Æstetisk Gymnastik 2019 - AGG Denmark Open 2019


Chidren 6-8 - Finals
1. Team Ovia-Lia (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.00 / Tid: 03:19
2. Team Ixia (Hillerød G&I)
Score: 9.35 / Tid: 03:42
3. Team Melia (GF Køge Bugt)
Score: 9.10 / Tid: 03:01
Chidren 8-10 - Preliminaries
1. Kalina Prima (RFAG)
Score: 17.30 / Tid: 03:35
2. Alcor Nikas (FAGGU Ukraine)
Score: 15.85 / Tid: 03:14
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 13.75 / Tid: 03:02
4. Team Aspiranta (Næsby IF)
Score: 12.35 / Tid: 03:11
5. Sorø Minipige (Sorø Gymnastik)
Score: 9.35 / Tid: 03:26
6. Team Diamonds (Hangö Arbetarnas Idrottklubb Finland)
Score: 8.15 / Tid: 03:36
Chidren 8-10 - Finals
1. Kalina Prima (RFAG)
Score: 17.05 / Tid: 03:25
2. Alcor Nikas (FAGGU Ukraine)
Score: 15.75 / Tid: 03:12
3. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.00 / Tid: 03:23
4. Team Aspiranta (Næsby IF)
Score: 11.55 / Tid: 03:20
5. Sorø Minipiger (Sorø Gymnastik)
Score: 8.55 / Tid: 03:21
6. Team Diamonds ( Hangö Arbetarnas Idrottklubb Finland)
Score: 7.65 / Tid: 03:36

Chidren 10-12 - Preliminaries
1. Academy of Champions (RUS)
Score: 17.30 / Tid: 03:50
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.75 / Tid: 03:29
3. Team Enya (Farum GF)
Score: 14.35 / Tid: 03:33
4. Team Unika (Næsby IF)
Score: 13.70 / Tid: 03:22
5. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 11.70 / Tid: 03:24
6. Team Orkidea (Hillerød G&F)
Score: 10.50 / Tid: 03:15
7. Team Malit (TPI)
Score: 10.45 / Tid: 04:27
Chidren 10-12 - Finals
1. Academy of Champions (RUS)
Score: 17.15 / Tid: 03:54
2. Team Unika (Næsby IF)
Score: 14.45 / Tid: 03:23
3. Team Orkidea (Hillerød G&I)
Score: 10.80 / Tid: 03:19
4. Team Enya (Farum GF)
Score: 15.70 / Tid: 03:37
5. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 15.45 / Tid: 03:25
6. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 13.20 / Tid: 03:18
7. Team Malit (TPI)
Score: 11.85 / Tid: 03:28
Chidren 12-14 - Preliminaries
1. Nebesa (RUS)
Score: 17.25 / Tid: 03:34
2. Kalina(RUS)
Score: 17.10 / Tid: 03:20
3. Team Beliatta (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 16.15 / Tid: 02:57
4. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 12.85 / Tid: 03:27
5. Team Amaryllis (Hillerød G&I)
Score: 12.50 / Tid: 03:28
6. Team Bellis (TPI)
Score: 11.25 / Tid: 03:30
7. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 11.10 / Tid: 03:23
8. Team Rose Mini (Tampereen Voimistelijat)
Score: 9.05 / Tid: 03:02
9. Team Elva (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 8.25 / Tid: 03:16
10. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 7.55 / Tid: 03:17

Chidren 12-14 - Finals
1. Nebesa (RUS)
Score: 17.30 / Tid: 03:29
2. Kalina (RUS)
Score: 17.05 / Tid: 03:35
3. Team Beliatta (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 16.25 / Tid: 03:28
4. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 13.70 / Tid: 03:28
5. Team Amaryllis (Hillerød G&I)
Score: 13.30 / Tid: 03:26
6. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 11.40 / Tid: 03:25
7. Team Bellis (TPI)
Score: 11.20 / Tid: 03:28
8. Team Elva (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 9.45 / Tid: 03:28
9. Team Rose Mini (Tampereen Voimistelijat)
Score: 9.35 / Tid: 03:20
10. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 7.55 / Tid: 03:33
Junior - Preliminaries
1. Nebesa (RUS)
Score: 17.65 / Tid: 03:43
2. Kalina Svet (RUS)
Score: 17.55 / Tid: 03:33
3. Team Liona (Sorø Gymnastik)
Score: 15.15 / Tid: 03:33
4. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.80 / Tid: 03:44
5. Attitude Novice (Attitude Sports FIN)
Score: 14.75 / Tid: 03:01
6. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.90 / Tid: 03:25
7. Team Calida (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 10.90 / Tid: 03:35
Junior - Finals
1. Nebesa (RUS)
Score: 18.45 / Tid: 03:49
2. Kalina Svet (RUS)
Score: 18.00 / Tid: 03:27
3. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.45 / Tid: 03:29
4. Attitude Novice (Attitude Sports FIN)
Score: 15.30 / Tid: 03:38
5. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.45 / Tid: 03:23
6. Team Calida (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 10.65 / Tid: 03:41
7. Team Liona (Sorø Gymnastik)
Score: 15.30 / Tid: 04:11

Senior - Preliminaries
1. Team Miliana (Køge Bugt)
Score: 10.60 / Tid: 03:31
2. Team Rosa (Tampereen Voimistelijat)
Score: 9.95 / Tid: 03:06
3. Team Minora (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 8.70 / Tid: 03:34
Senior - Finals
1. Team Rosa (Tampereen Voimistelijat)
Score: 11.60 / Tid: 03:31
2. Team Miliana (Køge Bugt)
Score: 9.80 / Tid: 00:00
3. Team Minora (Munkebjerg Gymnastik)
Score: 9.05 / Tid: 03:35
Junior Short Program - Preliminaries
1. ASD Fenix (FISAC)
Score: 13.80 / Tid: 02:42
2. Team Roxanne (Club Páty, HUN)
Score: 12.05 / Tid: 02:43
3. Team Rose( Tampereen Voimielit)
Score: 10.50 / Tid: 02:14

Junior Short Program - Finals
1. ASD Fenix (FISAC)
Score: 13.35 / Tid: 02:43
2. Team Rose ( Tampereen Voimistelit)
Score: 10.80 / Tid: 02:09
3. Team Roxanne (Club Páty, HUN)
Score: 10.45 / Tid: 02:29
Senior Short Program - Preliminaries
1. Team Nova (Sorø Gymnastik)
Score: 17.00 / Tid: 02:47
2. Team Bonitas (Club Telki)
Score: 14.55 / Tid: 02:38
Senior Short Program - Finals
1. Team Nova (Sorø Gymnastik)
Score: 17.00 / Tid: 02:51
2. Team Bonitas (Club Telki)
Score: 14.15 / Tid: 02:25

Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 17:53
2. Indmarch - Søndag
Tid: 10:23
3. Medaljeoverrækkelse
Tid: 49:03
4. Opvisning
Tid: 00:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.519
Antal fotos: 56.772
Livestream: Offline