Æstetisk Gymnastik 2019 - Easter Cup 2019


Chidren 8-10 - Preliminaries
1. Team Vivanit (Greve Gymnastics Club)
Score: 15.36 / Tid: 04:58
2. Elite Mini (Sport Club Vantaa)
Score: 15.34 / Tid: 03:21
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 13.81 / Tid: 03:12
4. Isku AGG Iria (Rabtaperkiön Isku)
Score: 13.41 / Tid: 03:19
5. Team Adea (DHG Gymnastik)
Score: 11.41 / Tid: 03:20
6. Team Violet (Greve Gymnastics Club)
Score: 10.09 / Tid: 02:25
7. Team Flower (Greve Gymnastics Club)
Score: 7.70 / Tid: 03:27
Chidren 8-10 - Finals
1. Elite Mini (Sport Club Vantaa)
Score: 15.93 / Tid: 03:19
2. Team Vivanit (Greve Gymastics Club)
Score: 15.47 / Tid: 03:35
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.50 / Tid: 03:15
4. Isku AGG Iria (Rabtaperkiön Isku)
Score: 14.47 / Tid: 03:08
5. Team Violet (Greve Gymastics Club)
Score: 11.80 / Tid: 03:20
6. Team Adea (DHG Gymnastik)
Score: 11.74 / Tid: 03:14
Chidren 10-12 - Preliminaries
1. Team Rósan (Støkk)
Score: 16.77 / Tid: 03:59
2. Team HF Bjalla (Havnar Fimleikafelag)
Score: 16.36 / Tid: 03:26
3. Elite Alexa (Tapanilan Erä)
Score: 16.30 / Tid: 04:36
4. Protomit 08 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 16.11 / Tid: 03:22
5. Team Vela (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 16.06 / Tid: 03:47
6. Minetit Kids (Tampereen Sisu)
Score: 15.97 / Tid: 03:19
7. Elite Kids (Sport Club Vantaa)
Score: 15.84 / Tid: 03:35
8. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.61 / Tid: 03:41
9. Team Azurit (Greve Gymnastics Club)
Score: 15.34 / Tid: 03:33
10. Iridium (Turun Urheiluliitto)
Score: 14.21 / Tid: 03:26
11. Team Astra (Greve Gymnastics Club)
Score: 13.36 / Tid: 03:18
12. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 11.91 / Tid: 03:35
13. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 10.34 / Tid: 03:17
14. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.27 / Tid: 03:30
15. Team Aviva (Greve Gymnastics Club)
Score: 6.40 / Tid: 03:08

Chidren 10-12 - Finals
1. Team Rösan (Støkk)
Score: 17.31 / Tid: 03:43
2. Protonit 08 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 17.30 / Tid: 03:23
3. Elite Alexa (Tapanilan Erä)
Score: 16.87 / Tid: 03:52
4. Team HF Bjalla (Havnar Fimleikafelag)
Score: 16.74 / Tid: 03:21
5. Team Vela (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 16.20 / Tid: 03:43
6. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 16.03 / Tid: 03:33
7. Minetit Kids (Tampereen Sisu)
Score: 15.84 / Tid: 03:14
8. Elite Kids (Sport Club Vantaa)
Score: 15.57 / Tid: 03:30
9. Team Azurit (Greve Gymnastics Club)
Score: 15.57 / Tid: 03:40
10. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 13.03 / Tid: 03:33
11. Team Astra (Greve Gymnastics Club)
Score: 12.53 / Tid: 03:22
Chidren 12-14 - Preliminaries
1. Elite Pre Junior (Tapanilan Erä)
Score: 17.37 / Tid: 03:43
2. Minetit Pre Junior (Tampereen Sisu)
Score: 17.33 / Tid: 03:17
3. Ionit 06 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 17.17 / Tid: 03:25
4. Mimosa (Kotkan Kiri)
Score: 16.83 / Tid: 03:26
5. Ionit 07 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 16.03 / Tid: 03:33
6. Team HF Freia (Havnar Fimleikafelag)
Score: 15.80 / Tid: 03:35
7. Team HF Fenja (Havnar Fimleikafelag)
Score: 15.26 / Tid: 03:28
8. Team Petit (Greve Gymnastics Club)
Score: 15.03 / Tid: 03:47
9. Team Viólin (Støkk)
Score: 14.93 / Tid: 03:15
10. Lumo Nova (Jyväsklän Naisvoimistelijat)
Score: 14.31 / Tid: 03:23
11. Team Amaryllis (Hillerød)
Score: 12.57 / Tid: 03:34
12. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 12.44 / Tid: 03:35
13. Team Liva (Greve Gymnastics Club)
Score: 10.63 / Tid: 03:41
14. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 9.83 / Tid: 02:46
Chidren 12-14 - Finals
1. Minetit Pre Junior (Tampereen Sisu)
Score: 17.73 / Tid: 03:16
2. Ionit 06 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 17.70 / Tid: 03:29
3. Elite Pre Junior (Tapanilan Erä)
Score: 17.46 / Tid: 03:43
4. Mimosa (Kotkan Kiri)
Score: 17.24 / Tid: 03:31
5. Tezm HF Freia (Havnar Fimleikafelag)
Score: 16.60 / Tid: 03:25
6. Team HF Fenja (Havnar Fimleikafelag)
Score: 16.10 / Tid: 03:36
7. Team Petit (Greve Gymnastics Club)
Score: 16.00 / Tid: 03:47
8. Team Viólin (Støkk)
Score: 15.80 / Tid: 03:27
9. Team Amaryllis (Hillerød)
Score: 12.83 / Tid: 03:35
10. Team Elara (Espangsbjerg IF)
Score: 11.64 / Tid: 03:43
11. Team Liva (Greve Gymnastics Club)
Score: 11.44 / Tid: 03:38

Junior - Preliminaries
1. Team Tapiola Gloria (Tapiolan Voimistelujat & Pakilan Voimistelijat)
Score: 15.61 / Tid: 03:55
2. Team Lyra (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 15.50 / Tid: 04:15
3. Team HF Hulda Junior (Havnar Fimleikafelag)
Score: 14.27 / Tid: 03:59
4. Team Greve Junior (Greve Gymnastics Club)
Score: 14.13 / Tid: 03:44
5. Atomit 04 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 14.10 / Tid: 04:03
6. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.70 / Tid: 03:41
7. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.07 / Tid: 03:37
8. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.64 / Tid: 04:05
Junior - Finals
1. Team Tapiola Gloria (Tapiolan Voimistelijat & Pakilan Voimistelijat)
Score: 16.24 / Tid: 03:54
2. Team Lyra (Fimleikafelagið Ljósið)
Score: 15.14 / Tid: 04:15
3. Team Greve Junior (Greve Gymnastics Club)
Score: 14.60 / Tid: 03:48
4. Team HF Hulda Junior (Havnar Fimleikafelag)
Score: 14.56 / Tid: 04:06
5. Atomit 04 (Olari Gymnastics Association OVO)
Score: 14.46 / Tid: 04:02
6. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.50 / Tid: 03:38
7. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 12.71 / Tid: 03:36
8. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.46 / Tid: 04:06
Senior - Preliminaries
1. Elina Elite (Greve Gymnastics Club)
Score: 15.73 / Tid: 03:47
2. Team Vipan (Støkk)
Score: 14.67 / Tid: 03:40
3. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 13.30 / Tid: 03:37
4. Team Oxana (Farum Gymnastikforening)
Score: 10.10 / Tid: 03:45
5. Team Tenoria (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 9.57 / Tid: 03:27

Senior - Finals
1. Elina Elite (Greve Gymnastics Club)
Score: 16.33 / Tid: 03:54
2. Team Vipan (Støkk)
Score: 14.83 / Tid: 03:41
3. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.74 / Tid: 03:48
4. Team Tenoria (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 10.16 / Tid: 03:29
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 12:18
2. Indmarch - Søndag
Tid: 08:04
3. Udmarch - Søndag
Tid: 28:39

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.444
Antal fotos: 56.219
Livestream: Offline