Æstetisk Gymnastik 2022 - DM 2022


Children 8-10
1. Team Alva (DHG Gymnastik)
Score: 11.17 / Tid: 03:24
2. Team Mynthe (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.43 / Tid: 03:26
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.87 / Tid: 03:20
4. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 9.80 / Tid: 03:39
5. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.97 / Tid: 03:24
6. Team Evelina (Tarup - Paarup IF)
Score: 8.17 / Tid: 03:19
Children 8-10 - Finale
1. Team Mynthe (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 11.33 / Tid: 03:24
2. Team Alva (DHG Gymnastik)
Score: 11.30 / Tid: 03:16
3. Team Daisy (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.93 / Tid: 03:31
4. Team Enora (Espergærde IF)
Score: 9.33 / Tid: 03:33
5. Team Evelina (Tarup – Paarup IF)
Score: 7.93 / Tid: 03:03
6. Team Aviola (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 7.93 / Tid: 03:23
Children 10-12
1. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.10 / Tid: 03:44
2. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 14.20 / Tid: 03:40
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.07 / Tid: 03:26
4. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 13.63 / Tid: 03:26
5. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.47 / Tid: 03:47
6. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød))
Score: 12.53 / Tid: 03:29
7. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 11.93 / Tid: 03:17
8. Team Viva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.10 / Tid: 03:23

Children 10-12 - Finale
1. Team Violet (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 15.27 / Tid: 03:42
2. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 14.50 / Tid: 03:36
3. Team Chérie (DHG Gymnastik)
Score: 13.57 / Tid: 03:26
4. Team Ivalu (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 13.33 / Tid: 04:17
5. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.20 / Tid: 03:39
6. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 11.97 / Tid: 03:22
7. Team Ixia (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.27 / Tid: 03:28
8. Team Viva (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 9.43 / Tid: 03:25
Children 12-14
1. HF Mira (GymDanmark)
Score: 15.93 / Tid: 03:48
2. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.83 / Tid: 03:47
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 15.40 / Tid: 03:28
4. Team Unit (DHG Gymnastik)
Score: 14.83 / Tid: 03:39
5. Team Orkidea (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.90 / Tid: 03:16
Children 12-14 - Finale
1. HF Mira (Færøerne)
Score: 16.70 / Tid: 03:39
2. Team Vivanit (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 16.63 / Tid: 03:42
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 16.17 / Tid: 03:36
4. Team Unit (DHG Gymnastik)
Score: 15.07 / Tid: 03:34
5. Team Orkidea (HGI Gymnastik & Trampolin)
Score: 11.13 / Tid: 03:30

Short Program Junior/Senior
1. Soroe United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.45 / Tid: 02:43
2. Team Esaia (Spangsbjerg I)
Score: 12.90 / Tid: 02:43
3. Køge Short Senior (GF Køge Bugt)
Score: 12.25 / Tid: 02:38
4. Team Meraki (Silkeborg GF)
Score: 11.25 / Tid: 02:34
Short Program Junior/Senior - Finale
1. Soroe United (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.25 / Tid: 02:48
2. Køge short senior (GF Køge Bugt)
Score: 11.90 / Tid: 02:36
3. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 11.55 / Tid: 02:23
4. Team Meraki (Silkeborg GF)
Score: 10.05 / Tid: 02.38
Junior
1. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 15.62 / Tid: 03:43
2. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.37 / Tid: 03:56
3. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 15.33 / Tid: 03:46
4. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.43 / Tid: 03:38
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 13.05 / Tid: 03:35
6. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.90 / Tid: 03:39
7. Team Enya-Liva (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.73 / Tid: 03:40
8. Team Amaryllis (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.50 / Tid: 03:47
9. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 10.32 / Tid: 03:31
10. Team Zetari (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 8.68 / Tid: 03:26
11. Team Aquila (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.78 / Tid: 03:39

Junior - Finale
1. Team Azurit (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 16.42 / Tid: 03:59
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 16.37 / Tid: 03:40
3. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 15.93 / Tid: 03:40
4. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.77 / Tid: 03:44
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 13.28 / Tid: 03:30
6. Team Enya-Liva (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.82 / Tid: 03:38
7. Team Astra (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 11.70 / Tid: 03:36
8. Team Amaryllis (HGI Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.08 / Tid: 03:40
9. Team Malit (Tarup – Paarup IF)
Score: 10.00 / Tid: 03:28
10. Team Aquila (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 8.23 / Tid: 03:39
Senior
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.47 / Tid: 03:44
2. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 15.70 / Tid: 03:53
3. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 15.67 / Tid: 03:29
4. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.47 / Tid: 03:26
5. Køge Senior (GF Køge Bugt)
Score: 11.87 / Tid: 03:55
6. Team Vega (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 10.20 / Tid: 03:35
Senior - Finale
1. Team Greve (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 16.87 / Tid: 03:43
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 16.57 / Tid: 03:24
3. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 16.37 / Tid: 03:48
4. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.00 / Tid: 03:28
5. Køge Senior (GF Køge Bugt)
Score: 11.93 / Tid: 04:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 22.272
Antal fotos: 58.853
Livestream: Offline