Grand Prix-Rytme 2019 - DM 2019 - 1. runde


Mikro - Serie 1
1. Team Ovia-Lia (Farum GF)
Score: 8.70 / Tid: 02:58
2. Team Ivalu (Greve GT)
Score: 8.60 / Tid: 03:08
3. Team Ixia (Hillerød GF)
Score: 7.05 / Tid: 03:04
4. Team Melia (Køge Bugt GF)
Score: 5.80 / Tid: 02:54
5. Team Alfea (Sor IF)
Score: 5.35 / Tid: 02:42
6. Team Flora (Grindsted IF)
Score: 4.85 / Tid: 02:57
7. Team Pippi (Dalum-Hjallelse GF)
Score: 4.80 / Tid: 02:43
8. Team Norit (Mukebjerg GF)
Score: 3.95 / Tid: 03:04
9. Team Ovia-Rosa (Farum GF)
Score: 3.95 / Tid: 02:47
10. Team Calliope (Øbro GF)
Score: 3.85 / Tid: 02:49
11. Team Litchi (Ringsted IF)
Score: 3.70 / Tid: 03:37
12. Team Avera (Espergærde IF)
Score: 3.35 / Tid: 02:33
13. Team Nalo (Greve GT)
Score: 2.80 / Tid: 02:58
Mini Mono - Serie 1
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 11.40 / Tid: 02:39
2. Team Aya (Randers GF)
Score: 8.65 / Tid: 02:44
3. Team Adea (Dalum-Hjallelse GF)
Score: 7.85 / Tid: 02:53
4. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 7.80 / Tid: 02:40
5. Team Orkidea (Hillerød GF)
Score: 7.75 / Tid: 02:56
6. Team Rubina (Grindsted G&IF)
Score: 5.45 / Tid: 02:55
7. Team Flora (Randers GF)
Score: 4.65 / Tid: 02:58
8. Team Aloni (Vejen GF)
Score: 3.40 / Tid: 02:57
Mini 8-10 - Serie 1
1. Team Vivanit (Greve GT)
Score: 12.30 / Tid: 03:04
2. Team Vivo (Sor IF)
Score: 9.10 / Tid: 03:08
3. Team Violet (Greve GT)
Score: 8.70 / Tid: 02:53
4. Team Vilenta (TPI)
Score: 6.30 / Tid: 01:06
5. Team Estrela (Øbro GF)
Score: 5.20 / Tid: 02:59
6. Team Flower (Greve GT)
Score: 5.15 / Tid: 03:13
7. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 4.45 / Tid: 02:43
8. Team Baila (Silkeborg GF)
Score: 4.30 / Tid: 02:54
9. Team Saturn (Lystrup IF)
Score: 1.80 / Tid: 02:36

Mini 8-10 - Serie 2
1. Team Vivanit (Greve GT)
Score: 8.35 / Tid: 02:12
2. Team Vilenta (TPI)
Score: 5.20 / Tid: 02:11
3. Team Violet (Greve GT)
Score: 4.90 / Tid: 02:16
4. Team Vivo (Sor IF)
Score: 4.40 / Tid: 02:10
5. Team Estrela (Øbro GF)
Score: 4.35 / Tid: 02:14
6. Team Baila (Silkeborg GF)
Score: 4.25 / Tid: 02:23
7. Team Eya (Spangsbjerg IF)
Score: 3.65 / Tid: 02:08
8. Team Flower (Greve GT)
Score: 1.95 / Tid: 02:19
9. Team Saturn (Lystrup IF)
Score: 1.45 / Tid: 02:25
Mini 10-12 - Serie 1
1. Team Enya (Farum GF)
Score: 14.40 / Tid: 02:40
2. Team Azurit (Greve GT)
Score: 13.45 / Tid: 03:05
3. Team Unika (Næsby IF)
Score: 11.75 / Tid: 02:27
4. Team Astra (Greve GT)
Score: 10.95 / Tid: 02:50
5. Team Movanna (Køge Bugt)
Score: 10.80 / Tid: 02:42
6. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.45 / Tid: 02:31
7. Team Valiite (DHG GF)
Score: 9.95 / Tid: 02:54
8. Team Malit (TPI)
Score: 8.60 / Tid: 03:00
9. Team Anemone (Grindsted G&IF)
Score: 8.15 / Tid: 02:32
10. Team Delicia (Øbro GF)
Score: 6.65 / Tid: 02:43
11. Team Lime (Ringsted IF)
Score: 6.50 / Tid: 02:56
12. Team Aviva (Greve GT)
Score: 6.15 / Tid: 02:55
13. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 5.35 / Tid: 02:47
14. Team Svera (Sor IF)
Score: 5.20 / Tid: 02:21
15. Team Alva (Munkebjerg GF)
Score: 4.60 / Tid: 02:39
16. Team Kiwi (Ringsted IF)
Score: 4.05 / Tid: 02:54
17. Team BG (Ballerup)
Score: 3.05 / Tid: 02:54
18. Team LSI mini (LSI)
Score: 2.95 / Tid: 02:47
19. Team Starlight (Lystrup IF)
Score: 2.75 / Tid: 02:34
Mini 10-12 - Serie 2
1. Team Enya (Farum GF)
Score: 10.70 / Tid: 02:30
2. Team Azurit (Greve GT)
Score: 9.90 / Tid: 02:11
3. Team Movanna (Køge Bugt)
Score: 9.20 / Tid: 02:46
4. Team Unika (Næsby IF)
Score: 9.05 / Tid: 02:24
5. Team Astra (Greve GT)
Score: 8.95 / Tid: 02:26
6. Team Malit (TPI)
Score: 8.85 / Tid: 02:22
7. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 7.60 / Tid: 02:21
8. Team Valiite (DHG GF)
Score: 7.35 / Tid: 02:10
9. Team Delicia (Øbro GF)
Score: 6.95 / Tid: 02:20
10. Team Anemone (Grindsted G&IF)
Score: 6.20 / Tid: 02:20
11. Team Alva (Munkebjerg GF)
Score: 5.60 / Tid: 02:17
12. Team Ara (Silkeborg GF)
Score: 5.30 / Tid: 02:40
13. Team Lime (Ringsted IF)
Score: 4.60 / Tid: 02:15
14. Team Svera (Sor IF)
Score: 4.20 / Tid: 01:59
15. Team BG (Ballerup)
Score: 3.70 / Tid: 02:21
16. Team Aviva (Greve GT)
Score: 3.40 / Tid: 02:20
17. Team Kiwi (Ringsted IF)
Score: 2.55 / Tid: 02:35
18. Team LSI mini (LSI)
Score: 2.50 / Tid: 02:31
19. Team Starlight (Lystrup IF)
Score: 2.15 / Tid: 02:19

Pige - Serie 1
1. Team Petit (Greve GT)
Score: 14.85 / Tid: 03:09
2. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.00 / Tid: 02:59
3. Team Mellis (Køge Bugt GF)
Score: 10.10 / Tid: 02:56
4. Team Lavida (Sor IF)
Score: 7.25 / Tid: 02:57
5. Team Bellis (Tarup-Paarup)
Score: 7.05 / Tid: 02:59
6. Team Shine (Lystrup IF)
Score: 6.60 / Tid: 03:06
7. Team Liva (Greve GT)
Score: 6.40 / Tid: 02:59
8. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 5.85 / Tid: 02:38
9. Team Lyra (Grindsted G&IF)
Score: 5.80 / Tid: 03:01
10. Team Esperanza (Øbro GF)
Score: 5.55 / Tid: 03:09
11. Team Maliva (Farum GF)
Score: 3.95 / Tid: 02:51
12. Team Muna (Køge Bugt GF)
Score: 3.65 / Tid: 02:58
13. Team Elva (Munkebjerg GF)
Score: 3.50 / Tid: 02:59
14. Team Avana (Silkeborg GF)
Score: 2.90 / Tid: 03:12
Pige - Serie 2
1. Team Petit (Greve GT)
Score: 10.65 / Tid: 02:48
2. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 10.15 / Tid: 02:32
3. Team Mellis (Køge Bugt GF)
Score: 8.85 / Tid: 02:45
4. Team Lavida (Sor IF)
Score: 8.75 / Tid: 02:41
5. Team Bellis (Tarup-Paarup)
Score: 8.40 / Tid: 02:18
6. Team Liva (Greve GT)
Score: 8.10 / Tid: 02:38
7. Team Shine (Lystrup IF)
Score: 7.30 / Tid: 02:59
8. Team Esperanza (Øbro GF)
Score: 7.15 / Tid: 02:23
9. Team Lyra (Grindsted G&IF)
Score: 7.05 / Tid: 03:07
10. Team Avana (Silkeborg GF)
Score: 5.70 / Tid: 02:35
11. Team Elva (Munkebjerg GF)
Score: 5.60 / Tid: 02:14
12. Team Muna (Køge Bugt GF)
Score: 3.55 / Tid: 02:54
13. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 3.45 / Tid: 02:35
14. Team Maliva (Farum GF)
Score: 2.80 / Tid: 02:41
Tweens - Serie 1
1. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.80 / Tid: 02:54
2. Team Amaryllis (Hillerød G&IF)
Score: 13.25 / Tid: 02:57
3. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 9.20 / Tid: 03:15
4. Team Viva (Jelling FS)
Score: 8.00 / Tid: 02:43
5. Team Lux (Lystrup IF)
Score: 5.45 / Tid: 03:13
6. Team Athena (Randers GF)
Score: 4.25 / Tid: 02:52

Junior - Serie 1
1. Team Octavia (Farum GF)
Score: 14.80 / Tid: 03:07
2. Team Greve Junior (Greve GT)
Score: 14.10 / Tid: 03:16
3. Team Estella (DHG)
Score: 12.35 / Tid: 03:17
4. Team Calida (Munkebjerg GF)
Score: 7.90 / Tid: 03:10
5. Team Dahlia (Øbro GF)
Score: 7.30 / Tid: 03:05
6. Team Navia (Sor IF)
Score: 6.20 / Tid: 03:16
7. Team Mirabell (Ringsted IF)
Score: 6.15 / Tid: 03:00
8. Team Opalia (Grinsted GF)
Score: 6.05 / Tid: 03:08
9. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 3.10 / Tid: 03:11
Junior - Serie 2
1. Team Octavia (Farum GF)
Score: 13.80 / Tid: 03:05
2. Team Greve Junior (Greve GT)
Score: 12.65 / Tid: 03:03
3. Team Estella (DHG)
Score: 11.90 / Tid: 02:54
4. Team Opalia (Grinsted GF)
Score: 9.15 / Tid: 02:42
5. Team Dahlia (Øbro GF)
Score: 7.80 / Tid: 02:49
6. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 7.35 / Tid: 02:41
7. Team Calida (Munkebjerg GF)
Score: 7.15 / Tid: 02:47
8. Team Navia (Sor IF)
Score: 6.55 / Tid: 03:06
9. Team Mirabell (Ringsted IF)
Score: 6.25 / Tid: 02:55
Senior Fri - Serie 1
1. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.35 / Tid: 03:18
2. Team Safir (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 9.45 / Tid: 03:26
3. Team Avina (Silkeborg GF)
Score: 6.35 / Tid: 03:21
4. Team Alvira (Randers GF)
Score: 4.95 / Tid: 02:51
5. Team Minora (Munkebjerg GF)
Score: 4.45 / Tid: 03:07
6. Team Nefertiti (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 4.00 / Tid: 03:08
7. Team Cassiopeia (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 2.95 / Tid: 03:10
8. Team LSI (Ledøje-Smørum-Nedre)
Score: 2.90 / Tid: 03:04

Senior - Serie 1
1. Team Elina Elite (Greve GT)
Score: 16.40 / Tid: 02:53
2. Team Embla (Espergærde)
Score: 14.90 / Tid: 03:06
3. Team Oxana (Farum)
Score: 11.05 / Tid: 02:56
4. Team Miliana (Køge Bugt)
Score: 6.55 / Tid: 03:11
5. Team Papaya (Ringsted)
Score: 4.30 / Tid: 02:59
Senior - Serie 2
1. Team Elina Elite (Greve GT)
Score: 16.20 / Tid: 03:12
2. Team Embla (Espergærde)
Score: 12.90 / Tid: 03:20
3. Team Oxana (Farum)
Score: 9.85 / Tid: 02:53
4. Team Papaya (Ringsted)
Score: 8.15 / Tid: 02:57
5. Team Miliana (Køge Bugt)
Score: 7.95 / Tid: 03:08
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 11:07
2. Indmarch - Søndag
Tid: 07:00
3. Udmarch - Søndag
Tid: 07:01

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.779
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline