Grand Prix-Rytme 2020 - DM 2020 - 1. Runde


Mikro - Serie 1
1. Team Capella (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Tid: 02:48
2. Team Norit (Munkebjerg Gymnastikforening)
Tid: 03:00
3. Team Aviola (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 03:02
4. Team Mevio (GF Køge Bugt)
Tid: 02:58
5. Team Daisy (Hillerød G & IF)
Tid: 02:28
6. Team Jasmin (DHG Gymnastik)
Tid: 02:49
7. Team Solveig (Greve Gymnastik og Trampolin)
Tid: 03:02
8. Team Adela (Espergærde IF)
Tid: 03:16
9. Team Aria-Lya (Tarup - Paarup IF)
Tid: 03:05
10. Team Galia (Ringsted IF - Gymnastik)
Tid: 02:34
11. Team Aria-Ava (Tarup - Paarup IF)
Tid: 03:00
Mini Mono - Serie 1
1. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 10.70 / Tid: 02:53
2. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 8.95 / Tid: 03:03
3. Team Ixia (Hillerød G & IF)
Score: 8.45 / Tid: 02:59
4. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 7.40 / Tid: 02:34
5. Team Aditi (DHG Gymnastik)
Score: 6.85 / Tid: 03:05
6. Sorø Minipiger (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 6.35 / Tid: 02:47
7. Team Amira (Farum Gymnastikforening)
Score: 5.90 / Tid: 02:48
8. Team Flora (Grindsted G & IF)
Score: 5.05 / Tid: 03:11
9. Team Merina (GF Køge Bugt)
Score: 4.70 / Tid: 02:43
10. Team Castanja (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 4.35 / Tid: 03:14
11. Team Flavia (Aabybro Gymnastikforening)
Score: 4.00 / Tid: 02:50
12. Team Jasmin (Grindsted G & IF)
Score: 3.40 / Tid: 03:11
13. Team Caliope (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 3.15 / Tid: 02:54
14. Team Flora (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 2.75 / Tid: 02:59
Mini 8-10 - Serie 1
1. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.38 / Tid: 03:06
2. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.48 / Tid: 02:57
3. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 10.47 / Tid: 03:01
4. Team Elia (Randers gymnastiske Forening)
Score: 10.43 / Tid: 03:00
5. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 9.52 / Tid: 03:08
6. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.05 / Tid: 03:06
7. Team Alfea (SOR IF)
Score: 7.95 / Tid: 02:42
8. Team Lucca (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 5.97 / Tid: 02:46
9. Team Saturn (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 5.87 / Tid: 02:46

Mini 8-10 - Serie 2
1. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.55 / Tid: 02:47
2. Team Ivalu (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.72 / Tid: 02:39
3. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 7.63 / Tid: 02:38
4. Team Lucca (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.18 / Tid: 02:44
5. Team Saturn (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.18 / Tid: 02:06
6. Team Elia (Randers gymnastiske Forening)
Score: 7.13 / Tid: 02:25
7. Team Rubina (Grindsted G & IF)
Score: 7.12 / Tid: 02:14
8. Team Alfea (SOR IF)
Score: 6.73 / Tid: 02:29
9. Team Litchi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.12 / Tid: 02:43
Mini 10-12 - Serie 1
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 16.00 / Tid: 02:57
2. Team Chéri (DHG Gymnastik)
Score: 15.45 / Tid: 03:00
3. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.40 / Tid: 03:08
4. Team Unika (Næsby IF)
Score: 14.95 / Tid: 02:50
5. Team Anemone (Grindsted G & IF)
Score: 11.30 / Tid: 02:45
6. Team Delicia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 11.00 / Tid: 02:33
7. Team Vivo (SOR IF)
Score: 9.55 / Tid: 03:07
8. Team Estrela (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 9.20 / Tid: 02:54
9. Team Nora (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.90 / Tid: 03:07
10. Team Kiwi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.85 / Tid: 03:03
11. Team Vilenta (Tarup - Paarup IF)
Score: 8.55 / Tid: 03:03
12. Team Sif (Fårup-Sønderbæk Idrætsforening)
Score: 7.60 / Tid: 03:03
13. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 6.30 / Tid: 02:49
14. Team Starlight (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 5.10 / Tid: 02:45
15. Team Azur (Alderslyst GF)
Score: 4.90 / Tid: 02:42
16. Team Baila (Silkeborg GF)
Score: 4.10 / Tid: 02:58
Mini 10-12 - Serie 2
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.85 / Tid: 02:34
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 13.55 / Tid: 02:06
3. Team Chéri (DHG Gymnastik)
Score: 12.25 / Tid: 02:16
4. Team Anemone (Grindsted G & IF)
Score: 11.58 / Tid: 02:35
5. Team Unika (Næsby IF)
Score: 11.38 / Tid: 02:20
6. Team Vivo (SOR IF)
Score: 9.28 / Tid: 02:37
7. Team Delicia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.80 / Tid: 02:13
8. Team Estrela (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.17 / Tid: 02:09
9. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 7.50 / Tid: 02:34
10. Team Kiwi (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.10 / Tid: 02:44
11. Team Nora (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 6.80 / Tid: 02:11
12. Team Vilenta (Tarup - Paarup IF)
Score: 6.18 / Tid: 02:15
13. Team Baila (Silkeborg GF)
Score: 6.17 / Tid: 02:27
14. Team Sif (Fårup-Sønderbæk Idrætsforening)
Score: 5.57 / Tid: 02:31
15. Team Starlight (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 4.63 / Tid: 02:18
16. Team Azur (Alderslyst GF)
Score: 4.58 / Tid: 02:31

Pige - Serie 1
1. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 16.80 / Tid: 03:27
2. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.27 / Tid: 02:54
3. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 11.82 / Tid: 03:13
4. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 11.03 / Tid: 03:04
5. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.97 / Tid: 02:59
6. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.75 / Tid: 02:54
7. Team Esperanza (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.18 / Tid: 03:11
8. Team Mathea (GF Køge Bugt)
Score: 6.23 / Tid: 02:51
9. Team Mango (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.52 / Tid: 02:59
10. Team Lyra (Grindsted G & If)
Score: 4.63 / Tid: 03:04
11. Team Svera (SOR IF)
Score: 3.95 / Tid: 02:50
12. Team Aloni (Vejen GF)
Score: 3.70 / Tid: 03:05
Pige - Serie 2
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.80 / Tid: 02:58
2. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 10.92 / Tid: 02:54
3. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 10.90 / Tid: 02:58
4. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.28 / Tid: 02:46
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 9.98 / Tid: 02:57
6. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 7.57 / Tid: 02:37
7. Team Esperanza (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 7.40 / Tid: 02:43
8. Team Mathea (GF Køge Bugt)
Score: 5.12 / Tid: 02:48
9. Team Lyra (Grindsted G & If)
Score: 4.67 / Tid: 02:55
10. Team Mango (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 4.65 / Tid: 03:09
11. Team Svera (SOR IF)
Score: 4.32 / Tid: 02:40
12. Team Aloni (Vejen GF)
Score: 3.27 / Tid: 03:06
Tweens - Serie 1
1. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 15.18 / Tid: 03:23
2. Team Vira (Jelling FS)
Score: 10.75 / Tid: 03:15
3. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 10.70 / Tid: 03:06
4. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 10.02 / Tid: 02:59
5. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.52 / Tid: 03:16
6. Team Caliva (Randers Gymnastiske Forening)
Score: 8.50 / Tid: 02:51
7. Team Opalia (Grindsted G & IF)
Score: 8.45 / Tid: 03:20
8. Team Athena (Randers gymnastiske Forening)
Score: 7.98 / Tid: 03:00
9. Team Zetari (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 7.35 / Tid: 02:56
10. Team Orkidea (Hillerød G & IF)
Score: 7.28 / Tid: 02:57
11. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 7.13 / Tid: 02:54
12. Team Lux (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 5.32 / Tid: 02:52
13. Team Amira (Aabybro Gymnastikforening)
Score: 4.45 / Tid: 03:04
14. Team Balia (Aabybro Gymnastikforening)
Score: 2.90 / Tid: 03:01

Junior - Serie 1
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.83 / Tid: 03:17
2. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 15.03 / Tid: 03:20
3. Team Bellis (Tarup - Paarup IF)
Score: 11.92 / Tid: 03:06
4. Team Shine (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 9.42 / Tid: 03:02
5. Team Elpida (Silkeborg GF)
Score: 8.03 / Tid: 03:08
6. Team Mirabell (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 6.73 / Tid: 02:53
7. Team Lavida (SOR IF)
Score: 6.62 / Tid: 03:14
8. Team Dahlia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 6.42 / Tid: 03:13
Junior - Serie 2
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.57 / Tid: 03:08
2. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.88 / Tid: 02:51
3. Team Shine (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 9.17 / Tid: 03:01
4. Team Bellis (Tarup - Paarup IF)
Score: 8.87 / Tid: 02:47
5. Team Mirabell (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.70 / Tid: 02:49
6. Team Dahlia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 8.37 / Tid: 02:56
7. Team Elpida (Silkeborg GF)
Score: 7.58 / Tid: 02:47
8. Team Lavida (SOR IF)
Score: 5.70 / Tid: 02:47
Senior Fri - Serie 1
1. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 16.67 / Tid: 03:08
2. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.42 / Tid: 03:11
3. Future United (Næsby IF)
Score: 12.98 / Tid: 03:17
4. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.95 / Tid: 02:53
5. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.13 / Tid: 02:49
6. Team Poseida (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 9.67 / Tid: 03:21
7. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 9.38 / Tid: 03:15
8. Team Meraki (Silkeborg GF)
Score: 8.52 / Tid: 03:03
9. Team Evia (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 7.52 / Tid: 03:14
10. Team Cordelia (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 5.25 / Tid: 03:15
11. Team Oceana (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 4.27 / Tid: 03:19

Senior -Serie 1
1. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 17.00 / Tid: 03:13
2. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.00 / Tid: 03:14
3. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 14.55 / Tid: 02:58
4. Team Ambria (SOR IF)
Score: 12.65 / Tid: 03:09
5. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 11.85 / Tid: 02:57
6. Team Minora (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 10.20 / Tid: 03:03
7. Team Sky (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 9.55 / Tid: 02:53
8. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.75 / Tid: 03:13
Senior -Serie 2
1. Team Greve (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.97 / Tid: 03:01
2. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 03:11
3. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 12.17 / Tid: 02:47
4. Team Minora (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 9.63 / Tid: 03:04
5. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 9.48 / Tid: 02:54
6. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 9.15 / Tid: 02:30
7. Team Ambria (SOR IF)
Score: 8.67 / Tid: 03:07
8. Team Sky (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.67 / Tid: 02:46
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 12:00
2. Udmarch - Lørdag
Tid: 06:52
3. Indmarch - Søndag
Tid: 08:10
4. Udmarch - Søndag
Tid: 09:53

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.950
Antal fotos: 58.853
Livestream: Offline