Æstetisk Gymnastik 2023 - AGG Udtagelse 2023


Children 8-10
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.75 / Tid: 03:06
2. Team Pythia (Farum Gymnastikforening)
Score: 10.15 / Tid: 02:50
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.15 / Tid: 02:50
4. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 10.00 / Tid: 03:12
Children 8-10 - Finale
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.90 / Tid: 02:32
2. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 9.70 / Tid: 02:34
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.50 / Tid: 02:18
4. Team Pythia (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.50 / Tid: 02:23
Children 10-12
1. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 14.90 / Tid: 02:34
2. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 13.75 / Tid: 02:31
3. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.70 / Tid: 02:57
4. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.75 / Tid: 02:24
5. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.65 / Tid: 02:32
6. Team Mevio (GF Køge Bugt)
Score: 10.55 / Tid: 02:34

Children 10-12 - Finale
1. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 14.65 / Tid: 02:33
2. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.95 / Tid: 02:28
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.00 / Tid: 02:33
4. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.75 / Tid: 02:24
5. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 12.65 / Tid: 02:30
6. Team Mevio (GF Køge Bugt)
Score: 9.15 / Tid: 02:35
Children 12-14
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.67 / Tid: 02:48
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.60 / Tid: 02:44
3. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.48 / Tid: 02:37
4. Team Merina (GF Køge Bugt)
Score: 8.92 / Tid: 02:37
Children 12-14 - Finale
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.13 / Tid: 02:46
2. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.72 / Tid: 02:41
3. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.58 / Tid: 02:33
4. Team Merina (GF Køge Bugt)
Score: 8.95 / Tid: 02:36

Short Program Children 12-14
1. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 13.20 / Tid: 01:43
Short Program Children 12-14 - Finale
1. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 10.85 / Tid: 01:42
Short Program Junior
1. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.65 / Tid: 01:50
2. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 15.10 / Tid: 01:44

Short Program Junior - Finale
1. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.95 / Tid: 01:49
2. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 11.45 / Tid: 01:43
Short Program Senior
1. Team Sorø United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.90 / Tid: 01:48
2. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 12.85 / Tid: 01:43
3. Team Azalea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.40 / Tid: 01:48
Short Program Senior - Finale
1. Team Sorø United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.50 / Tid: 01:51
2. Team Elira (Spangsbjerg IF)
Score: 10.30 / Tid: 01:42
3. Team Azalea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.90 / Tid: 01:49

Junior
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.80 / Tid: 02:53
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 19.50 / Tid: 02:39
3. Team Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 18.35 / Tid: 02:37
4. Team DHG Elite Junior (DHG Gymnastik)
Score: 17.05 / Tid: 02:48
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 15.45 / Tid: 02:52
6. Team Mathena (GF Køge Bugt)
Score: 10.55 / Tid: 02:25
Junior - Finale
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.90 / Tid: 02:49
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 19.60 / Tid: 02:45
3. Team Farum Junior (Farum Gymnastikforening)
Score: 19.10 / Tid: 02:40
4. Team DHG Elite Junior (DHG Gymnastik)
Score: 17.90 / Tid: 02:46
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 16.10 / Tid: 02:52
6. Team Mathena (GF Køge Bugt)
Score: 12.70 / Tid: 02:28
Senior
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.15 / Tid: 03:01
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 20.15 / Tid: 02:36
3. Team DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 19.50 / Tid: 03:05

Senior - Finale
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.90 / Tid: 02:58
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 21.75 / Tid: 02:34
3. Team DHG Elite (DHG Gymnastik)
Score: 20.65 / Tid: 03:05

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 23.946
Antal fotos: 59.130
Livestream: Offline