Grand Prix-Rytme 2018 - DM 2018 - 2. runde


Pige - 1. Division - Serie 1
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.13 / Tid: 03:04
2. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 14.13 / Tid: 03:15
3. Future United (Næsby IF)
Score: 13.95 / Tid: 02:51
4. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 11.90 / Tid: 03:00
5. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 8.77 / Tid: 03:11
6. Team Dahlia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 7.87 / Tid: 03:11
7. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 6.55 / Tid: 02:51
8. Team Axia (SOR IF)
Score: 6.43 / Tid: 02:50
Pige - 1. Division - Serie 2
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.50 / Tid: 02:57
2. Future United (Næsby IF)
Score: 14.00 / Tid: 02:40
3. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 13.15 / Tid: 03:01
4. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 11.55 / Tid: 03:02
5. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 8.95 / Tid: 02:35
6. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 7.85 / Tid: 02:34
7. Team Dahlia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 7.35 / Tid: 02:46
8. Team Axia (SOR IF)
Score: 6.80 / Tid: 02:37
Pige - 2. Division - Serie 1
1. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.52 / Tid: 02:59
2. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 8.85 / Tid: 03:03
3. Team Opalia (Grindsted G & IF)
Score: 6.62 / Tid: 02:57
4. Team Shine (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 6.10 / Tid: 03:07
5. Team Sirina (Silkeborg GF)
Score: 6.07 / Tid: 02:52
6. Team Lavida (SOR IF)
Score: 5.75 / Tid: 02:48
7. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 5.35 / Tid: 02:58
8. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 3.15 / Tid: 02:43

Pige - 2. Division - Serie 2
1. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 8.80 / Tid: 02:36
2. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 8.75 / Tid: 02:43
3. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.50 / Tid: 02:35
4. Team Lavida (SOR IF)
Score: 8.25 / Tid: 02:28
5. Team Shine (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 7.60 / Tid: 02:31
6. Team Sirina (Silkeborg GF)
Score: 7.60 / Tid: 02:35
7. Team Opalia (Grindsted G & IF)
Score: 6.80 / Tid: 02:39
8. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 4.00 / Tid: 02:39
Tweens - Serie 1
1. Team Milet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.03 / Tid: 03:14
2. Team Amaeyllis (Hillerød G & IF)
Score: 9.54 / Tid: 03:14
3. Team Calida (Munkebjerg Gymnastikforening)
Score: 9.45 / Tid: 02:50
4. Team Alvira (Randers Gymnastiske Forening)
Score: 6.00 / Tid: 02:54
5. Team Sky (Lystrup Idrætsforening - Gymnastik)
Score: 5.00 / Tid: 02:55
6. Team Annali (Randers Gymnastiske Forening)
Score: 4.03 / Tid: 03:07
Junior - Serie 1
1. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.15 / Tid: 03:11
2. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 8.65 / Tid: 02:55
3. Team Zavia (SOR IF)
Score: 8.60 / Tid: 03:03
4. Team Magnolia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 5.75 / Tid: 03:09
5. Team Mirabel (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 5.35 / Tid: 02:51
6. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 4.95 / Tid: 02:56
7. Team Spectra (LSI - Gymnastik)
Score: 2.40 / Tid: 02:56

Junior - Serie 2
1. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.35 / Tid: 03:02
2. Team Zavia (SOR IF)
Score: 10.55 / Tid: 03:13
3. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 9.85 / Tid: 02:39
4. Team Papaya (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 02:38
5. Team Mirabel (Ringsted IF - Gymnastik)
Score: 7.25 / Tid: 02:42
6. Team Magnolia (Gymnastikforeningen Øbro)
Score: 6.85 / Tid: 02:47
7. Team Spectra (LSI - Gymnastik)
Score: 2.70 / Tid: 02:52
Senior Fri - Serie 1
1. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 15.93 / Tid: 03:20
2. Team Aicka (DHG Gymnastik)
Score: 14.42 / Tid: 03:04
3. Team Bohemia (Gymnastikefterskolen Stevns)
Score: 14.15 / Tid: 03:09
4. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.85 / Tid: 03:03
5. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 12.90 / Tid: 03:24
6. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 12.87 / Tid: 03:11
7. Team Avina (Silkeborg GF)
Score: 6.57 / Tid: 02:52
8. Team Iowa (Aarhus Studenter Gymnastik)
Score: 6.30 / Tid: 03:03
Senior - Serie 1
1. Team Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.40 / Tid: 03:17
2. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 15.05 / Tid: 02:59
3. Team Luna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.63 / Tid: 03:04
4. Team Aviaja (Silkeborg GF)
Score: 10.70 / Tid: 03:07
5. Team Feline (Grindsted G & IF)
Score: 7.13 / Tid: 02:53

Senior - Serie 2
1. Team Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.60 / Tid: 03:05
2. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 15.65 / Tid: 02:55
3. Team Luna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.45 / Tid: 02:49
4. Team Aviaja (Silkeborg GF)
Score: 10.30 / Tid: 02:51
5. Team Feline (Grindsted G & IF)
Score: 8.00 / Tid: 02:55
Diverse
1. Indmarch
Tid: 13:18
2. Medaljeoverrækkelse
Tid: 30:25

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 20.123
Antal fotos: 51.891
Live streaming: Offline