Sports Acrobatik 2018 - SM 2018


National DK1 Pige Par
1. Emma & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 26.70 / Tid: 00:00
2. Laura & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 26.50 / Tid: 00:00
3. Freja & Ida (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 26.40 / Tid: 00:00
4. Julie & Ida (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 26.05 / Tid: 00:00
5. Claramilla & Alberte (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.95 / Tid: 00:00
6. Rosa & Malika (Slagelse GF)
Score: 25.00 / Tid: 00:00
7. Asta-Fernanda & Ida (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.75 / Tid: 00:00
8. Nanna & Emily (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.15 / Tid: 00:00
9. Laura & Ane (GymHelsinge)
Score: 21.75 / Tid: 00:00
10. Olivia & Natascha (GymHelsinge)
Score: 21.20 / Tid: 00:00
National DK1 Mix Par
1. Lærke & Niels (Fuglebjerg IF)
Score: 28.50 / Tid: 00:00
2. Maria & Daniel (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.65 / Tid: 00:00
National DK1 Pige Gruppe
1. Sofie & Nanna & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 26.50 / Tid: 00:00
2. Sofie & Sille & Louise (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 00:00
3. Katrine & Anna & Simone (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.00 / Tid: 00:00
4. Zia & Mai & Mathilde (Slagelse GF)
Score: 23.35 / Tid: 00:00
5. Lærke & Andrea & Sofie (Slagelse GF)
Score: 20.75 / Tid: 00:00
6. Ella & Tone & Frederikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 16.70 / Tid: 00:00

National DK3 Pige Par
1. Silke & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 24.15 / Tid: 00:00
2. Ellen & Julie (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.90 / Tid: 00:00
3. Agnes & Sofia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.80 / Tid: 00:00
4. Frederikke & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 20.35 / Tid: 00:00
5. Mathilde & Sandra (Slagelse GF)
Score: 18.60 / Tid: 00:00
National DK3 Pige Gruppe
1. Nina & Ditte & Clara (DHG Gymnastik)
Score: 25.45 / Tid: 00:00
2. Marta & Freya & Louise (Fuglebjerg IF)
Score: 24.90 / Tid: 00:00
3. Monique & Nanna & Caroline (Slagelse GF)
Score: 24.50 / Tid: 00:00
4. Carolina & Cecilie & Rikke (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.40 / Tid: 00:00
5. Camilla & Louise & Karoline (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.25 / Tid: 00:00
6. Maja & Sofie & Sasha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 24.25 / Tid: 00:00
7. Victoria & Sofie & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.70 / Tid: 00:00
8. Rebecca & Ida & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 22.05 / Tid: 00:00
9. Malina & Sophia & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 21.70 / Tid: 00:00
10. Johanne & Maria & Amanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.25 / Tid: 00:00
International Junior Pige Par - Balance
1. Sisse & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 23.18 / Tid: 00:00
2. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 22.70 / Tid: 00:00
3. Anna & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 21.06 / Tid: 00:00
4. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 20.44 / Tid: 00:00

International Junior Pige Par - Tempo
1. Anna & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 23.31 / Tid: 00:00
2. Ida & Nicoline (DHG Gymnastik)
Score: 21.27 / Tid: 00:00
3. Silja & Emilie (Slagelse GF)
Score: 21.13 / Tid: 00:00
4. Sisse & Victoria (Fuglebjerg IF)
Score: 19.36 / Tid: 00:00
International Junior Gruppe - Balance
1. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 22.87 / Tid: 00:00
2. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 22.45 / Tid: 00:00
3. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.02 / Tid: 00:00
4. Klara Maria & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.71 / Tid: 00:00
5. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 17.99 / Tid: 00:00
International Junior Gruppe - Tempo
1. Majse & Freja & Siv (Fuglebjerg IF)
Score: 23.74 / Tid: 00:00
2. Selma & Lærke & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 22.30 / Tid: 00:00
3. Emma & Johanne & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.52 / Tid: 00:00
4. Klara Maria & Signe & Emilie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 21.26 / Tid: 00:00
5. Hanna & Sarah & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.23 / Tid: 00:00

International Senior Dame Par - Balance
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 27.46 / Tid: 00:00
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 27.05 / Tid: 00:00
3. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.60 / Tid: 00:00
4. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 23.13 / Tid: 00:00
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 20.04 / Tid: 00:00
International Senior Dame Par - Tempo
1. Sofie & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 24.48 / Tid: 00:00
2. Agnes & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.55 / Tid: 00:00
3. Dicte & Cecilie (Slagelse GF)
Score: 20.46 / Tid: 00:00
4. Emilie & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 18.84 / Tid: 00:00
5. Marie & Mia (Slagelse GF)
Score: 18.75 / Tid: 00:00
International Senior Mix Par - Balance
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.89 / Tid: 00:00

International Senior Mix Par - Tempo
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.31 / Tid: 00:00
International Senior Herre Par - Balance
1. Sune & Kristian (Fuglebjerg IF)
Score: 22.48 / Tid: 00:00
International Senior Herre Par - Tempo
1. Sune & Kristian (Fuglebjerg IF)
Score: 21.32 / Tid: 00:00

International Senior Dame Gruppe - Balance
1. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 24.48 / Tid: 00:00
2. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.60 / Tid: 00:00
3. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 23.47 / Tid: 00:00
4. Sarah & Mille & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.94 / Tid: 00:00
5. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.44 / Tid: 00:00
6. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 22.11 / Tid: 00:00
7. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 20.46 / Tid: 00:00
8. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.46 / Tid: 00:00
9. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 19.68 / Tid: 00:00
International Senior Dame Gruppe - Tempo
1. Emmelie & Sille & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 24.79 / Tid: 00:00
2. Julie & Mai & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 23.79 / Tid: 00:00
3. Kristine & Pernille & Frederikke (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 23.72 / Tid: 00:00
4. Frederikke & Anna & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 23.60 / Tid: 00:00
5. Sarah & Mille & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.43 / Tid: 00:00
6. Ida & Emma & Mille (Slagelse GF)
Score: 22.95 / Tid: 00:00
7. Andrea & Laura & Amalie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.72 / Tid: 00:00
8. Marie & Mie & Kristina (Slagelse GF)
Score: 22.03 / Tid: 00:00
9. Nanna & Louise & Camilla (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.69 / Tid: 00:00
Diverse
1. Indmarch
Tid: 00:00
2. Medaljeoverrækkelse
Tid: 00:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.123
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline