Grand Prix-Rytme 2023 - DM 2023 - 1. Runde


Mikro
1. Team Mirabella (GF Køge-Bugt)
Tid: 03:22
2. Team Vesta (Farum Gymnastikforening)
Tid: 02:35
3. Team Nori (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 03:12
4. Team Vea (Randers Gymnastik Forening)
Tid: 02:51
5. Team Estreja (Ringsted IF - Gymnastik)
Tid: 03:31
6. Team Enora (Espergærde IF)
Tid: 03:34
7. Team Flora (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 03:25
8. Team Magnolia (Fårup-Sønderbæøk IF)
Tid: 03:55
9. Team Ceresia (Ringsted IF - Gymnastik)
Tid: 03:58
10. Team Emla (Espergærde IF)
Tid: 02:41
Mini Mono
1. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 11.40 / Tid: 03:10
2. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.00 / Tid: 03:11
3. Team Mevio (GF Køge-Bugt)
Score: 9.65 / Tid: 03:16
4. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.70 / Tid: 03:14
5. Team Ara (DHG Gymnastik)
Score: 7.40 / Tid: 03:17
6. Team Eini (Spangsbjerg IF)
Score: 6.70 / Tid: 03:10
7. Team Posie (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 6.20 / Tid: 02:58
8. Team Limone (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.70 / Tid: 03:21
9. Team Pyhia (Farum Gymnastikforening)
Score: 4.30 / Tid: 03:38
10. Team Lily (Grindsted G & IF)
Score: 3.85 / Tid: 03:24
Mini 8-10 - Serie 1
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.77 / Tid: 03:24
2. Team Jasmin (Grindsted G & IF)
Score: 11.45 / Tid: 03.17
3. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 11.40 / Tid: 03:18
4. Team Lucia (GF Øbro)
Score: 7.72 / Tid: 03:07
5. Team Akiko (SOR IF)
Score: 6.82 / Tid: 03:18
6. Team Evalina (Tarup - Paarup IF)
Score: 6.73 / Tid: 02:57
7. Team Eifia (Munkebjerg GF)
Score: 3.75 / Tid: 03:20
8. Team Vega (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 3.22 / Tid: 03:15

Mini 8-10 - Serie 2
1. Team Svala (DHG Gymnastik)
Score: 10.00 / Tid: 03:08
2. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.90 / Tid: 03:07
3. Team Jasmin (Grindsted G & IF)
Score: 7.22 / Tid: 02:52
4. Team Evalina (Tarup - Paarup IF)
Score: 5.73 / Tid: 02:38
5. Team Lucia (GF Øbro)
Score: 3.85 / Tid: 02:37
6. Team Eifia (Munkebjerg GF)
Score: 2.90 / Tid: 02:57
7. Team Akiko (SOR IF)
Score: 2.77 / Tid: 03:06
8. Team Vega (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 1.60 / Tid: 02:52
Mini 10-12 - Serie 1
1. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.72 / Tid: 03:38
2. Team Melia (GF Køge-Bugt)
Score: 13.68 / Tid: 03:12
3. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.13 / Tid: 02:52
4. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.57 / Tid: 03:15
5. Team Aria (Tarup - Paarup IF)
Score: 10.18 / Tid: 02:59
6. Team Thaliope (GF Øbro)
Score: 9.80 / Tid: 03:12
7. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.37 / Tid: 03:20
8. Team Flora (Grindsted G & IF)
Score: 7.22 / Tid: 03:22
Mini 10-12 - Serie 2
1. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.32 / Tid: 02:49
2. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.52 / Tid: 02:33
3. Team Melia (GF Køge-Bugt)
Score: 10.43 / Tid: 03:06
4. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.80 / Tid: 02:38
5. Team Flora (Grindsted G & IF)
Score: 7.28 / Tid: 03:10
6. Team Thaliope (GF Øbro)
Score: 5.77 / Tid: 02:36
7. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.17 / Tid: 03:09
8. Team Aria (Tarup - Paarup IF)
Score: 4.23 / Tid: 02:45

Pige - Serie 1
1. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.20 / Tid: 03:17
2. Team Estrela (GF Øbro)
Score: 10.55 / Tid: 03:36
3. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 10.00 / Tid: 03:20
4. Team Viviant (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.20 / Tid: 03:20
5. Team Merina (GF Køge-Bugt)
Score: 7.00 / Tid: 03:28
6. Team Saturn (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 6.45 / Tid: 03:19
7. Team Azur (Alderslyst GF)
Score: 3.75 / Tid: 03:24
8. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 2.85 / Tid: 03:12
Pige - Serie 2
1. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.50 / Tid: 03:03
2. Team Viviant (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.25 / Tid: 03:40
3. Team Estrela (GF Øbro)
Score: 7.35 / Tid: 03:19
4. Team Saturn (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 6.80 / Tid: 02:57
5. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 6.00 / Tid: 03:01
6. Team Merina (GF Køge-Bugt)
Score: 5.00 / Tid: 02:44
7. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 3.25 / Tid: 03:05
8. Team Azur (Alderslyst GF)
Score: 1.50 / Tid: 02:54
Junior - Serie 1
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.40 / Tid: 03:33
2. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.35 / Tid: 03:26
3. DHG Elite Junior (DHG Gymnmastik)
Score: 13.55 / Tid: 03:21
4. Team Movanna (GF Køge-Bugt)
Score: 11.95 / Tid: 03:32
5. Team Delicia (GF Øbro)
Score: 10.70 / Tid: 03:23
6. Team Mathena (GF Køge-Bugt)
Score: 9.10 / Tid: 02:56
7. Team Vivo (SOR IF)
Score: 8.95 / Tid: 03:29
8. Team Starlight (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 7.90 / Tid: 03:16
9. Team Alvia (Silkeborg GF)
Score: 7.40 / Tid: 03:06
10. Team Naranja (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.35 / Tid: 03:12

Junior - Serie 2
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.35 / Tid: 03:19
2. Team Movanna (GF Køge-Bugt)
Score: 10.05 / Tid: 03:09
3. DHG Elite Junior (DHG Gymnmastik)
Score: 9.85 / Tid: 03:04
4. Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.55 / Tid: 03:22
5. Team Delicia (GF Øbro)
Score: 7.00 / Tid: 03:03
6. Team Vivo (SOR IF)
Score: 6.65 / Tid: 03:14
7. Team Mathena (GF Køge-Bugt)
Score: 6.65 / Tid: 03:11
8. Team Alvia (Silkeborg GF)
Score: 6.45 / Tid: 02:55
9. Team Starlight (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 6.20 / Tid: 02:57
10. Team Naranja (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.75 / Tid: 03:19
Tweens
1. Team Akira (SOR IF)
Score: 8.00 / Tid: 03:11
2. Team Viva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.60 / Tid: 03:18
3. Team Uma (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.45 / Tid: 03:10
4. Team Elia (Randers Gymnastik Forening)
Score: 6.60 / Tid: 03:16
5. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 3.20 / Tid: 03:21
Senior Fri
1. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.55 / Tid: 03:24
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.30 / Tid: 03:40
3. Team Malit (Tarup-Paarup IF)
Score: 11.65 / Tid: 03:21
4. Team Zakura (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 8.50 / Tid: 03:26
5. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.60 / Tid: 03:27
6. Team Athena (Randers Gymnastik Forening)
Score: 7.45 / Tid: 03:08
7. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 7.00 / Tid: 03:28
8. Team Meraki (Silkeborg GF)
Score: 6.40 / Tid: 03:35

Senior - Serie 1
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.25 / Tid: 03:31
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 15.70 / Tid: 03:01
3. DHG Elite (DHG Gymnmastik)
Score: 15.15 / Tid: 03:40
4. Team Lia (Grindsted G & IF)
Score: 10.35 / Tid: 03:29
5. Team Opal (Grindsted G & IF)
Score: 9.45 / Tid: 03:26
6. Team Makana (GF Øbro)
Score: 9.25 / Tid: 03:24
7. Team Lumina (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 7.70 / Tid: 03:17
Senior - Serie 2
1. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 12.75 / Tid: 02:53
2. DHG Elite (DHG Gymnmastik)
Score: 11.85 / Tid: 03:15
3. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.65 / Tid: 03:09
4. Team Opal (Grindsted G & IF)
Score: 10.10 / Tid: 03:09
5. Team Lia (Grindsted G & IF)
Score: 9.25 / Tid: 03:12
6. Team Lumina (Lystrup IF - Gymnastik)
Score: 7.95 / Tid: 03:18
7. Team Makana (GF Øbro)
Score: 7.55 / Tid: 03:21
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 09:41
2. Indmarch - Søndag
Tid: 05:11

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline