Sports Acrobatik 2019 - SM2019/FM2019


National DK1 - Pige Par
1. Liva & Line (Odense Gymnastik Forening)
Score: 26.30 / Tid: 02:42
2. Anna & Delia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.80 / Tid: 02:32
3. Julie & Emma (DHG Gymnastik)
Score: 25.75 / Tid: 02:39
4. Lina & Ivalo (Odense Gymnastik Forening)
Score: 24.50 / Tid: 02:22
5. Signe & Anne (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 02:30
6. Marie & Lise (DHG Gymnastik)
Score: 23.60 / Tid: 02:34
7. Fie & Amanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.55 / Tid: 02:42
8. Annabel & Neca (DHG Gymnastik)
Score: 21.30 / Tid: 02:34
9. Isabella & Celine (DHG Gymnastik)
Score: 20.65 / Tid: 02:40
10. Ea & Mira (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 18.60 / Tid: 02:47
11. Andrea & Melina (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 17.95 / Tid: 02:54
National DK1 - Mix Par
1. Lærke & Daniel (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.40 / Tid: 02:42
2. Emmelie & Omar (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.20 / Tid: 02:47
National DK1 - Drenge Par
1. Marius & Magnus (Fuglebjerg IF)
Score: 22.40 / Tid: 02:36

National DK1 - Pige gruppe
1. Maria & Oline & Sille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 26.45 / Tid: 02:36
2. Claire & Ella & Nanna (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 24.90 / Tid: 02:47
3. Sofia & Mathilde & Sofie (Slagelse GF)
Score: 24.30 / Tid: 02:33
4. Rebecca & Marta & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 23.90 / Tid: 02:33
5. Selma & Sille & Anna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.05 / Tid: 02:32
6. Frida & Louise & Simone (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.25 / Tid: 02:35
7. Cecilie & Aida & Sif (DHG Gymnastik)
Score: 22.15 / Tid: 02:37
8. Laura & Isabella & Maja (Odense Gymnastik Forening)
Score: 21.95 / Tid: 02:39
9. Amalie & Ida & Louiza (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.60 / Tid: 02:50
10. Isabella & Malouca & Claramilla (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.15 / Tid: 02:40
11. Filippa & Ingeborg & Malika (Slagelse GF)
Score: 21.10 / Tid: 02:27
12. Sofie & Filipa & Lulu (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.50 / Tid: 02:51
13. Nellie & Rosa & Freja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.20 / Tid: 03:09
National DK3 - Pige Par
1. Anna & Luna (Fuglebjerg IF)
Score: 24.70 / Tid: 02:44
2. Nina & Ida (DHG Gymnastik)
Score: 23.40 / Tid: 02:37
3. Sarah & Emma (Slagelse GF)
Score: 23.30 / Tid: 02:20
4. Lærke & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 22.95 / Tid: 02:44
5. Karoline & Fie (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 20.55 / Tid: 02:50
6. Kaisa & Louise (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 19.60 / Tid: 02:40
7. Maja & Sofie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.50 / Tid: 02:29
8. Malina & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 18.70 / Tid: 02:39
9. Nicoline & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 18.25 / Tid: 02:39
10. Anna & Ditte (DHG Gymnastik)
Score: 17.80 / Tid: 02:36
National DK3 - Pige gruppe
1. Dicte & Ida & Marie (Slagelse GF)
Score: 27.05 / Tid: 02:39
2. Silke & Emilie & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 27.05 / Tid: 02:50
3. Monique & Emilie & Caroline (Slagelse GF)
Score: 26.20 / Tid: 02:35
4. Neema & Sarah & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.95 / Tid: 02:41
5. Sofie & Augusta & Sira (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 25.45 / Tid: 02:37
6. Silje & Mathilde & Anouk (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.25 / Tid: 02:36
7. Oline & Linea & Julie (Odense Gymnastik Forening)
Score: 24.90 / Tid: 02:45
8. Emily & Kristine & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.70 / Tid: 02:52
9. Silje & Andrea & Cecilia (Slagelse GF)
Score: 22.60 / Tid: 02:40

International - Junior Pige Par - Balance
1. Nanna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 03:13
2. Sara & Karoline (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.31 / Tid: 02:22
3. Selma & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 23.28 / Tid: 02:37
4. Laura & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 22.85 / Tid: 03:12
5. Victoria & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 22.70 / Tid: 03:02
International - Junior Pige Par - Tempo
1. Sara & Karoline (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.81 / Tid: 02:05
2. Laura & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 21.57 / Tid: 02:39
3. Victoria & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 21.40 / Tid: 02:42
4. Selma & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 20.40 / Tid: 02:35
5. Nanna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.32 / Tid: 02:38
International - Junior Pige gruppe - Balance
1. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 26.51 / Tid: 03:13
2. Andrea & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.51 / Tid: 03:47

International - Junior Pige gruppe - Tempo
1. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 25.66 / Tid: 02:41
2. Andrea & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.95 / Tid: 02:31
International - Senior Dame Par - Balance
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 26.04 / Tid: 03:10
2. Sisse & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 24.75 / Tid: 03:02
3. Agnes & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.48 / Tid: 02:53
4. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 23.42 / Tid: 03:12
5. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 21.52 / Tid: 03:00
6. Emmelie & Mathilde (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.88 / Tid: 03:12
7. Frederikke & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.38 / Tid: 03:13
International - Senior Dame Par - Tempo
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.32 / Tid: 02:47
2. Agnes & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.71 / Tid: 02:31
3. Sisse & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 23.00 / Tid: 02:30
4. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 22.91 / Tid: 02:26
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 22.84 / Tid: 02:37
6. Frederikke & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.71 / Tid: 02:35

International - Senior Mix Par - Balance
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.92 / Tid: 03:08
International - Senior Mix Par - Tempo
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.52 / Tid: 02:31
International - Senior Dame gruppe - Balance
1. Andrea & Mille & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 26.31 / Tid: 03:17
2. Sofie & Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.35 / Tid: 03:32
3. Lærke & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 24.09 / Tid: 02:59
4. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 23.95 / Tid: 03:23
5. Katrine & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.53 / Tid: 03:15
6. Hannah & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.95 / Tid: 02:44

International - Senior Dame gruppe - Tempo
1. Sofie & Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.44 / Tid: 02:47
2. Andrea & Mille & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.80 / Tid: 02:38
3. Lærke & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 22.45 / Tid: 02:45
4. Hannah & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.39 / Tid: 02:49
5. Katrine & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.14 / Tid: 02:39
6. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK Nord)
Score: 20.20 / Tid: 02:54
Diverse
1. Indmarch
Tid: 09:05
2. Udmarch
Tid: 31:29

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.245
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline