nora (Havnar Fimleikafelag)
Score: 13.300 / Tid: 02:50
2. Team Mynthe (Greve Gymnastk og Trampolin)
Score: 12.100 / Tid: 02:50
3. Team Daisy (HGI Gymnastk og Trampolin)
Score: 9.400 / Tid: 02:45
4. Team Aviola (Greve Gymnastk og Trampolin)
Score: 7.600 / Tid: 02:56

Children 8-10 - Finals
1. Team Nora (Havnar Fimleikafelag)
Score: 14.050 / Tid: 02:53
2. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.600 / Tid: 02:55
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.400 / Tid: 02:39
4. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.300 / Tid: 02:57
Children 10-12
1. Lily (GC Rytmika)
Score: 15.950 / Tid: 02:48
2. Team Norma (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 15.050 / Tid: 03:02
3. Xena Elegance (Pakilan Voimistelijat)
Score: 14.750 / Tid: 02:48
4. Lumia 12 (Lahjan Tytöt)
Score: 14.650 / Tid: 02:06
5. Team Luna (Støkk)
Score: 14.250 / Tid: 03:00
6. Illusion Feline (TVS Illusion)
Score: 14.100 / Tid: 03:06
7. Team Urða (Støkk)
Score: 13.050 / Tid: 03:01
8. Team Ivalu (Greve Gymnastk og Trampolin)
Score: 11.400 / Tid: 02:53
Children 10-12 - Finals
1. Lily (GC Rytmika)
Score: 16.050 / Tid: 02:51
2. Lumia 12 (Lahjan Tytöt)
Score: 15.700 / Tid: 03:06
3. Xena Elegance (Pakilan Voimistelijat)
Score: 15.650 / Tid: 02:51
4. Team Norma (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 15.400 / Tid: 03:06
5. Team Luna (Støkk)
Score: 15.000 / Tid: 03:01
6. Illusion Feline (TVS Illusion)
Score: 14.400 / Tid: 03:10
7. Team Urða (Støkk)
Score: 13.700 / Tid: 03:04
8. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.950 / Tid: 02:54

Children 12-14
1. Rebased (GC Rytmika)
Score: 17.633 / Tid: 02:59
2. Minett Pre Junior (Tampereen Sisu)
Score: 17.233 / Tid: 03:01
3. Freyat Pre Jr (HJF)
Score: 16.567 / Tid: 03:26
4. Neutronit10 (Olarin Voimistelijat)
Score: 16.517 / Tid: 02:53
5. Team Svalan (Støkk)
Score: 16.017 / Tid: 02:57
6. Team Vantaa Prejr (Vantaan Voimisteluseura)
Score: 15.983 / Tid: 02:53
7. Gloria Elegance (Pakilan Voimistelijat)
Score: 15.850 / Tid: 02:53
8. Team Mira (Havnar Fimleikafelag)
Score: 15.733 / Tid: 02:57
9. Team Vivanit (Greve Gymnastk og Trampolin)
Score: 14.917 / Tid: 03:06
10. Team Violet (Greve Gymnastk og Trampolin)
Score: 14.100 / Tid: 03:00
11. Team Ara (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 13.650 / Tid: 02:48
12. Team Orkidea (HGI Gymnastk og Trampolin)
Score: 9.983 / Tid: 02:56
13. Team Anora (Sorø Gymnastikforening
Score: 8.333 / Tid: 02:54
Children 12-14 - Finals
1. Rebased (GC Rytmika)
Score: 17.833 / Tid: 03:06
2. Freyat Pre Jr (HJF)
Score: 17.333 / Tid: 02:55
3. Minetit Pre Junior (Tampereen Sisu)
Score: 17.183 / Tid: 03:09
4. Neutronit10 (Olarin Voimistelijat)
Score: 16.483 / Tid: 02:57
5. Team Svalan (Støkk)
Score: 16.050 / Tid: 03:00
6. Team Mira (Havnar Fimleikafelag)
Score: 16.000 / Tid: 03:03
7. Team Vantaa Prejr (Vantaan Voimisteluseura)
Score: 15.417 / Tid: 02:57
8. Gloria Elegance (Pakilan Voimistelijat)
Score: 15.333 / Tid: 03:01
9. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.283 / Tid: 03:03
10. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.583 / Tid: 03:07
11. Team Ara (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 13.550 / Tid: 02:50
12. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.283 / Tid: 03:00
13. Team Anora (Sorø Gymnastik)
Score: 8.933 / Tid: 02:58
Junior
1. Gloria Jr (Elise / PNV)
Score: 25.133 / Tid: 03:14
2. Team Protonit (Olarin Voimistelijat)
Score: 23.867 / Tid: 03:06
3. Team Freyat (HJF)
Score: 22.701 / Tid: 03:08
4. Team Unique Jr (Wasa Unique)
Score: 22.633 / Tid: 03:04
5. Team Rósan (Støkk)
Score: 22.434 / Tid: 03:12
6. Elixiria Jr (Elixiria Sport)
Score: 22.266 / Tid: 03:18
7. Lumo (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 22.134 / Tid: 03:10
8. Sv Sestra Junior (Lahjan Tytöt)
Score: 22.000 / Tid: 03:09
9. Team Azurit (Club Greve)
Score: 20.733 / Tid: 03:15
10. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 18.901 / Tid: 03:02
11. Dhg Elite Junior (DHG Gymnastk)
Score: 18.599 / Tid: 03:04
12. Mykonos Junior (Mykonos Junior)
Score: 16.799 / Tid: 03:18

Junior - Finals
1. Team Protonit (Olarin Voimistelijat)
Score: 24.566 / Tid: 03:10
2. Gloria Jr (Elise / PNV)
Score: 23.966 / Tid: 03:23
3. Team Freyat (HJF)
Score: 23.501 / Tid: 03:13
4. Lumo (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 22.733 / Tid: 03:13
5. Elixiria Jr (Elixiria Sport)
Score: 22.266 / Tid: 03:16
6. Team Rósan (Støkk)
Score: 21.999 / Tid: 03:16
7. Sv Sestra Junior (Lahjan Tytöt)
Score: 21.633 / Tid: 03:15
8. Team Unique Jr (Wasa Unique)
Score: 21.499 / Tid: 03:08
9. Team Azurit (Club Greve)
Score: 20.933 / Tid: 03:17
10. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 19.866 / Tid: 03:06
11. DHG Elite Junior (DHG Gymnastik)
Score: 19.733 / Tid: 03:06
12. Mykonos Junior (Mykonos Junior)
Score: 17.033 / Tid: 03:24
Women
1. Team Lyra (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 22.267 / Tid: 03:10
2. Sole (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 22.066 / Tid: 03:09
3. Team Greve (Club Greve)
Score: 21.450 / Tid: 03:17
4. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 18.816 / Tid: 03:21
Women - Finals
1. Team Lyra (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 22.716 / Tid: 03:13
2. Sole (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 22.583 / Tid: 03:12
3. Team Greve (Club Greve)
Score: 21.433 / Tid: 03:24
4. DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 19.584 / Tid: 03:30

Opvisning
1. Lørdag - Greve 1
Tid: 02:25
2. Lørdag - Greve 2
Tid: 02:41
3. Søndag - Greve 1
Tid: 02:39
4. Søndag - Greve 2
Tid: 02:49

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline