Sports Acrobatik 2019 - DM 2019 - 2. Runde


National DK1 - Pige Par - 1. Division
1. Sandra & Josephine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 27.95 / Tid: 02:21
2. Artemis & Josefine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 27.90 / Tid: 02:28
3. Maria & Mille (TST Gymnastik)
Score: 26.55 / Tid: 02:30
4. Emma & Julie (DHG Gymnastik)
Score: 26.55 / Tid: 02:30
5. Margrethe & Anja (Silkeborg GF)
Score: 25.90 / Tid: 02:29
6. Sara & Mathilde (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.75 / Tid: 02:24
7. Signe & Anne (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.75 / Tid: 02:22
8. Liva & Line (Odense Gymnastik Forening)
Score: 23.40 / Tid: 02:26
National DK1 - Pige Par - 2. Division
1. Alberte & Juliane (Holstebro GF)
Score: 26.70 / Tid: 02:12
2. Rebecca & Ida (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 26.10 / Tid: 02:21
3. Lina & Ivalo (Odense Gymnastik Forening)
Score: 25.60 / Tid: 02:15
4. Anna & Delia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.35 / Tid: 02:20
5. Filippa & Malika (Slagelse GF)
Score: 24.15 / Tid: 02:23
6. Emma & Kayaya (Vejlby IK (VIK))
Score: 23.95 / Tid: 02:28
7. Marie & Lise (DHG Gymnastik)
Score: 21.75 / Tid: 02:26
8. Signe & Ella (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.80 / Tid: 02:29
9. Lærke & Silje (Vejlby IK (VIK))
Score: 19.10 / Tid: 02:29
National DK1 - Mix Par - 1. Division
1. Emmelie & Omar (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.15 / Tid: 02:29

National DK1 - Drenge Par
1. Marius & Magnus (Fuglebjerg IF)
Score: 22.85 / Tid: 02:32
National DK1 - Pige gruppe - 1. Division
1. Ella & Freja & Jenny (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 26.65 / Tid: 02:31
2. Maria & Oline & Sille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.85 / Tid: 02:23
3. Ida-Sofine & Karen & Ellen (TST Gymnastik)
Score: 25.15 / Tid: 02:27
4. Frida & Louise & Simone (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.50 / Tid: 02:08
5. Camille & Nikoline & Frida (Vejlby IK (VIK))
Score: 23.90 / Tid: 02:37
6. Sofia & Mathilde & Sofie (Slagelse GF)
Score: 23.50 / Tid: 02:22
7. Anna & Line & Andrea (Silkeborg GF)
Score: 23.40 / Tid: 02:32
8. Claire & Ella & Nanna (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 20.90 / Tid: 02:26
National DK1 - Pige gruppe - 2. Division
1. Regitze & Lærke & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.45 / Tid: 02:30
2. Rebecca & Marta & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 22.85 / Tid: 02:27
3. Selma & Sille & Anna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.75 / Tid: 02:15
4. Laura & Isabella & Maja (Odense Gymnastik Forening)
Score: 21.60 / Tid: 02:29
5. Liva & Stella & Malu (VIF Gymnastik)
Score: 21.55 / Tid: 02:24
6. Sif & Aida & Cecilie (DHG Gymnastik)
Score: 21.30 / Tid: 02:27
7. Mathilde & Rikke & Tina (Holstebro GF)
Score: 19.60 / Tid: 02:24

National DK1 - Pige gruppe - 3. Division
1. Julie & Emilie & Anne (Vejlby IK (VIK))
Score: 22.75 / Tid: 02:29
2. Emilia & Alberte & Elisabeth (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.50 / Tid: 02:23
3. Christine & Frida & Mejse (Silkeborg GF)
Score: 21.70 / Tid: 02:20
4. Amalie & Ida & Louiza (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.45 / Tid: 02:28
National DK3 - Pige Par - 1. Division
1. Sofie & Sophyia (TST Gymnastik)
Score: 24.75 / Tid: 02:34
2. Sarah & Emma (Slagelse GF)
Score: 24.70 / Tid: 02:21
3. Anna & Luna (Fuglebjerg IF)
Score: 24.65 / Tid: 02:30
4. Lærke & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 24.40 / Tid: 02:29
5. Frida & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.25 / Tid: 02:27
6. Malina & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.85 / Tid: 02:33
7. Maja & Sofie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.10 / Tid: 02:21
8. Nicoline & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.05 / Tid: 02:29
National DK3 - Pige Par - 2. Division
1. Rita & Frederikke (TST Gymnastik)
Score: 25.20 / Tid: 02:33
2. Ane & Josephine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.45 / Tid: 02:37
3. Nina & Ida (DHG Gymnastik)
Score: 23.45 / Tid: 02:35
4. Cecilie & Emma (TST Gymnastik)
Score: 23.30 / Tid: 02:32
5. Oline & Sarah (Silkeborg GF)
Score: 22.15 / Tid: 02:37
6. Kaisa & Louise (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 21.25 / Tid: 02:29
7. Matilde & Sofie (Holstebro GF)
Score: 20.55 / Tid: 02:31
8. Ditte & Christine (Vejlby IK (VIK))
Score: 18.70 / Tid: 02:28

National DK3 - Mix Par - 1. Division
1. Nikoline & Anton (TST Gymnastik) (Mangler)
Score: 22.45 / Tid: 02:28
National DK3 - Drenge Par - 1. Division
1. Oskar & Nikolaj (TST Gymnastik) (Mangler)
Score: 23.20 / Tid: 02:32
National DK3 - Pige gruppe - 1. Division
1. Silke & Emilie & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 26.30 / Tid: 02:23
2. Silje & Mathilde & Anouk (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.95 / Tid: 02:23
3. Dicte & Ida & Marie (Slagelse GF)
Score: 25.65 / Tid: 02:26
4. Monique & Emilie & Caroline (Slagelse GF)
Score: 24.80 / Tid: 02:35
5. Sara & Andrea & Emmalie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.55 / Tid: 02:31
6. Freja & Ida & Clara (VIF Gymnastik)
Score: 23.20 / Tid: 02:18
7. Mathilde & Marie & Sarah (TST Gymnastik)
Score: 21.00 / Tid: 02:23
8. Neema & Sarah & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.40 / Tid: 02:30

National DK3 - Pige gruppe - 2. Division
1. Asta & Klara & Frederikke (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.80 / Tid: 02:23
2. Sarah & Alma & Ida (TST Gymnastik)
Score: 24.60 / Tid: 02:23
3. Ida & Julie & Kate (Silkeborg GF)
Score: 24.40 / Tid: 02:31
4. Sophia & Maria & Astrid (Silkeborg GF)
Score: 23.45 / Tid: 02:30
5. Oline & Linea & Julie (Odense Gymnastik Forening)
Score: 22.95 / Tid: 02:31
6. Freja & Sofia & Karoline (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.60 / Tid: 02:21
7. Johanne & Emilie & Laura (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.55 / Tid: 02:34
8. Fie & Amanda & Maria (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.50 / Tid: 02:32
National DK3 - Pige gruppe - 3. Division
1. Filucka & Isabel & Christine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.40 / Tid: 02:33
2. Sofie & Augusta & Sira (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 23.30 / Tid: 02:30
3. Alva-Amalie & Freya & Astrid (TST Gymnastik)
Score: 22.50 / Tid: 02:24
4. Silja & Laura & Sofia (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.90 / Tid: 02:36
5. Anna & Ditte & Frederikke (DHG Gymnastik)
Score: 21.85 / Tid: 02:23
6. Emilie & Hanna & Klara (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.60 / Tid: 02:25
7. Nicoline & Rebecca & Rose (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.25 / Tid: 02:29
8. Emily & Kristine & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.75 / Tid: 02:30
9. Celeste & Maise & Mathilde (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.50 / Tid: 02:22
10. Kaja & Maya & Natascha (VIF Gymnastik)
Score: 18.95 / Tid: 02:40
11. Silje & Andrea & Cecilia (Slagelse GF)
Score: 18.80 / Tid: 02:34
Int. - Junior Pige Par - Balance - 1. Division
1. Nanna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 25.17 / Tid: 02:57
2. Rebecca & Karla (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.15 / Tid: 02:31
3. Rikke & Cornelia (TST Gymnastik)
Score: 24.64 / Tid: 02:59
4. Laura & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 24.05 / Tid: 02:59
5. Frederikke & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 23.60 / Tid: 02:59
6. Selma & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 22.94 / Tid: 02:44

Int. - Junior Pige Par - Tempo - 1. Division
1. Nanna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.98 / Tid: 02:35
2. Rebecca & Karla (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.67 / Tid: 02:22
3. Rikke & Cornelia (TST Gymnastik)
Score: 24.15 / Tid: 02:29
4. Laura & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 23.15 / Tid: 02:21
5. Frederikke & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 21.85 / Tid: 02:24
6. Selma & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 21.00 / Tid: 02:41
Int. - Junior Pige gruppe - Balance - 1. Division
1. Caroline & Pernille & Josephine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.99 / Tid: 02:22
2. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.73 / Tid: 02:37
3. Melanie & Maj & Liv (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.50 / Tid: 03:01
4. Andrea & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.42 / Tid: 02:43
5. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 24.16 / Tid: 03:10
6. Frederikke & Smilla & Esther (VIF Gymnastik)
Score: 22.62 / Tid: 02:59
7. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.50 / Tid: 02:28
8. Laura & Josefine & Johanne (VIF Gymnastik)
Score: 22.50 / Tid: 02:59
Int. - Junior Pige gruppe - Tempo - 1. Division
1. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.80 / Tid: 02:34
2. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.60 / Tid: 02:28
3. Caroline & Pernille & Josephine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.43 / Tid: 02:29
4. Andrea & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.85 / Tid: 02:31
5. Melanie & Maj & Liv (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.55 / Tid: 02:28
6. Laura & Josefine & Johanne (VIF Gymnastik)
Score: 21.35 / Tid: 02:35
7. Frederikke & Smilla & Esther (VIF Gymnastik)
Score: 21.31 / Tid: 02:38
8. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 20.58 / Tid: 01:54

Int. - Senior Dame Par - Balance - 1. Division
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.93 / Tid: 02:57
2. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 03:02
3. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 24.06 / Tid: 03:03
4. Sisse & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 23.69 / Tid: 02:57
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 23.23 / Tid: 02:53
6. Frederikke & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 22.80 / Tid: 03:02
7. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 22.52 / Tid: 02:58
Int. - Senior Dame Par - Tempo - 1. Division
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.92 / Tid: 02:23
2. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.95 / Tid: 02:33
3. Frederikke & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 22.71 / Tid: 02:33
4. Sisse & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 22.32 / Tid: 02:53
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 22.00 / Tid: 02:28
6. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 21.31 / Tid: 02:32
7. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 20.51 / Tid: 02:21
Int. - Senior Mix Par - Balance
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.92 / Tid: 02:55

Int. - Senior Mix Par - Tempo
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.72 / Tid: 02:26
Int. - Senior Dame gruppe - Balance - 1. Division
1. Andrea & Mille & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 26.81 / Tid: 02:58
2. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 26.50 / Tid: 02:47
3. Sofie & Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.89 / Tid: 03:06
4. Liv & Emilia & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 25.68 / Tid: 02:52
5. Laura & Katrine & Cecilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 25.16 / Tid: 03:10
6. Lærke & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 24.20 / Tid: 03:02
7. Clara & Sara & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.08 / Tid: 02:52
8. Katrine & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.50 / Tid: 03:14
9. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 23.03 / Tid: 02:35
10. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 21.78 / Tid: 03:07
11. Hannah & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.69 / Tid: 02:37
Int. - Senior Dame gruppe - Tempo - 1. Division
1. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 27.13 / Tid: 02:22
2. Liv & Emilia & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 26.19 / Tid: 02:26
3. Andrea & Mille & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.85 / Tid: 02:28
4. Hannah & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.69 / Tid: 02:20
5. Lærke & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 24.30 / Tid: 02:30
6. Laura & Katrine & Cecilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.98 / Tid: 02:35
7. Sofie & Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.98 / Tid: 02:23
8. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 23.15 / Tid: 02:33
9. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 22.44 / Tid: 02:19
10. Katrine & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.39 / Tid: 02:35
11. Clara & Sara & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.38 / Tid: 02:31

Forældre Pyramide
1. Roskilde Gymnastikforening
Tid: 03:02
2. VIF Gymnastik
Tid: 03:14
3. Køge
Tid: 00:00
4. AcroGym Aarhus
Tid: 00:00
5. Hammel Gymnastikforening
Tid: 03:57
6. Fuglebjerg IF
Tid: 05:12
7. Slagelse GF
Tid: 03:00
Acrobat Pyramide
1. AcroGym Aarhus
Tid: 02:54
2. DHG Gymnastik
Tid: 02:53
3. BGI
Tid: 03:02
4. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:00
5. Hammel Gymnastikforening
Tid: 03:03
6. Gymnastikforeningen ODK
Tid: 02:58
7. Odense Gymnastik Forening
Tid: 02:56
8. VIF Gymnastik
Tid: 03:07
9. Toreby Sundby Gymnastikforening
Tid: 02:53
10. Vejlby IK (VIK)
Tid: 02:52
11. HI-Skanderborg - Gym. afd.
Tid: 03:07
12. Slagelse GF
Tid: 03:12
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 09:23
2. Udmarch - Søndag
Tid: 16:11
3. Præmieoverrækkelse - Lørdag
Tid: 19:03
4. Præmieoverrækkelse - Søndag
Tid: 18:59

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.519
Antal fotos: 56.772
Livestream: Offline