Æstetisk Gymnastik 2018 - AGG Udtagelse 2018


Piger 8-10 år
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.97 / Tid: 04:01
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 12.35 / Tid: 03:06
3. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.27 / Tid: 03:25
4. Team Vilenta (Tarup - Paarup IF)
Score: 7.53 / Tid: 03:53
Piger 8-10 år - Finale
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 14.40 / Tid: 02:57
2. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.28 / Tid: 03:38
3. Team Violet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.34 / Tid: 03:19
4. Team Vilenta (Tarup - Paarup IF)
Score: 6.82 / Tid: 03:35
Piger 10-12 år
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.64 / Tid: 03:35
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.59 / Tid: 03:24
3. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 14.41 / Tid: 03:32
4. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.70 / Tid: 03:28
5. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 11.12 / Tid: 03:49
6. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 10.46 / Tid: 03:35
7. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 10.26 / Tid: 03:42
8. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 8.78 / Tid: 03:12
9. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 8.28 / Tid: 03:05

Piger 10-12 år - Finale
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.40 / Tid: 03:34
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 16.12 / Tid: 03:16
3. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 15.82 / Tid: 03:27
4. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.55 / Tid: 03:25
5. Team Valiite (DHG Gymnastik)
Score: 12.05 / Tid: 03:40
6. Team Malit (Tarup - Paarup IF)
Score: 11.74 / Tid: 03:37
7. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 10.92 / Tid: 03:33
8. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.12 / Tid: 03:03
9. Team Noelle (Espergærde IF)
Score: 8.07 / Tid: 03:02
Piger 12-14 år
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.62 / Tid: 03:42
2. Team Melina (Sorø Gymnastikforening)
Score: 12.82 / Tid: 03:23
3. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 11.93 / Tid: 03:27
4. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.10 / Tid: 03:43
5. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 10.77 / Tid: 03:29
6. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.38 / Tid: 03:33
7. Team Bellis (Tarup - Paarup IF)
Score: 8.92 / Tid: 03:41
Piger 12-14 år - Finale
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.40 / Tid: 03:34
2. Team Melina (Sorø Gymnastikforening)
Score: 14.18 / Tid: 03:17
3. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 12.83 / Tid: 03:25
4. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 11.95 / Tid: 03:32
5. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.60 / Tid: 03:37
6. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.70 / Tid: 03:26
7. Team Bellis (Tarup - Paarup IF)
Score: 9.33 / Tid: 03:33

Junior
1. Team Liona (Sorø Gymnastikforening)
Score: 14.07 / Tid: 03:31
2. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.58 / Tid: 03:37
3. Team Greve Junior (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.28 / Tid: 03:31
4. Teram Aura (Espergærde IF)
Score: 12.93 / Tid: 04:30
5. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.30 / Tid: 04:06
6. Team Calida (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 6.98 / Tid: 03:45
Junior - Finale
1. Teram Aura (Espergærde IF)
Score: 14.15 / Tid: 03:28
2. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.82 / Tid: 03:31
3. Team Greve Junior (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.48 / Tid: 03:34
4. Team Liona (Sorø Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 03:31
5. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.73 / Tid: 03:50
6. Team Calida (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 8.00 / Tid: 03:35
Senior Shot Program
1. Team Nova (Sorø Gymnastikforening)
Score: 15.05 / Tid: 02:43

Senior Shot Program - Finale
1. Team Nova (Sorø Gymnastikforening)
Score: 14.15 / Tid: 02:55
Senior
1. Team Elina Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.35 / Tid: 03:47
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.23 / Tid: 03:27
3. Team Oxana (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.30 / Tid: 03:43
4. Team Miliana (GF Køge Bugt)
Score: 9.60 / Tid: 03:23
Senior - Finale
1. Team Elina Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.40 / Tid: 03:47
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 15.33 / Tid: 03:29
3. Team Oxana (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.80 / Tid: 03:28
4. Team Miliana (GF Køge Bugt)
Score: 9.28 / Tid: 03:28

Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 14:07
2. Indmarch - Søndag
Tid: 07:55
3. Udmarch - Søndag
Score: / Tid: 10.18

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 21.245
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline