Æstetisk Gymnastik 2019 - AGG Udtagelse 2019


Chidren 8-10 - Preliminaries
1. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.72 / Tid: 03:36
2. Team Violet (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 9.58 / Tid: 03:20
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 8.27 / Tid: 03:11
4. Team Ixia (Hillerød G & IF)
Score: 7.57 / Tid: 03:32
5. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 6.77 / Tid: 03:08
Chidren 8-10 - Finals
1. Team Violet (Greve Gymnastik & Tramp.)
Score: 9.99 / Tid: 03:23
2. Team Ovia (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.58 / Tid: 03:27
3. Team Ivalu (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 9.15 / Tid: 03:12
4. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 7.60 / Tid: 03:04
5. Team Ixia (Hillerød G & IF)
Score: 6.80 / Tid: 03:17
Chidren 10-12 - Preliminaries
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 14.44 / Tid: 04:11
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.00 / Tid: 03:09
3. Team Chéri (DHG Gymnastik)
Score: 12.69 / Tid: 03:21
4. Team Vilenta (Tarup-Paarup IF)
Score: 6.54 / Tid: 02:57

Chidren 10-12 - Finals
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.55 / Tid: 03:10
2. Team Vivanit (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 13.93 / Tid: 03:36
3. Team Chéri (DHG Gymnastik)
Score: 13.36 / Tid: 03:16
4. Team Vilenta (Tarup-Paarup IF)
Score: 7.02 / Tid: 03:20
Chidren 12-14 - Preliminaries
1. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.92 / Tid: 03:25
2. Team Azurit (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 15.25 / Tid: 03:28
3. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 12.94 / Tid: 03:15
4. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 12.61 / Tid: 03:29
5. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 12.60 / Tid: 03:39
6. Team Astra (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 11.19 / Tid: 03:14
7. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 10.64 / Tid: 03:31
8. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 10.52 / Tid: 03:30
9. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.51 / Tid: 03:10
10. Team Malit (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.11 / Tid: 03:09
11. Team Mathea (GF Køge Bugt)
Score: 7.01 / Tid: 03:11
Chidren 12-14 - Finals
1. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 16.05 / Tid: 03:20
2. Team Azurit (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 15.52 / Tid: 03:38
3. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.55 / Tid: 03:39
4. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.20 / Tid: 03:08
5. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 12.25 / Tid: 03:30
6. Team Astra (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 12.10 / Tid: 03:13
7. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 11.89 / Tid: 03:24
8. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.37 / Tid: 03:29
9. Team Malit (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.31 / Tid: 03:14
10. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 9.22 / Tid: 03:12
11. Team Mathea (GF Køge Bugt)
Score: 7.92 / Tid: 03:14

Junior Short Program - Preliminaries
1. Future United (Næsby IF)
Score: 11.70 / Tid: 02:29
Junior Short Program - Finals
1. Future United (Næsby IF)
Score: 9.50 / Tid: 02:24
Senior Short Program - Preliminaries
1. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 12.90 / Tid: 02:37
2. Team Bella (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 11.95 / Tid: 02:32

Senior Short Program - Finals
1. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 12.45 / Tid: 02:40
2. Team Bella (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 11.10 / Tid: 02:36
Junior - Preliminaries
1. Team Petit (Greve Gymnastik & Tramp.)
Score: 14.43 / Tid: 04:04
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.50 / Tid: 03:28
3. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 13.37 / Tid: 03:46
4. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 10.70 / Tid: 03:28
5. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.60 / Tid: 03:30
6. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 9.97 / Tid: 03:38
7. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 9.87 / Tid: 03:29
8. Team Liva (Greve Gymnastik & Tramp)
Score: 9.67 / Tid: 03:22
Junior - Finals
1. Team Petit (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 14.03 / Tid: 04:00
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.34 / Tid: 03:30
3. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.70 / Tid: 03:44
4. Team Bellis (Tarup Paarup IF)
Score: 9.74 / Tid: 03:33
5. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 9.74 / Tid: 03:19
6. Team Liva (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 8.93 / Tid: 03:22
7. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 8.23 / Tid: 03:24
8. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 7.23 / Tid: 03:36

Senior - Preliminaries
1. GS Elite (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.07 / Tid: 03:29
2. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.99 / Tid: 03:53
3. Team Greve (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 13.01 / Tid: 03:47
4. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 10.64 / Tid: 03:38
5. Team Minora (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 8.70 / Tid: 03:31
Senior - Finals
1. SG Elite (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 15.77 / Tid: 03:30
2. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.53 / Tid: 03:39
3. Team Greve (Greve Gymnastik & Trampolin)
Score: 13.83 / Tid: 03:46
4. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 9.90 / Tid: 03:33
5. Team Minora (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 7.60 / Tid: 03:29
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 12:19
2. Indmarch - Søndag
Tid: 09:49
3. Udmarch - Søndag
Tid: 10:54

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.774
Antal fotos: 58.007
Livestream: Offline