Grand Prix-Rytme 2019 - DM 2019 - 2. runde


Mikro - 1. Division - Serie 1
1. Team Ivalu (Greve)
Score: 10.97 / Tid: 03:06
2. Ovia-Lia (Farum)
Score: 10.38 / Tid: 03:04
3. Team Ixia (Hillerød)
Score: 9.47 / Tid: 03:05
4. Team Pippi (DHG)
Score: 9.13 / Tid: 02:46
5. Team Alfea (SOR IF)
Score: 8.75 / Tid: 02:42
6. Team Melia (Køge)
Score: 8.65 / Tid: 02:52
7. Flora (Grindsted)
Score: 8.63 / Tid: 02:45
Mikro - 2. Division - Serie 1
1. Ovia-Rosa (Farum)
Score: 7.32 / Tid: 03:16
2. Team Litchi (Ringsted)
Score: 7.12 / Tid: 03:20
3. Team Nalo (Greve)
Score: 5.20 / Tid: 03:04
4. Team Norit (Munkebjerg) (Mangler desværre)
Score: 4.77 / Tid: 00:00
5. Team Avera (Espergærde)
Score: 4.60 / Tid: 02:40
6. Team Calliope (Øbro)
Score: 4.52 / Tid: 02:33
Mini Mono - 1. Division - Serie 1
1. Team Merida (Espergærde)
Score: 12.80 / Tid: 02:43
2. Team Aya (Randers)
Score: 11.95 / Tid: 02:38
3. Team Adea (DHG)
Score: 10.30 / Tid: 02:46
4. Orkidea (Hillerød)
Score: 9.55 / Tid: 03:01
5. Team Noelle (Espergærde)
Score: 8.25 / Tid: 02:49

Mini Mono - 2. Division - Serie 1
1. Team Rubina (Grindsted)
Score: 8.65 / Tid: 02:51
2. Team Aloni (Vejen) (Mangler desværre)
Score: 5.30 / Tid: 00:00
3. Team Flora (Randers)
Score: 4.65 / Tid: 03:03
Mini 8-10 - 1.Division - Serie 1
1. Team Vivanit (Greve)
Score: 13.40 / Tid: 03:00
2. Team Aspiranta (Næsby)
Score: 10.50 / Tid: 02:54
3. Team Violet (Greve)
Score: 10.35 / Tid: 02:47
4. Team Vivo (SOR)
Score: 7.60 / Tid: 03:05
5. Team Vilenta (TPI)
Score: 5.00 / Tid: 02:58
Mini 8-10 - 1.Division - Serie 2
1. Team Aspiranta (Næsby)
Score: 9.98 / Tid: 02:27
2. Team Vivo (SOR)
Score: 8.88 / Tid: 02:23
3. Team Vivanit (Greve)
Score: 8.27 / Tid: 02:20
4. Team Violet (Greve)
Score: 7.88 / Tid: 02:16
5. Team Vilenta (TPI)
Score: 5.78 / Tid: 02:13

Mini 8-10 - 2.Division - Serie 1
1. Team Eya (Spangsbjerg)
Score: 5.10 / Tid: 02:47
2. Team Flower (Greve)
Score: 4.55 / Tid: 02:52
3. Team Estrela (Øbro)
Score: 4.35 / Tid: 02:57
4. Team Baila (Silkeborg)
Score: 3.70 / Tid: 02:46
5. Team Saturn (Lystrup)
Score: 2.75 / Tid: 02:41
Mini 8-10 - 2.Division - Serie 2
1. Team Estrela (Øbro)
Score: 7.60 / Tid: 02:22
2. Team Eya (Spangsbjerg)
Score: 7.22 / Tid: 02:16
3. Team Baila (Silkeborg)
Score: 5.80 / Tid: 02:19
4. Team Flower (Greve)
Score: 4.47 / Tid: 02:14
5. Team Saturn (Lystrup)
Score: 3.58 / Tid: 02:24
Mini 10-12 - 1. Division - Serie 1
1. Team Azurit (Greve)
Score: 15.95 / Tid: 03:12
2. Team Enya (Farum)
Score: 15.85 / Tid: 03:06
3. Team Unika (Næsby)
Score: 14.55 / Tid: 02:54
4. Team Astra (Greve)
Score: 12.95 / Tid: 02:58
5. Team Movanna (Køge)
Score: 12.65 / Tid: 03:01
6. Team Valiite (DHG)
Score: 11.35 / Tid: 02:56
7. Team Malit (TPI)
Score: 11.05 / Tid: 03:08
8. Team Esaia (Spangsbjerg)
Score: 9.75 / Tid: 02:45

Mini 10-12 - 1. Division - Serie 2
1. Team Enya (Farum)
Score: 11.70 / Tid: 02:57
2. Team Unika (Næsby)
Score: 11.45 / Tid: 02:30
3. Team Movanna (Køge)
Score: 11.00 / Tid: 02:38
4. Team Azurit (Greve)
Score: 10.80 / Tid: 02:31
5. Team Malit (TPI)
Score: 10.60 / Tid: 02:34
6. Team Valiite (DHG)
Score: 10.60 / Tid: 02:03
7. Team Astra (Greve)
Score: 10.10 / Tid: 02:36
8. Team Esaia (Spangsbjerg)
Score: 9.75 / Tid: 02:40
Mini 10-12 - 2. Division - Serie 1
1. Team Delicia (Øbro)
Score: 9.50 / Tid: 03:04
2. Team Anemone (Grindsted)
Score: 8.40 / Tid: 02:49
3. Team Svera (SOR)
Score: 7.05 / Tid: 02:48
4. Team Lime (Ringsted)
Score: 6.80 / Tid: 02:59
5. Team Alva (Munkebjerg)
Score: 6.60 / Tid: 02:45
6. Team Aviva (Greve)
Score: 5.15 / Tid: 02:50
7. Team Ara (Silkeborg)
Score: 4.60 / Tid: 02:48
Mini 10-12 - 2. Division - Serie 2
1. Team Anemone (Grindsted)
Score: 8.90 / Tid: 02:33
2. Team Delicia (Øbro)
Score: 8.50 / Tid: 02:26
3. Team Ara (Silkeborg)
Score: 7.40 / Tid: 02:59
4. Team Svera (SOR)
Score: 7.10 / Tid: 02:19
5. Team Alva (Munkebjerg)
Score: 6.85 / Tid: 02:29
6. Team Lime (Ringsted)
Score: 6.60 / Tid: 02:23
7. Team Aviva (Greve)
Score: 4.05 / Tid: 02:20

Mini 10-12 - 3. Division - Serie 1
1. Team Starlight (Lystrup)
Score: 4.35 / Tid: 02:52
2. Team LSI mini (LSI)
Score: 3.30 / Tid: 02:48
3. Team BG (Ballerup)
Score: 3.30 / Tid: 02:55
4. Team Kiwi (Ringsted)
Score: 3.10 / Tid: 02:55
Mini 10-12 - 3. Division - Serie 2
1. Team BG (Ballerup)
Score: 7.05 / Tid: 02:12
2. Team Kiwi (Ringsted)
Score: 4.70 / Tid: 02:32
3. Team LSI mini (LSI)
Score: 3.50 / Tid: 02:18
4. Team Starlight (Lystrup)
Score: 3.45 / Tid: 02:21
Piger - 1. Division - Serie 1
1. Team Petit (Greve)
Score: 15.95 / Tid: 03:17
2. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 10.75 / Tid: 03:02
3. Team Mellis (Køge)
Score: 9.70 / Tid: 02:58
4. Team Bellis (TPI)
Score: 9.55 / Tid: 03:04
5. Team Shine (Lystrup)
Score: 9.20 / Tid: 03:19
6. Team Liva (Greve)
Score: 8.45 / Tid: 02:57
7. Team Lyra (Grindsted)
Score: 8.10 / Tid: 02:57
8. Team Esperanza (Øbro)
Score: 7.35 / Tid: 03:07
9. Team Lavida (SOR IF)
Score: 7.10 / Tid: 03:02

Piger - 1. Division - Serie 2
1. Team Petit (Greve)
Score: 13.65 / Tid: 02:47
2. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 10.15 / Tid: 02:22
3. Team Mellis (Køge)
Score: 10.00 / Tid: 02:47
4. Team Bellis (TPI)
Score: 9.40 / Tid: 02:20
5. Team Liva (Greve)
Score: 9.35 / Tid: 02:30
6. Team Lavida (SOR IF)
Score: 8.95 / Tid: 02:43
7. Team Shine (Lystrup)
Score: 8.80 / Tid: 02:56
8. Team Lyra (Grindsted)
Score: 8.30 / Tid: 03:29
9. Team Esperanza (Øbro)
Score: 7.35 / Tid: 02:35
Piger - 2. Division - Serie 1
1. Team Mango (Ringsted)
Score: 7.85 / Tid: 02:50
2. Team Avana (Silkeborg)
Score: 6.55 / Tid: 03:13
3. Team Muna (Køge)
Score: 5.40 / Tid: 02:55
4. Team Maliva (Farum)
Score: 5.40 / Tid: 02:59
5. Team Elva (Munkebjerg)
Score: 4.50 / Tid: 03:00
Piger - 2. Division - Serie 2
1. Team Mango (Ringsted)
Score: 8.80 / Tid: 02:44
2. Team Elva (Munkebjerg)
Score: 8.55 / Tid: 02:31
3. Team Avana (Silkeborg)
Score: 6.65 / Tid: 02:27
4. Team Muna (Køge)
Score: 4.95 / Tid: 02:40
5. Team Maliva (Farum)
Score: 4.60 / Tid: 02:55

Tweens - Serie 1
1. Team Olympia (Espergærde)
Score: 13.45 / Tid: 02:57
2. Team Amaralyllis (Hillerød G & IF)
Score: 13.00 / Tid: 03:08
3. Team Vira (Jelling)
Score: 10.00 / Tid: 02:54
4. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 9.00 / Tid: 03:15
5. Team Lux (Lystrup)
Score: 7.20 / Tid: 03:14
6. Team Athena (Randers)
Score: 5.50 / Tid: 03:00
Junior - 1. Division - Serie 1
1. Team Greve Junior (Greve)
Score: 16.75 / Tid: 03:29
2. Team Octavia (Farum)
Score: 16.40 / Tid: 03:11
3. Team Estella (DHG)
Score: 14.75 / Tid: 03:12
Junior - 1. Division - Serie 2
1. Team Octavia (Farum)
Score: 15.05 / Tid: 03:11
2. Team Greve Junior (Greve)
Score: 14.50 / Tid: 03:11
3. Team Estella (DHG)
Score: 13.00 / Tid: 02:54

Junior - 2. Division - Serie 1
1. Team Calida (Munkebjerg)
Score: 11.75 / Tid: 03:21
2. Team Navia (SOR IF)
Score: 9.50 / Tid: 03:18
3. Team Sky (Lystrup)
Score: 9.45 / Tid: 03:01
4. Team Opalia (Grindsted)
Score: 9.05 / Tid: 03:11
5. Team Dahlia (Øbro)
Score: 8.15 / Tid: 03:18
6. Team Mirabell (Ringsted)
Score: 5.75 / Tid: 03:05
Junior - 2. Division - Serie 2
1. Team Dahlia (Øbro)
Score: 12.50 / Tid: 03:01
2. Team Opalia (Grindsted)
Score: 11.65 / Tid: 02:49
3. Team Calida (Munkebjerg)
Score: 10.75 / Tid: 02:54
4. Team Navia (SOR IF)
Score: 10.60 / Tid: 03:11
5. Team Sky (Lystrup)
Score: 7.55 / Tid: 02:47
6. Team Mirabell (Ringsted)
Score: 6.75 / Tid: 02:56
Senior Fri - Serie 1
1. Team Navona (Espergærde)
Score: 16.65 / Tid: 03:10
2. Team Aura (Espergærde)
Score: 13.75 / Tid: 03:11
3. Team Safir (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 11.25 / Tid: 03:23
4. Team Minora (Munkebjerg)
Score: 8.80 / Tid: 03:04
5. Team Avina (Silkeborg)
Score: 8.30 / Tid: 03:04
6. Team Nefertiti (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 6.50 / Tid: 03:09
7. Team Alvira (Randers)
Score: 6.20 / Tid: 03:00
8. LSI Senior (LSI)
Score: 4.55 / Tid: 03:07
9. Team Cassiopeia (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 4.55 / Tid: 03:22

Senior - Serie 1
1. Elina Elite (Greve)
Score: 17.95 / Tid: 03:40
2. Team Embla (Espergærde)
Score: 16.50 / Tid: 03:02
3. Team Oxana (Farum)
Score: 13.40 / Tid: 03:14
4. Team Miliana (Køge)
Score: 12.40 / Tid: 03:11
5. Team Papaya (Ringsted)
Score: 9.60 / Tid: 03:16
6. Team Magnolia (Øbro)
Score: 8.60 / Tid: 03:11
Senior - Serie 2
1. Elina Elite (Greve)
Score: 15.05 / Tid: 03:15
2. Team Embla (Espergærde)
Score: 14.70 / Tid: 03:05
3. Team Oxana (Farum)
Score: 10.75 / Tid: 03:00
4. Team Miliana (Køge)
Score: 10.60 / Tid: 02:54
5. Team Papaya (Ringsted)
Score: 8.60 / Tid: 02:52
6. Team Magnolia (Øbro)
Score: 6.75 / Tid: 02:57
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 11:08
2. Udmarch - Lørdag
Tid: 33:57
3. Indmarch - Søndag
Tid: 11:00
4. Udmarch - Søndag
Tid: 42:09

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.245
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline