Efterskolerne 2018 - Efterskole DM 2018 i TeamGym


Pige B - Rytme
1. Sorø Gymnastikefterskole BP1
Score: 14.566 / Tid: 02:44
2. Vesterlund Efterskole BP1
Score: 14.266 / Tid: 02:36
3. Vejstrup Efterskole BP1
Score: 14.183 / Tid: 02:35
4. Gørlev Idrætsefterskole BP1
Score: 12.566 / Tid: 02:32
5. Brejninggaard Efterskole BP1
Score: 12.416 / Tid: 02:34
6. Flemming Efterskole BP1
Score: 12.200 / Tid: 02:42
7. Bernstorffsminde Efterskole BP1
Score: 11.616 / Tid: 02:30
8. Gunslevholm Idrætsefterskole BP1
Score: 11.283 / Tid: 02:39
9. BGI akademiet BP1
Score: 10.650 / Tid: 03:04
10. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole BP1
Score: 10.600 / Tid: 02:35
Pige B - Bane
1. Vejstrup Efterskole BP1
Score: 12.350 / Tid: 02:47
2. Vesterlund Efterskole BP1
Score: 12.000 / Tid: 02:22
3. Bernstorffsminde Efterskole BP1
Score: 10.950 / Tid: 01:58
4. Sorø Gymnastikefterskole BP1
Score: 10.250 / Tid: 02:12
5. Brejninggaard Efterskole BP1
Score: 9.050 / Tid: 02:06
6. Flemming Efterskole BP1
Score: 8.900 / Tid: 02:17
7. BGI akademiet BP1
Score: 8.650 / Tid: 02:34
8. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole BP1
Score: 8.550 / Tid: 01:51
9. Gunslevholm Idrætsefterskole BP1
Score: 7.200 / Tid: 02:25
10. Gørlev Idrætsefterskole BP1
Score: 7.150 / Tid: 01:54
Pige B - Trampet
1. Vejstrup Efterskole BP1
Score: 11.950 / Tid: 02:47
2. Vesterlund Efterskole BP1
Score: 11.400 / Tid: 02:24
3. Bernstorffsminde Efterskole BP1
Score: 11.000 / Tid: 02:17
4. BGI akademiet BP1
Score: 10.550 / Tid: 02:38
5. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole BP1
Score: 10.200 / Tid: 02:13
6. Sorø Gymnastikefterskole BP1
Score: 9.350 / Tid: 02:12
7. Brejninggaard Efterskole BP1
Score: 9.250 / Tid: 02:22
8. Gunslevholm Idrætsefterskole BP1
Score: 8.850 / Tid: 02:29
9. Flemming Efterskole BP1
Score: 6.700 / Tid: 02:06
10. Gørlev Idrætsefterskole BP1
Score: 5.950 / Tid: 02:13

Mix B - Rytme
1. Skyum Idrætsefterskole BM1
Score: 12.483 / Tid: 02:43
2. Bjergsnæs Efterskole BM2
Score: 11.266 / Tid: 02:28
3. Ågård Efterskole BM1
Score: 10.450 / Tid: 02:35
4. Brejninggaard Efterskole BM1
Score: 10.083 / Tid: 02:43
Mix B - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole BM2
Score: 11.400 / Tid: 02:38
2. Ågård Efterskole BM1
Score: 11.350 / Tid: 02:41
3. Skyum Idrætsefterskole BM1
Score: 9.800 / Tid: 02:55
4. Brejninggaard Efterskole BM1
Score: 8.150 / Tid: 02:11
Mix B - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole BM2
Score: 11.700 / Tid: 02:39
2. Ågård Efterskole BM1
Score: 11.450 / Tid: 02:38
3. Brejninggaard Efterskole BM1
Score: 9.975 / Tid: 02:11
4. Skyum Idrætsefterskole BM1
Score: 9.950 / Tid: 02:40

Drenge B - Rytme
1. BGI akademiet BD1
Score: 6.266 / Tid: 03:01
Drenge B - Bane
1. BGI akademiet BD1
Score: 7.800 / Tid: 02:06
Drenge B - Trampet
1. BGI akademiet BD1
Score: 10.600 / Tid: 02:07

Pige A - Rytme
1. Gymnastikefterskolen Stervns AP1
Score: 21.516 / Tid: 02:53
2. Vesterlund Efterskole AP1
Score: 21.050 / Tid: 02:39
3. Vejstrup Efterskole AP1
Score: 19.666 / Tid: 02:38
4. Vejstrup Efterskole AP2
Score: 18.333 / Tid: 02:35
5. Gymnastikefterskolen Stervns AP2
Score: 18.316 / Tid: 02:49
6. Vesterlund Efterskole AP2
Score: 17.516 / Tid: 02:46
7. Flemming Efterskole AP1
Score: 17.033 / Tid: 02:39
8. Sorø Gymnastikefterskole AP1
Score: 15.833 / Tid: 02:42
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP1
Score: 14.850 / Tid: 02:32
Pige A - Bane
1. Gymnastikefterskolen Stervns AP1
Score: 16.400 / Tid: 02:35
2. Vesterlund Efterskole AP1
Score: 15.150 / Tid: 02:31
3. Vesterlund Efterskole AP2
Score: 15.150 / Tid: 02:36
4. Vejstrup Efterskole AP1
Score: 13.900 / Tid: 02:36
5. Vejstrup Efterskole AP2
Score: 13.400 / Tid: 02:30
6. Flemming Efterskole AP1
Score: 13.300 / Tid: 02:34
7. Gymnastikefterskolen Stervns AP2
Score: 12.900 / Tid: 02:20
8. Gunslevholm Idrætsefterskole AP1
Score: 12.000 / Tid: 02:29
9. Sorø Gymnastikefterskole AP1
Score: 10.850 / Tid: 02:32
Pige A - Trampet
1. Vesterlund Efterskole AP1
Score: 15.450 / Tid: 02:29
2. Gymnastikefterskolen Stervns AP1
Score: 14.450 / Tid: 02:37
3. Vejstrup Efterskole AP1
Score: 13.550 / Tid: 02:37
4. Flemming Efterskole AP1
Score: 12.600 / Tid: 02:30
5. Vesterlund Efterskole AP2
Score: 12.500 / Tid: 02:39
6. Gymnastikefterskolen Stervns AP2
Score: 11.150 / Tid: 02:24
7. Sorø Gymnastikefterskole AP1
Score: 11.000 / Tid: 02:32
8. Vejstrup Efterskole AP2
Score: 10.300 / Tid: 02:32
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP1
Score: 9.550 / Tid: 02:25

Mix A - Rytme
1. Sorø Gymnastikefterskole AM1
Score: 16.216 / Tid: 02:54
2. Bjergsnæs Efterskole AM1
Score: 14.450 / Tid: 02:35
3. Gunslevholm Idrætsefterskole AM1
Score: 14.050 / Tid: 02:35
4. Brejninggaard Efterskole AM1
Score: 12.833 / Tid: 02:33
5. Bøvling Idrætsefterskole AM1
Score: 12.800 / Tid: 02:30
6. Gørlev Idrætsefterskole AM1
Score: 12.616 / Tid: 02:37
7. BGI akademiet AM1
Score: 12.200 / Tid: 03:03
Mix A - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole AM1
Score: 13.950 / Tid: 02:43
2. Sorø Gymnastikefterskole AM1
Score: 13.800 / Tid: 02:27
3. BGI akademiet AM1
Score: 13.000 / Tid: 02:38
4. Brejninggaard Efterskole AM1
Score: 12.650 / Tid: 02:08
5. Bøvling Idrætsefterskole AM1
Score: 12.500 / Tid: 02:39
6. Gunslevholm Idrætsefterskole AM1
Score: 11.500 / Tid: 02:13
7. Gørlev Idrætsefterskole AM1
Score: 9.850 / Tid: 02:16
Mix A - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole AM1
Score: 13.700 / Tid: 02:41
2. Sorø Gymnastikefterskole AM1
Score: 13.700 / Tid: 02:26
3. Gunslevholm Idrætsefterskole AM1
Score: 12.000 / Tid: 02:27
4. BGI akademiet AM1
Score: 11.900 / Tid: 02:36
5. Brejninggaard Efterskole AM1
Score: 10.750 / Tid: 02:11
6. Gørlev Idrætsefterskole AM1
Score: 10.300 / Tid: 02:27
7. Bøvling Idrætsefterskole AM1
Score: 10.250 / Tid: 02:46

Drenge A - 2. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AD3
Score: 16.333 / Tid: 02:52
2. Vejstrup Efterskole AD2
Score: 15.950 / Tid: 02:38
3. Bernstorffsminde Efterskole AD1
Score: 15.016 / Tid: 02:33
4. Gymnastikefterskolen Stervns AD2
Score: 14.616 / Tid: 02:39
5. Flemming Efterskole AD2
Score: 14.250 / Tid: 02:37
6. Ågård Efterskole AD1
Score: 13.500 / Tid: 02:36
7. Vedersø Idrætsefterskole AD1
Score: 12.116 / Tid: 02:38
8. Sundeved Efterskole AD1
Score: 11.800 / Tid: 03:02
Drenge A - 2. Division - Bane
1. Flemming Efterskole AD2
Score: 13.950 / Tid: 02:37
2. Gymnastikefterskolen Stervns AD2
Score: 13.450 / Tid: 02:35
3. Vesterlund Efterskole AD3
Score: 13.350 / Tid: 02:26
4. Bernstorffsminde Efterskole AD1
Score: 13.300 / Tid: 02:33
5. Vejstrup Efterskole AD2
Score: 11.550 / Tid: 02:37
6. Vedersø Idrætsefterskole AD1
Score: 10.950 / Tid: 02:05
7. Ågård Efterskole AD1
Score: 10.800 / Tid: 02:47
8. Sundeved Efterskole AD1
Score: 10.650 / Tid: 02:35
Drenge A - 2. Division - Trampet
1. Vejstrup Efterskole AD2
Score: 14.900 / Tid: 02:39
2. Gymnastikefterskolen Stervns AD2 (Kort)
Score: 14.500 / Tid: 01:37
3. Ågård Efterskole AD1
Score: 14.450 / Tid: 03.32
4. Flemming Efterskole AD2
Score: 14.250 / Tid: 02:38
5. Bernstorffsminde Efterskole AD1
Score: 14.050 / Tid: 02:35
6. Vesterlund Efterskole AD3
Score: 13.400 / Tid: 02:26
7. Vedersø Idrætsefterskole AD1
Score: 12.550 / Tid: 02:10
8. Sundeved Efterskole AD1
Score: 12.500 / Tid: 02:36

Drenge A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AD1
Score: 20.800 / Tid: 02:53
2. Flemming Efterskole AD1
Score: 19.566 / Tid: 02:37
3. Gymnastikefterskolen Stervns AD1
Score: 19.500 / Tid: 02:43
4. Vejstrup Efterskole AD1
Score: 19.416 / Tid: 02:40
5. Vesterlund Efterskole AD2
Score: 16.483 / Tid: 02:54
6. Sorø Gymnastikefterskole AD1
Score: 15.466 / Tid: 02:49
7. BGI akademiet AD1
Score: 9.650 / Tid: 03:02
Drenge A - 1. Division - Bane
1. Flemming Efterskole AD1
Score: 17.750 / Tid: 02:35
2. Vesterlund Efterskole AD1
Score: 17.600 / Tid: 02:34
3. Vejstrup Efterskole AD1
Score: 15.450 / Tid: 02:31
4. Vesterlund Efterskole AD2
Score: 15.150 / Tid: 02:19
5. Gymnastikefterskolen Stervns AD1
Score: 15.050 / Tid: 02:37
6. Sorø Gymnastikefterskole AD1
Score: 14.050 / Tid: 02:40
7. BGI akademiet AD1
Score: 11.900 / Tid: 02:34
Drenge A - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund Efterskole AD1
Score: 18.800 / Tid: 02:29
2. Flemming Efterskole AD1
Score: 17.250 / Tid: 02:35
3. Vesterlund Efterskole AD2
Score: 17.000 / Tid: 02:30
4. Vejstrup Efterskole AD1
Score: 16.950 / Tid: 02:42
5. Gymnastikefterskolen Stervns AD1
Score: 16.700 / Tid: 02:38
6. Sorø Gymnastikefterskole AD1
Score: 13.900 / Tid: 02:27
7. BGI akademiet AD1
Score: 11.850 / Tid: 02:39

Diverse
1. Præmieoverrækkelse - A-rækken
Tid: 20:22
2. Præmieoverrækkelse - B-rækken
Tid: 14:02

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.188
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline