Sports Acrobatik 2018 - DM 2018 - 2. Runde


National DK1 Pige Par - 1. Division
1. Rebecca & Karla (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 30.05 / Tid: 02:18
2. Emma & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 27.70 / Tid: 02:31
3. Laura & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 26.75 / Tid: 02:21
4. Emma & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 26.30 / Tid: 02:16
5. Frederikke & Rita (TST Gymnastik)
Score: 26.15 / Tid: 02:22
6. Nikoline & Sophyia (TST Gymnastik)
Score: 25.55 / Tid: 02:21
7. Julie & Ida (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.60 / Tid: 02:22
National DK1 Pige Par - 2. Division
1. Alberte & Claramilla (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.35 / Tid: 02:18
2. Oline & Linea (Odense Gymnastik Forening)
Score: 22.90 / Tid: 02:18
3. Maja & Frederikke (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.90 / Tid: 02:28
4. Ida & Asta-Fernanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.85 / Tid: 02:24
5. Laura & Maja (Odense Gymnastik Forening)
Score: 20.75 / Tid: 02:23
6. Agnete & Nanna (Holstebro GF)
Score: 20.20 / Tid: 02:22
7. Rosa & Malika (Slagelse GF)
Score: 20.15 / Tid: 02:20
8. Emily & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 19.70 / Tid: 02:11
National DK1 Pige Par - 3. Division
1. Liva & Line (Odense Gymnastik Forening)
Score: 23.25 / Tid: 02:24
2. Matilde & Sofie (Holstebro GF)
Score: 22.25 / Tid: 02:28
3. Celeste & Mathilde (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.80 / Tid: 02:14
4. Christine & Anja (Silkeborg GF)
Score: 21.00 / Tid: 02:23
5. Isabella & Anna (Odense Gymnastik Forening)
Score: 20.60 / Tid: 02:29
6. Molly & Ivalo (Odense Gymnastik Forening)
Score: 20.00 / Tid: 02:20

National DK1 Mix Par - 1. Division
1. Lærke & Niels (Fuglebjerg IF)
Score: 28.55 / Tid: 02:34
2. Maria & Daniel (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.00 / Tid: 02:23
3. Sarah & Mathias (Holstebro GF)
Score: 24.10 / Tid: 02:28
National DK1 Drenge Par - 1. Division
1. Albert & Anton (TST Gymnastik)
Score: 25.25 / Tid: 02:22
2. Jakob & Nikolaj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.85 / Tid: 02:34
National DK1 Pige Gruppe - 1. Division
1. Ida-Sofine & Ellen & Mille (TST Gymnastik)
Score: 27.35 / Tid: 02:24
2. Zafira & Sofie & Emilia (Vejlby IK (VIK))
Score: 26.80 / Tid: 02:23
3. Laura & Smilla & Annamaj (VIF Gymnastik)
Score: 26.10 / Tid: 02:22
4. Marta & Louise & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 24.95 / Tid: 02:21
5. Josephine & Jenny & Josephine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.60 / Tid: 02:30
6. Emilie & Nikoline & Sofia (Vejlby IK (VIK))
Score: 22.95 / Tid: 02:29
7. Ella & Tone & Frederikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.15 / Tid: 02:22
8. Sarah & Ida & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 20.95 / Tid: 02:15

National DK1 Pige Gruppe - 2. Division
1. Sofie & Nanna & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 26.15 / Tid: 02:13
2. Gabriella & Isabel & Simone (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.55 / Tid: 02:35
3. Sofie & Louise & Sille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 02:19
4. Silja & Rebecca & Sofia (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.70 / Tid: 02:22
5. Freja & Kathrine & Maria (Holstebro GF)
Score: 23.30 / Tid: 02:31
6. Frida & Sofie & Mathilde (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.05 / Tid: 02:22
7. Freja & Clara & Natascha (VIF Gymnastik)
Score: 22.85 / Tid: 02:22
8. Mathilde & Juliane & Safina (Holstebro GF)
Score: 21.95 / Tid: 02:38
National DK1 Pige Gruppe - 3. Division
1. Liva & Maj & Liv (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.15 / Tid: 02:25
2. Sif & Freja & Emma (DHG Gymnastik)
Score: 22.70 / Tid: 02:26
3. Frida & Line & Andrea (Silkeborg GF)
Score: 22.50 / Tid: 02:24
4. Agnes & Margrethe & Mille (Silkeborg GF)
Score: 22.35 / Tid: 02:29
5. Oline & Amanda & Freja (Silkeborg GF)
Score: 22.05 / Tid: 02:27
6. Zia & Mai & Mathilde (Slagelse GF)
Score: 21.90 / Tid: 02:22
7. Lærke & Andrea & Sofie (Slagelse GF)
Score: 21.75 / Tid: 02:17
8. Frederikke & Kamilla & Regine (Holstebro GF)
Score: 18.65 / Tid: 02:30
National DK1 Pige Gruppe - 4. Division
1. Katrine & Anna & Simone (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.60 / Tid: 02:19
2. Emma & Anne & Emilie (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.90 / Tid: 02:29
3. Johanne & Una & Kayaya (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.05 / Tid: 02:27
4. Silje & Emily & Ella (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.55 / Tid: 02:27

National DK3 Pige Par - 1. Division
1. Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.15 / Tid: 02:21
2. Sarah & Mille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.50 / Tid: 02:14
3. Silke & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.80 / Tid: 02:14
4. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.50 / Tid: 02:23
5. Julie & Nathalie (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.05 / Tid: 02:22
6. Agnes & Sofia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.00 / Tid: 02:23
7. Frederikke & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.95 / Tid: 02:25
8. Kaisa & Charlotte (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 17.75 / Tid: 02:21
National DK3 Pige Gruppe - 1. Division
1. Frederikke & Josefine & Karina (VIF Gymnastik)
Score: 26.25 / Tid: 02:25
2. Monique & Nanna & Caroline (Slagelse GF)
Score: 24.95 / Tid: 02:15
3. Carolina & Cecilie & Rikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.45 / Tid: 02:19
4. Alva-Amalie & Julie & Alberte (VIF Gymnastik)
Score: 24.15 / Tid: 02:14
5. Caroline & Pernille & Helene (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.10 / Tid: 02:20
6. Victoria & Sofie & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.10 / Tid: 02:26
7. Maja & Sofie & Sasha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.90 / Tid: 02:27
8. Filucka & Josephine & Katrine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.45 / Tid: 02:15
National DK3 Pige Gruppe - 2. Division
1. Nina & Ditte & Clara (DHG Gymnastik)
Score: 24.85 / Tid: 02:20
2. Ella & Freja & Josefine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.50 / Tid: 02:24
3. Nicoline & Sofia & Rose (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.10 / Tid: 02:30
4. Camilla & Louise & Karoline (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.05 / Tid: 02:18
5. Malina & Sophia & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.75 / Tid: 02:20
6. Sara & Andrea & Emmalie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.60 / Tid: 02:27
7. Ane & Sophia & Klara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.45 / Tid: 02:09
8. Mathilde & Astrid & Sarah (TST Gymnastik)
Score: 20.00 / Tid: 02:20

National DK3 Pige Gruppe - 3. Division
1. Ida & Julie & Kate (Silkeborg GF)
Score: 24.55 / Tid: 02:31
2. Cornelia & Johanne & Bella (VIF Gymnastik)
Score: 24.15 / Tid: 02:22
3. Maria & Jannie & Maya (VIF Gymnastik)
Score: 23.50 / Tid: 02:20
4. Rebecca & Freja & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 22.70 / Tid: 02:14
5. Laura & Naja & Marianne (DHG Gymnastik)
Score: 22.40 / Tid: 02:32
6. Johanne & Maria & Amanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.80 / Tid: 02:43
7. Freja & Sofie & Karoline (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.25 / Tid: 02:21
International Junior Pige Par - 1. Div - Balance
1. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 21.79 / Tid: 02:55
2. Ditte & Sara (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.11 / Tid: 02:48
3. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 19.88 / Tid: 02:48
International Junior Pige Par - 1. Div - Tempo
1. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 23.80 / Tid: 02:18
2. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 21.32 / Tid: 02:18
3. Ditte & Sara (Vejlby IK (VIK))
Score: 19.96 / Tid: 02:15

International Junior Gruppe - 1. Div - Balance
1. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.97 / Tid: 02:37
2. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.71 / Tid: 02:14
3. Vivian & Rikke & Ida (TST Gymnastik)
Score: 24.70 / Tid: 02:53
4. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 23.55 / Tid: 02:46
5. Nanna & Luna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.44 / Tid: 02:51
6. Amalie & Maria & Ellen (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.31 / Tid: 02:29
7. Sara & Karoline & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.82 / Tid: 02:27
8. Sophia & Astrid & Maria (Slkeborg GF)
Score: 18.71 / Tid: 02:49
International Junior Gruppe - 1. Div - Tempo
1. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.12 / Tid: 02:20
2. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.30 / Tid: 02:12
3. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 24.13 / Tid: 02:21
4. Nanna & Luna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.86 / Tid: 02:24
5. Vivian & Rikke & Ida (TST Gymnastik)
Score: 23.81 / Tid: 02:19
6. Amalie & Maria & Ellen (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.60 / Tid: 02:39
7. Sara & Karoline & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.44 / Tid: 02:25
8. Sophia & Astrid & Maria (Slkeborg GF)
Score: 20.62 / Tid: 02:15
International Junior Gruppe - 2. Div - Balance
1. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 23.07 / Tid: 02:48
2. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.97 / Tid: 02:55
3. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.27 / Tid: 04:47
4. Klara & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.92 / Tid: 02:50

International Junior Gruppe - 2. Div - Tempo
1. Klara & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.89 / Tid: 02:20
2. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.85 / Tid: 02:30
3. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.53 / Tid: 02:18
4. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 19.96 / Tid: 02:30
International Senior Dame Par - 1. Div - Balance
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 26.16 / Tid: 02:45
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.16 / Tid: 02:55
3. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 22.05 / Tid: 02:52
4. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.75 / Tid: 02:53
5. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 20.14 / Tid: 02:46
6. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 18.23 / Tid: 02:55
International Senior Dame Par - 1. Div - Tempo
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 25.17 / Tid: 02:14
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 24.77 / Tid: 02:19
3. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.73 / Tid: 02:17
4. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 20.66 / Tid: 02:19
5. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.86 / Tid: 02:17
6. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 19.29 / Tid: 02:19

International Senior Herre Par - 1. Div - Balance
1. Nikolaj & Casper (TST Gymnastik)
Score: 21.84 / Tid: 02:38
2. Claus & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 16.17 / Tid: 02:40
International Senior Herre Par - 1. Div - Tempo
1. Nikolaj & Casper (TST Gymnastik)
Score: 20.88 / Tid: 02:17
2. Claus & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 19.64 / Tid: 02:21
International Senior Mix Par - 1. Div - Balance
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.23 / Tid: 02:17

International Senior Mix Par - 1. Div - Tempo
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 18.94 / Tid: 02:14
International Senior Dame Gruppe - 1. Div- Balance
1. Liv & Pernille & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 26.79 / Tid: 02:50
2. Sofie & Elisabeth & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.79 / Tid: 02:27
3. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 25.55 / Tid: 02:54
4. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 24.43 / Tid: 02:45
5. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 23.82 / Tid: 02:48
6. Clara & Lea & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.13 / Tid: 02:51
7. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 21.77 / Tid: 02:44
8. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.05 / Tid: 02:15
International Senior Dame Gruppe - 1. Div - Tempo
1. Liv & Pernille & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 25.63 / Tid: 02:24
2. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 25.36 / Tid: 02:20
3. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 24.89 / Tid: 02:19
4. Sofie & Elisabeth & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.08 / Tid: 02:04
5. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 24.03 / Tid: 02:18
6. Clara & Lea & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.64 / Tid: 02:20
7. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.27 / Tid: 02:18
8. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 20.46 / Tid: 02:15

International Senior Dame Gruppe - 2. Div- Balance
1. Anouk & Emilie & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.54 / Tid: 02:29
2. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.10 / Tid: 03:00
3. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 22.76 / Tid: 02:50
4. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.79 / Tid: 02:59
5. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 17.98 / Tid: 02:54
International Senior Dame Gruppe - 2. Div - Tempo
1. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik) (Kort)
Score: 24.14 / Tid: 00:19
2. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 24.03 / Tid: 02:27
3. Anouk & Emilie & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.79 / Tid: 02:32
4. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.52 / Tid: 02:28
5. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.14 / Tid: 03:07
Pyramide
1. Silkeborg
Tid: 03:05
2. Viby
Tid: 03:01
3. København
Tid: 03:01
4. Vejlby
Tid: 03:23
5. Hammel
Tid: 03:13
6. Slagelse
Tid: 03:11
7. Dalum
Tid: 03:15
8. Roskilde
Tid: 03:19
9. Svinninge
Tid: 03:13
10. Odense
Tid: 03:25
11. Tilst
Tid: 03:17

Forældrepyramide
1. Slagelse
Tid: 03:07
2. Vejlby
Tid: 03:09
3. Roskilde
Tid: 03:10
4. Køge
Tid: 04:22
5. Tilst
Tid: 03:22
6. Hammel
Tid: 03:19
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 16:06
2. Præmieoverrækkelse - Lørdag
Tid: 17:06
3. Præmieoverrækkelse - Søndag
Tid: 33:51

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.188
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline