Efterskolerne 2018 - Efterskole DM 2018 i Rytme


Serie Fri
1. Team Venus (Vejstrup Efterskole)
Tid: 02:46
2. Team Stamina (Gymnastikefterskolen Stevns)
Tid: 03:01
3. Team Aya (Vesterlund Efterskole)
Tid: 02:59
4. Team Venetus (Brejninggaard Efterskole)
Tid: 02:43
5. Team Felicia (Flemming Efterskole)
Tid: 03:00
6. Team Citrin (Skyum Idrætsefterskole)
Tid: 02.56
7. Team Zevia (Flemming Efterskole)
Tid: 03:14
8. Team Veni (Vejstrup Efterskole)
Tid: 03:09
9. Team Isra (Vesterlund Efterskole)
Tid: 02:54
10. Team Buteo (Skyum Idrætsefterskole)
Tid: 02:55
11. Team Malakit (Skyum Idrætsefterskole)
Tid: 02:54
12. Team Bohemia (Gymnastikefterskolen Stevns)
Tid: 03:10
13. Team Khorami (Vesterlund Efterskole)
Tid: 02:58
14. Team Lianna (Sorø Gymnastikefterskole)
Tid: 03:13
15. Team Jovia (Brejninggaard Efterskole)
Tid: 02:53
Serie Fri - 2. Division
1. Team Citrin (Skyum Idrætsefterskole)
Score: 8.90 / Tid: 02:53
2. Team Venus (Vejstrup Efterskole)
Score: 7.33 / Tid: 02:51
3. Team Malakit (Skyum Idrætsefterskole)
Score: 6.78 / Tid: 02:59
4. Team Venetus (Brejninggaard Efterskole)
Score: 6.22 / Tid: 02:56
5. Team Buteo (Skyum Idrætsefterskole)
Score: 4.46 / Tid: 02:51
6. Team Jovia (Brejninggaard Efterskole)
Score: 3.82 / Tid: 03:05
Serie Fri - 1. Division
1. Team Bohemia (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 16.55 / Tid: 03:15
2. Team Veni (Vejstrup Efterskole)
Score: 13.37 / Tid: 03:07
3. Team Zevia (Flemming Efterskole)
Score: 11.03 / Tid: 03:20
4. Team Stamina (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 10.91 / Tid: 03:16
5. Team Khorami (Vesterlund Efterskole)
Score: 10.86 / Tid: 02:58
6. Team Felicia (Flemming Efterskole)
Score: 9.45 / Tid: 03:32
7. Team Isra (Vesterlund Efterskole)
Score: 9.05 / Tid: 02:56
8. Team Lianna (Sorø Gymnastikefterskole)
Score: 8.91 / Tid: 03:16
9. Team Aya (Vesterlund Efterskole)
Score: 8.85 / Tid: 02:57

Redskabsserie
1. Team Zevia (Flemming Efterskole)
Score: 12.05 / Tid: 03:13
2. Bjergsnæs G (Bjergsnæs Efterskole)
Score: 9.30 / Tid: 03:07
3. Team Sky Skyum (Idrætsefterskole)
Score: 8.70 / Tid: 02:40
Diverse
1. Indmarch
Tid: 05:41
2. Præmieoverrækkelse
Tid: 12:38

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.123
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline