Æstetisk Gymnastik 2019 - DM 2019


Chidren 8-10 - Preliminaries
1. Team Vivanit (Greve G & T)
Score: 14.03 / Tid: 03:56
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 12.70 / Tid: 03:23
3. Team Adea (DHG)
Score: 10.41 / Tid: 03:36
4. Team Aspiranta (Næsby IF)
Score: 10.23 / Tid: 03:28
5. Team Violet (Greve G & T)
Score: 9.60 / Tid: 03:35
6. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 7.13 / Tid: 03:37
7. Sorø Minipiger (Sorø GF)
Score: 7.07 / Tid: 03:27
8. Team Flower (Greve G & T)
Score: 6.23 / Tid: 03:41
Chidren 8-10 - Finals
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.26 / Tid: 03:30
2. Team Vivanit (Greve G & T)
Score: 13.77 / Tid: 03:46
3. Team Adea (DHG)
Score: 11.44 / Tid: 03:30
4. Team Aspiranta (Næsby IF)
Score: 9.96 / Tid: 03:21
5. Team Violet (Greve G & T)
Score: 8.97 / Tid: 03:19
6. Team Flower (Greve G & T)
Score: 6.70 / Tid: 03:39
7. Sorø Minipiger (Sorø GF)
Score: 6.16 / Tid: 03:23
Chidren 10-12 - Preliminaries
1. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.86 / Tid: 03:39
2. Team Enya (Farum IF)
Score: 14.80 / Tid: 03:42
3. Team Azurit (Greve G & T)
Score: 14.27 / Tid: 03:46
4. Team Unika (Næsby IF)
Score: 11.67 / Tid: 03:40
5. Team Astra (Greve G & T)
Score: 11.50 / Tid: 03:29
6. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 11.60 / Tid: 03:39
7. Team Valitte (DHG)
Score: 9.76 / Tid: 03:47
8. Team Esaia (Spangbjerg IF)
Score: 9.03 / Tid: 03:15
9. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 7.54 / Tid: 03:33
10. Team Aviva (Greve G & T)
Score: 5.36 / Tid: 03:19

Chidren 10-12 - Finals
1. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 15.73 / Tid: 03:37
2. Team Azurit (Greve G & T)
Score: 14.70 / Tid: 03:44
3. Team Enya (Farum IF)
Score: 14.70 / Tid: 03:34
4. Team Valitte (DHG)
Score: 12.03 / Tid: 03:37
5. Team Astra (Greve G & T)
Score: 11.89 / Tid: 03:26
6. Team Unika (Næsby IF)
Score: 11.43 / Tid: 03:32
7. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 10.70 / Tid: 03:29
Chidren 12-14 - Preliminaries
1. Team Petit (Greve G & T)
Score: 14.15 / Tid: 03:52
2. Team Melina (Sorø GF)
Score: 11.40 / Tid: 03:34
3. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 11.31 / Tid: 03:35
4. Team Liva (Greve G & T)
Score: 10.27 / Tid: 03:53
5. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 9.95 / Tid: 03:43
6. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 8.63 / Tid: 03:31
Chidren 12-14 - Finals
1. Team Petit (Greve G & T)
Score: 14.70 / Tid: 03:51
2. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 12.57 / Tid: 03:29
3. Team Melina (Sorø GF)
Score: 12.05 / Tid: 03:29
4. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 10.90 / Tid: 03:41
5. Team Liva (Greve G & T)
Score: 10.80 / Tid: 03:40
6. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 10.13 / Tid: 03:23

Junior - Preliminaries
1. Team Greve Junior (Greve G & T)
Score: 14.55 / Tid: 03:45
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.33 / Tid: 03:36
3. Team Octavia (Farum GF)
Score: 13.90 / Tid: 03:49
4. Team Liona (Sorø GF)
Score: 13.50 / Tid: 03:47
5. Team Estella (DHG)
Score: 12.62 / Tid: 04:10
6. Team Navia (SOR IF)
Score: 6.72 / Tid: 03:56
Junior - Finals
1. Team Greve Junior (Greve G & T)
Score: 14.65 / Tid: 03:47
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.13 / Tid: 03:41
3. Team Octavia (Farum GF)
Score: 13.93 / Tid: 03:44
4. Team Liona (Sorø GF)
Score: 13.00 / Tid: 03:46
5. Team Estella (DHG)
Score: 12.90 / Tid: 04:05
Senior Short Program - Preliminaries
1. Team Nova (Sorø GF)
Score: 16.45 / Tid: 02:52

Senior Short Program - Finals
1. Team Nova (Sorø GF)
Score: 16.15 / Tid: 02:49
Senior - Preliminaries
1. Elina Elite (Greve G & T)
Score: 15.84 / Tid: 03:52
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.88 / Tid: 03:43
3. Team Oxana (Farum GF)
Score: 11.13 / Tid: 03:50
Senior - Finals
1. Elina Elite (Greve G & T)
Score: 15.59 / Tid: 03:50
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.65 / Tid: 03:44
3. Team Oxana (Farum GF)
Score: 11.30 / Tid: 03:40

Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 18:09
2. Indmarch - Søndag
Tid: 09:55
3. Udmarch - Søndag
Tid: 31:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.444
Antal fotos: 56.219
Livestream: Offline