Sports Acrobatik 2018 - DM 2018 - 1. Runde


National DK1 Pige Par
1. Rebecca & Karla (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 29.05 / Tid: 02:27
2. Frederikke & Rita (TST Gymnastik)
Score: 26.65 / Tid: 02:29
3. Emma & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 26.65 / Tid: 02:21
4. Emma & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.95 / Tid: 02:23
5. Freja & Ida (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.40 / Tid: 02:32
6. Julie & Ida (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.10 / Tid: 02:23
7. Nikoline & Sophyia (TST Gymnastik)
Score: 24.70 / Tid: 02:34
8. Laura & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 24.65 / Tid: 02:21
9. Alberte & Claramilla (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.40 / Tid: 02:17
10. Oline & Linea (Odense Gymnastik Forening)
Score: 23.20 / Tid: 02:23
11. Maja & Frederikke (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.00 / Tid: 02:25
12. Ida & Asta-Fernanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.80 / Tid: 02:17
13. Laura & Maja (Odense Gymnastik Forening)
Score: 22.35 / Tid: 02:15
14. Rosa & Malika (Slagelse GF)
Score: 22.30 / Tid: 02:22
15. Emily & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.20 / Tid: 02:22
16. Agnete & Nanna (Holstebro GF)
Score: 22.15 / Tid: 02:20
17. Matilde & Sofie (Holstebro GF)
Score: 21.50 / Tid: 02:39
18. Liva & Line (Odense Gymnastik Forening)
Score: 21.40 / Tid: 02:32
19. Isabella & Anna (Odense Gymnastik Forening)
Score: 20.30 / Tid: 02:35
20. Celeste & Mathilde (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.10 / Tid: 02:20
21. Christine & Anja (Silkeborg GF)
Score: 17.70 / Tid: 02:35
22. Molly & Ivalo (Odense Gymnastik Forening)
Score: 17.25 / Tid: 02:25
National DK1 Drenge Par
1. Jakob & Nikolaj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 25.15 / Tid: 02:23
2. Albert & Anton (TST Gymnastik)
Score: 24.25 / Tid: 02:31
National DK1 Mix Par
1. Lærke & Niels (Fuglebjerg IF)
Score: 27.20 / Tid: 02:34
2. Maria & Daniel (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.35 / Tid: 02:27
3. Sarah & Mathias (Holstebro GF)
Score: 23.65 / Tid: 02:54

National DK1 Pige Gruppe
1. Ida-Sofine & Ellen & Mille (TST Gymnastik)
Score: 27.15 / Tid: 03:00
2. Laura & Smilla & Annamaj (VIF Gymnastik)
Score: 26.20 / Tid: 02:35
3. Sarah & Ida & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 25.90 / Tid: 02:21
4. Zafira & Sofie & Emilia (Vejlby IK (VIK))
Score: 25.65 / Tid: 02:36
5. Ella & Tone & Frederikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 25.30 / Tid: 02:34
6. Marta & Louise & Freya (Fuglebjerg IF)
Score: 25.20 / Tid: 02:34
7. Josephine & Jenny & Josephine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.85 / Tid: 02:33
8. Emilie & Nikoline & Sofia (Vejlby IK (VIK))
Score: 24.60 / Tid: 02:36
9. Silja & Rebecca & Sofia (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 02:36
10. Sofie & Louise & Sille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.40 / Tid: 02:27
11. Gabriella & Isabel & Simone (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.10 / Tid: 02:42
12. Frida & Sofie & Mathilde (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.85 / Tid: 02:30
13. Sofie & Nanna & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.70 / Tid: 02:27
14. Freja & Clara & Natascha (VIF Gymnastik)
Score: 23.40 / Tid: 04:55
15. Freja & Kathrine & Maria (Holstebro GF)
Score: 23.20 / Tid: 02:32
16. Mathilde & Juliane & Safina (Holstebro GF)
Score: 22.90 / Tid: 02:40
17. Liva & Maj & Liv (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.80 / Tid: 02:41
18. Oline & Amanda & Freja (Silkeborg GF)
Score: 22.80 / Tid: 02:55
19. Lærke & Andrea & Sofie (Slagelse GF)
Score: 22.55 / Tid: 02:23
20. Frederikke & Kamilla & Regine (Holstebro GF)
Score: 22.55 / Tid: 02:45
21. Sif & Freja & Emma (DHG Gymnastik)
Score: 22.30 / Tid: 02:31
22. Zia & Mai & Mathilde (Slagelse GF)
Score: 22.25 / Tid: 02:20
23. Agnes & Margrethe & Mille (Silkeborg GF)
Score: 22.20 / Tid: 02:35
24. Frida & Line & Andrea (Silkeborg GF)
Score: 21.35 / Tid: 02:19
25. Katrine & Anna & Simone (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.80 / Tid: 02:27
26. Emma & Anne & Emilie (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.80 / Tid: 02:43
27. Johanne & Una & Kayaya (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.75 / Tid: 02:31
28. Silje & Emily & Ella (Vejlby IK (VIK))
Score: 18.35 / Tid: 02:28
National DK3 Pige Par
1. Emma & Frederikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.60 / Tid: 02:25
2. Sarah & Mille (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.50 / Tid: 02:18
3. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.40 / Tid: 02:23
4. Julie & Nathalie (Vejlby IK (VIK))
Score: 21.20 / Tid: 02:27
5. Frederikke & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.95 / Tid: 02:23
6. Kaisa & Charlotte (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.60 / Tid: 02:28
7. Agnes & Sofia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.30 / Tid: 02:25
8. Silke & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 19.95 / Tid: 02:20
National DK3 Pige Gruppe
1. Frederikke & Josefine & Karina (VIF Gymnastik)
Score: 25.30 / Tid: 02:23
2. Victoria & Sofie & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.75 / Tid: 02:26
3. Monique & Nanna & Caroline (Slagelse GF)
Score: 24.45 / Tid: 02:21
4. Carolina & Cecilie & Rikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.95 / Tid: 02:21
5. Caroline & Pernille & Helene (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.70 / Tid: 02:30
6. Alva-Amalie & Julie & Alberte (VIF Gymnastik)
Score: 23.35 / Tid: 02:21
7. Filucka & Josephine & Katrine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.30 / Tid: 02:26
8. Maja & Sofie & Sasha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.20 / Tid: 02:30
9. Sara & Andrea & Emmalie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.00 / Tid: 02:32
10. Nicoline & Sofia & Rose (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.75 / Tid: 02:25
11. Mathilde & Astrid & Sarah (TST Gymnastik)
Score: 22.75 / Tid: 02:36
12. Ane & Sophia & Klara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.15 / Tid: 02:27
13. Camilla & Louise & Karoline (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.10 / Tid: 02:28
14. Ella & Freja & Josefine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.05 / Tid: 02:29
15. Malina & Sophia & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 21.80 / Tid: 02:28
16. Nina & Ditte & Clara (DHG Gymnastik)
Score: 21.20 / Tid: 02:31
17. Johanne & Maria & Amanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.50 / Tid: 02:27
18. Rebecca & Freja & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 20.40 / Tid: 02:26
19. Freja & Sofie & Karoline (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.25 / Tid: 02:25
20. Maria & Jannie & Maya (VIF Gymnastik)
Score: 20.10 / Tid: 02:25
21. Ida & Julie & Kate (Silkeborg GF)
Score: 18.75 / Tid: 02:26
22. Laura & Naja & Marianne (DHG Gymnastik)
Score: 18.60 / Tid: 02:35
23. Cornelia & Johanne & Bella (VIF Gymnastik)
Score: 18.05 / Tid: 02:26

International Junior Pige Par - Balance
1. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 23.85 / Tid: 02:53
2. Sisse & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 23.53 / Tid: 02:47
3. Anna & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 21.27 / Tid: 02:59
4. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 19.84 / Tid: 02:54
5. Ditte & Sara (Vejlby IK (VIK))
Score: 19.57 / Tid: 03:00
International Junior Pige Par - Tempo
1. Sisse & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 22.25 / Tid: 02:25
2. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 21.94 / Tid: 02:26
3. Anna & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 21.61 / Tid: 02:23
4. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 20.82 / Tid: 02:21
5. Ditte & Sara (Vejlby IK (VIK))
Score: 20.08 / Tid: 02:25
International Junior Gruppe - Balance
1. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.22 / Tid: 02:40
2. Vivian & Rikke & Ida (TST Gymnastik)
Score: 23.90 / Tid: 02:54
3. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.46 / Tid: 02:23
4. Nanna & Luna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.29 / Tid: 03.01
5. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 22.96 / Tid: 02:48
6. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.92 / Tid: 02:57
7. Sophia & Astrid & Maria (Silkeborg GF)
Score: 22.58 / Tid: 03:00
8. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 22.52 / Tid: 03:06
9. Sara & Karoline & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.12 / Tid: 02:25
10. Amalie & Maria & Ellen (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.11 / Tid: 02:43
11. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.02 / Tid: 02:54
12. Klara & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 19.81 / Tid: 02:50

International Junior Gruppe - Tempo
1. Marie & Alberte & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.35 / Tid: 02:30
2. Vivian & Rikke & Ida (TST Gymnastik)
Score: 23.66 / Tid: 02:33
3. Elisa & Emilie & Benedicte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.50 / Tid: 02:34
4. Nanna & Luna & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.26 / Tid: 02:31
5. Amalie & Maria & Ellen (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.34 / Tid: 02:23
6. Sara & Karoline & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.51 / Tid: 02:33
7. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 21.48 / Tid: 02:25
8. Sophia & Astrid & Maria (Silkeborg GF)
Score: 21.06 / Tid: 02:28
9. Klara & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.79 / Tid: 02:20
10. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 20.60 / Tid: 02:28
11. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.54 / Tid: 02:25
12. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.86 / Tid: 02:27
International Senior Dame Par - Balance
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 23.51 / Tid: 02:59
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 22.94 / Tid: 02:04
3. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.39 / Tid: 02:59
4. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 21.05 / Tid: 02:54
5. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.18 / Tid: 02:53
6. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 16.00 / Tid: 02:54
International Senior Dame Par - Tempo
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 24.63 / Tid: 02:31
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 22.91 / Tid: 02:23
3. Anne & Line (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.98 / Tid: 02:28
4. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 21.41 / Tid: 02:26
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 21.13 / Tid: 02:25
6. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.56 / Tid: 02:23

International Senior Herre Par - Balance
1. Nikolaj & Casper (TST Gymnastik)
Score: 20.58 / Tid: 03:02
2. Claus & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 18.95 / Tid: 03:10
International Senior Herre Par - Tempo
1. Nikolaj & Casper (TST Gymnastik)
Score: 20.68 / Tid: 02:18
2. Claus & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 17.69 / Tid: 02:29
International Senior Mix Par - Balance
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.55 / Tid: 02:55

International Senior Mix Par - Tempo
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.93 / Tid: 02:23
International Senior Dame Gruppe - Balance
1. Sofie & Elisabeth & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.44 / Tid: 02:34
2. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 24.23 / Tid: 03:05
3. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 24.20 / Tid: 02:44
4. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 23.72 / Tid: 02:58
5. Clara & Lea & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.43 / Tid: 02:59
6. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.68 / Tid: 02:11
7. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 22.33 / Tid: 02:56
8. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.04 / Tid: 02:58
9. Liv & Pernille & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 21.49 / Tid: 03:07
10. Anouk & Emilie & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 21.18 / Tid: 02:36
11. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.97 / Tid: 03:04
12. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 19.90 / Tid: 02:51
13. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 19.90 / Tid: 02:48
International Senior Dame Gruppe - Tempo
1. Freja & Mette & Signe (TST Gymnastik)
Score: 24.44 / Tid: 02:32
2. Liv & Pernille & Nikoline (TST Gymnastik)
Score: 24.23 / Tid: 02:21
3. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 23.79 / Tid: 02:37
4. Sofie & Elisabeth & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.73 / Tid: 02:23
5. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 23.03 / Tid: 02:22
6. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.52 / Tid: 02:23
7. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 22.00 / Tid: 02:36
8. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 21.76 / Tid: 02:27
9. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 21.50 / Tid: 02:27
10. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.47 / Tid: 02:26
11. Clara & Lea & Catarine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.30 / Tid: 02:24
12. Anouk & Emilie & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 20.24 / Tid: 02:24
13. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 19.33 / Tid: 02:36

Diverse
1. Indmarch
Tid: 10:09

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.123
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline