TeamGym 2018 - DM 2018


Micro Piger - Rytme
1. Greve Gymnastik og Trampolin MiP1
Score: 19.850 / Tid: 01:57
2. Bolbro Gymnasterne MiP1
Score: 18.650 / Tid: 02:03
3. TeamGym Djurs MiP1
Score: 18.400 / Tid: 02:07
4. GHG - TeamGym Herlev MiP1
Score: 17.750 / Tid: 02:10
Micro Piger - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin MiP1
Score: 15.100 / Tid: 02:38
2. Bolbro Gymnasterne MiP1
Score: 14.100 / Tid: 02:11
3. TeamGym Djurs MiP1
Score: 13.850 / Tid: 02:17
4. GHG - TeamGym Herlev MiP1
Score: 12.450 / Tid: 02:42
Micro Piger - Trampet
1. TeamGym Djurs MiP1
Score: 12.750 / Tid: 02:34
2. Greve Gymnastik og Trampolin MiP1
Score: 12.600 / Tid: 02:37
3. GHG - TeamGym Herlev MiP1
Score: 12.450 / Tid: 02:31
4. Bolbro Gymnasterne MiP1
Score: 12.300 / Tid: 02:25

Micro Mix - Rytme
1. Ølstykke GF MiM1
Score: 14.600 / Tid: 01:38
2. Greve Gymnastik og Trampolin MiM1
Score: 12.833 / Tid: 01:33
3. Ringsted IF - Gymnastik MiM1
Score: 11.750 / Tid: 01:54
4. Gymnastik Odder MiM1
Score: 11.400 / Tid: 02:08
Micro Mix - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin MiM1
Score: 15.100 / Tid: 02:28
2. Ølstykke GF MiM1
Score: 13.750 / Tid: 02:36
3. Ringsted IF - Gymnastik MiM1
Score: 12.850 / Tid: 01:31
4. Gymnastik Odder MiM1
Score: 11.450 / Tid: 02:22
Micro Mix - Trampet
1. Ølstykke GF MiM1
Score: 13.100 / Tid: 02:31
2. Greve Gymnastik og Trampolin MiM1
Score: 12.900 / Tid: 02:28
3. Ringsted IF - Gymnastik MiM1
Score: 11.300 / Tid: 02:12
4. Gymnastik Odder MiM1
Score: 11.000 / Tid: 02:19

Micro Drenge - Rytme
1. Munkebjerg Gymnastikforening MiD1
Score: 14.800 / Tid: 01:35
2. GF Køge Bugt MiD1
Score: 12.683 / Tid: 01:33
3. GF Køge Bugt MiD2
Score: 9.816 / Tid: 01:34
4. Roskilde TeamGym MiD1
Score: 9.616 / Tid: 01:39
Micro Drenge - Bane
1. GF Køge Bugt MiD1
Score: 13.850 / Tid: 02:17
2. Roskilde TeamGym MiD1
Score: 12.650 / Tid: 02:24
3. GF Køge Bugt MiD2
Score: 11.300 / Tid: 02:10
4. Munkebjerg Gymnastikforening MiD1
Score: 12.000 / Tid: 02:29
Micro Drenge - Trampet
1. GF Køge Bugt MiD1
Score: 12.750 / Tid: 02:11
2. Munkebjerg Gymnastikforening MiD1
Score: 12.650 / Tid: 02:41
3. Roskilde TeamGym MiD1
Score: 11.100 / Tid: 02:25
4. GF Køge Bugt MiD2
Score: 9.250 / Tid: 02:31

Mini Piger - Rytme
1. Bolbro Gymnasterne MP1
Score: 22.683 / Tid: 02:32
2. Greve Gymnastik og Trampolin MP1
Score: 22.450 / Tid: 02:23
3. TeamGym Djurs MP1
Score: 21.600 / Tid: 03:03
4. Vedbæk Gymnastikforening MP1
Score: 19.433 / Tid: 02:28
Mini Piger - Bane
1. Bolbro Gymnasterne MP1
Score: 18.350 / Tid: 02:32
2. Greve Gymnastik og Trampolin MP1
Score: 18.300 / Tid: 02:40
3. TeamGym Djurs MP1
Score: 17.300 / Tid: 02:11
4. Vedbæk Gymnastikforening MP1
Score: 16.850 / Tid: 02:33
Mini Piger - Trampet
1. Bolbro Gymnasterne MP1
Score: 15.600 / Tid: 02:25
2. Greve Gymnastik og Trampolin MP1
Score: 15.550 / Tid: 02:45
3. TeamGym Djurs MP1
Score: 15.150 / Tid: 02:10
4. Vedbæk Gymnastikforening MP1
Score: 13.850 / Tid: 02:29

Mini Mix - Rytme
1. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG MM1
Score: 18.283 / Tid: 02:17
2. Gladsaxe IF MM1
Score: 18.100 / Tid: 02:21
3. Viborg GF MM1
Score: 16.000 / Tid: 02:38
4. Randers Gymnastiske Forening MM1
Score: 12.683 / Tid: 02:11
Mini Mix - Bane
1. Gladsaxe IF MM1
Score: 17.550 / Tid: 02:39
2. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG MM1
Score: 16.450 / Tid: 02:42
3. Viborg GF MM1
Score: 15.350 / Tid: 02:39
4. Randers Gymnastiske Forening MM1
Score: 14.000 / Tid: 02:31
Mini Mix - Trampet
1. Gladsaxe IF MM1
Score: 15.000 / Tid: 02:40
2. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG MM1
Score: 13.750 / Tid: 02:50
3. Viborg GF MM1
Score: 13.650 / Tid: 02:33
4. Randers Gymnastiske Forening MM1
Score: 11.950 / Tid: 02:44

Mini Drenge - Rytme
1. Gladsaxe IF MD1
Score: 17.616 / Tid: 02:08
2. TeamGym Aarhus MD1
Score: 17.350 / Tid: 02:13
3. Greve Gymnastik og Trampolin MD1
Score: 16.866 / Tid: 02:12
4. GF Køge Bugt MD1
Score: 16.566 / Tid: 02:07
Mini Drenge - Bane
1. Gladsaxe IF MD1
Score: 17.750 / Tid: 02:39
2. Greve Gymnastik og Trampolin MD1
Score: 16.700 / Tid: 02:37
3. TeamGym Aarhus MD1
Score: 16.250 / Tid: 02:38
4. GF Køge Bugt MD1
Score: 15.350 / Tid: 02:47
Mini Drenge - Trampet
1. Gladsaxe IF MD1
Score: 16.100 / Tid: 02:43
2. TeamGym Aarhus MD1
Score: 15.900 / Tid: 02:12
3. GF Køge Bugt MD1
Score: 15.250 / Tid: 02:43
4. Greve Gymnastik og Trampolin MD1
Score: 14.400 / Tid: 02:39

Junior Piger - Rytme
1. Bolbro Gymnasterne JP1
Score: 24.200 / Tid: 02:53
2. Viborg GF JP1
Score: 22.366 / Tid: 02:59
3. TeamGym Aarhus JP1
Score: 22.250 / Tid: 03:03
4. Greve Gymnastik og Trampolin JP1
Score: 22.200 / Tid: 02:36
Junior Piger - Bane
1. Viborg GF JP1
Score: 17.250 / Tid: 02:54
2. Greve Gymnastik og Trampolin JP1
Score: 16.900 / Tid: 02:42
3. TeamGym Aarhus JP1
Score: 16.650 / Tid: 02:43
4. Bolbro Gymnasterne JP1
Score: 16.150 / Tid: 02:31
Junior Piger - Trampet
1. Greve Gymnastik og Trampolin JP1
Score: 16.450 / Tid: 02:38
2. Viborg GF JP1
Score: 16.250 / Tid: 02:47
3. Bolbro Gymnasterne JP1
Score: 15.650 / Tid: 02:24
4. TeamGym Aarhus JP1
Score: 15.600 / Tid: 02:51

Junior Mix - Rytme
1. GymHelsinge JM1
Score: 19.666 / Tid: 02:39
2. GHG - TeamGym Herlev JM1
Score: 19.650 / Tid: 02:56
3. Gladsaxe IF JM1
Score: 19.300 / Tid: 02:43
4. Randers Gymnastiske Forening JM1
Score: 16.000 / Tid: 03:03
Junior Mix - Bane
1. GymHelsinge JM1
Score: 16.600 / Tid: 02:24
2. GHG - TeamGym Herlev JM1
Score: 16.250 / Tid: 02:43
3. Gladsaxe IF JM1
Score: 15.200 / Tid: 02:26
4. Randers Gymnastiske Forening JM1
Score: 13.550 / Tid: 02:39
Junior Mix - Trampet
1. GHG - TeamGym Herlev JM1
Score: 15.700 / Tid: 02:38
2. Gladsaxe IF JM1
Score: 14.550 / Tid: 02:26
3. GymHelsinge JM1
Score: 13.350 / Tid: 02:24
4. Randers Gymnastiske Forening JM1
Score: 10.400 / Tid: 02:44

Junior Drenge - Rytme
1. TeamGym Aarhus JD1
Score: 20.450 / Tid: 03:04
2. Slagelse GF JD1
Score: 19.233 / Tid: 02:48
3. GF Køge Bugt JD1
Score: 18.766 / Tid: 02:45
4. Roskilde TeamGym JD1
Score: 17.966 / Tid: 02:56
Junior Drenge - Bane
1. TeamGym Aarhus JD1
Score: 17.700 / Tid: 02:37
2. Roskilde TeamGym JD1
Score: 15.350 / Tid: 02:46
3. GF Køge Bugt JD1
Score: 15.300 / Tid: 02:43
4. Slagelse GF JD1
Score: 14.300 / Tid: 02:28
Junior Drenge - Trampet
1. TeamGym Aarhus JD1
Score: 17.875 / Tid: 02:40
2. Roskilde TeamGym JD1
Score: 15.700 / Tid: 02:42
3. Slagelse GF JD1
Score: 15.450 / Tid: 02:38
4. GF Køge Bugt JD1
Score: 14.950 / Tid: 02:41

Senior Dame - Rytme
1. TeamGym Aarhus SD1
Score: 21.783 / Tid: 03:07
2. Gladsaxe IF SD1
Score: 21.633 / Tid: 02:50
3. Greve Gymnastik og Trampolin SD1
Score: 21.616 / Tid: 02:38
4. Viborg GF SD1
Score: 21.366 / Tid: 03:59
Senior Dame - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin SD1
Score: 18.000 / Tid: 02:46
2. Gladsaxe IF SD1
Score: 17.650 / Tid: 02:40
3. TeamGym Aarhus SD1
Score: 17.400 / Tid: 02:41
4. Viborg GF SD1
Score: 17.200 / Tid: 02:46
Senior Dame - Trampet
1. Gladsaxe IF SD1
Score: 17.600 / Tid: 02:31
2. Greve Gymnastik og Trampolin SD1
Score: 16.950 / Tid: 02:41
3. TeamGym Aarhus SD1
Score: 16.850 / Tid: 02:45
4. Viborg GF SD1
Score: 16.550 / Tid: 02:43

Senior Mix - Rytme
1. Ollerup GF SM1
Score: 21.366 / Tid: 02:36
2. Roskilde TeamGym SM1
Score: 20.016 / Tid: 02:42
3. Silkeborg P/D SM1
Score: 19.866 / Tid: 02:21
4. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG SM1
Score: 18.766 / Tid: 02:48
Senior Mix - Bane
1. Ollerup GF SM1
Score: 17.450 / Tid: 02:45
2. Roskilde TeamGym SM1
Score: 16.600 / Tid: 02:48
3. Silkeborg P/D SM1
Score: 15.450 / Tid: 02:51
4. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG SM1
Score: 12.400 / Tid: 02:29
Senior Mix - Trampet
1. Ollerup GF SM1
Score: 17.200 / Tid: 02:43
2. Roskilde TeamGym SM1
Score: 17.100 / Tid: 02:36
3. Silkeborg P/D SM1
Score: 14.000 / Tid: 02:50
4. Rødovre og Omegns Gymnastikforening ROG SM1
Score: 13.800 / Tid: 02:29

Senior Herre - Rytme
1. Svendborg GF SH1
Score: 22.600 / Tid: 02:40
2. Gjellerup Sdr. S.G. og I SH1
Score: 22.600 / Tid: 02:37
3. Gladsaxe IF SH1
Score: 20.800 / Tid: 02:46
4. Roskilde TeamGym SH1
Score: 20.416 / Tid: 03:03
Senior Herre - Bane
1. Gjellerup Sdr. S.G. og I SH1
Score: 22.050 / Tid: 02:59
2. Svendborg GF SH1
Score: 20.600 / Tid: 02:51
3. Gladsaxe IF SH1
Score: 19.200 / Tid: 02:45
4. Roskilde TeamGym SH1
Score: 18.500 / Tid: 02:50
Senior Herre - Trampet
1. Gjellerup Sdr. S.G. og I SH1
Score: 21.150 / Tid: 02:48
2. Svendborg GF SH1
Score: 20.500 / Tid: 02:49
3. Gladsaxe IF SH1
Score: 19.600 / Tid: 02:47
4. Roskilde TeamGym SH1
Score: 18.500 / Tid: 02:47

Diverse
1. Medaljeoverrækkelse Micro/Mini
Tid: 31:55
2. Medaljeoverrækkelse Junior/Senior
Score: / Tid: 34:14

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.123
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline