Æstetisk Gymnastik 2018 - AGG Denmark Open 2018


Children 6-8 - Preliminaries
1. Team Ariella (Sorø Gymnastik)
Score: 8.92 / Tid: 03:15
2. Team Ixia (Hillerød G&I)
Score: 8.15 / Tid: 03:34
Children 8-10 - Preliminaries
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 13.85 / Tid: 03:34
2. Team Adea (DHG)
Score: 10.92 / Tid: 03:35
3. Team Vitula (Espergærde IF)
Score: 10.38 / Tid: 03:10
Children 10-12 - Preliminaries
1. Attitude Kids (Attitude Sports)
Score: 16.48 / Tid: 03:38
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 15.37 / Tid: 03:29
3. Team Enya (Farum GF)
Score: 14.97 / Tid: 03:45
4. Team Jasmiin (GC Janika Tallinn EST)
Score: 13.58 / Tid: 03:11
5. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 12.03 / Tid: 03:25
6. Team Maliva (Farum GF)
Score: 11.55 / Tid: 03:44
7. Team Fenja (Tarup-Paarup IF)
Score: 11.33 / Tid: 03:51
8. Team Emea (Tarup-Paarup IF)
Score: 11.25 / Tid: 03:39
9. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.63 / Tid: 03:23

Children 12-14 - Preliminaries
1. Attitude Minor (Attitude Sports)
Score: 17.47 / Tid: 03:33
2. Team Estella (DHG)
Score: 16.10 / Tid: 03:46
3. Team Liona (Sorø Gymnastik)
Score: 14.48 / Tid: 03:46
4. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.75 / Tid: 03:32
5. Team Milena (GC Janika Tallinn EST)
Score: 13.28 / Tid: 03:01
6. Team Amaryllis (Hillerød G&I)
Score: 13.07 / Tid: 03:47
7. Team Rose Junior (Tampeeren Voimistelijat)
Score: 12.03 / Tid: 03:21
8. Team Bellis (TPI)
Score: 10.83 / Tid: 03:50
9. Team Rose (Tampeeren Voimistelijat)
Score: 10.72 / Tid: 03:12
10. Team Calida (Munkebjerg GF)
Score: 8.57 / Tid: 03:32
Junior - Preliminaries
1. Team Lumo (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 16.87 / Tid: 03:50
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 15.77 / Tid: 03:55
3. Team Octavia (Farum GF)
Score: 13.97 / Tid: 03:29
4. Team Dicentra (Hillerød G&I)
Score: 12.88 / Tid: 03:39
5. Team Mireya (GC Janika Tallinn EST)
Score: 11.68 / Tid: 03:27
6. Team Balance (Hungary)
Score: 10.92 / Tid: 03:43
7. Team Calida Junior (Munkebjerg GF)
Score: 8.70 / Tid: 03:18
Senior - Preliminaries
1. Team Nova (Sorø Gymnastik)
Score: 14.32 / Tid: 03:46

Children 6-8 - Finals
1. Team Ixia (Hillerød G&I)
Score: 8.73 / Tid: 03:27
2. Team Ariella (Sorø Gymnastik)
Score: 8.40 / Tid: 03:33
Children 8-10 - Finals
1. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 13.33 / Tid: 03:41
2. Team Vitula (Espergærde IF)
Score: 11.17 / Tid: 03:16
3. Team Adea (DHG)
Score: 10.28 / Tid: 03:40
Children 10-12 - Finals
1. Attitude Kids (Attitude Sports)
Score: 16.50 / Tid: 03:37
2. Team Enya (Farum GF)
Score: 14.62 / Tid: 03:41
3. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 14.40 / Tid: 03:28
4. Team Jasmiin (GC Janika Tallinn EST)
Score: 13.35 / Tid: 03:11
5. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 12.60 / Tid: 03:28
6. Team Maliva (Farum GF)
Score: 12.27 / Tid: 03:33
7. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 11.75 / Tid: 03:19
8. Team Emea (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.72 / Tid: 03:31
9. Team Fenja (Tarup-Paarup IF)
Score: 9.87 / Tid: 04:00

Children 12-14 - Finals
1. Attitude Minor (Attitude Sports)
Score: 16.95 / Tid: 03:34
2. Team Estella (DHG)
Score: 15.32 / Tid: 03:44
3. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.97 / Tid: 03:43
4. Team Liona (Sorø Gymnastik)
Score: 14.13 / Tid: 03:59
5. Team Milena (GC Janika Tallinn EST)
Score: 13.68 / Tid: 03:07
6. Team Amaryllis (Hillerød G&I)
Score: 11.75 / Tid: 03:51
7. Team Rose Junior (Tampeeren Voimistelijat)
Score: 11.57 / Tid: 03:15
8. Team Bellis (TPI)
Score: 10.27 / Tid: 03:43
9. Team Rose (Tampeeren Voimistelijat)
Score: 9.52 / Tid: 03:11
10. Team Calida (Munkebjerg GF)
Score: 8.37 / Tid: 03:21
Junior - Finals
1. Team Lumo (Jyväskylän Naisvoimistelijat)
Score: 16.72 / Tid: 03:42
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 15.28 / Tid: 03:51
3. Team Octavia (Farum GF)
Score: 13.97 / Tid: 03:34
4. Team Mireya (GC Janika Tallinn EST)
Score: 12.50 / Tid: 03:33
5. Team Dicentra (Hillerød G&I)
Score: 11.90 / Tid: 03:40
6. Team Balance (Hungary)
Score: 9.35 / Tid: 03:55
7. Team Calida Junior (Munkebjerg GF)
Score: 7.92 / Tid: 03:23
Senior - Finals
1. Team Nova (Sorø Gymnastik)
Score: 13.60 / Tid: 04:00

Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 16:07
2. Indmarch - Søndag
Tid: 08:10
3. Udmarch - Søndag
Tid: 35:48

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 19.038
Antal fotos: 49.881
Live streaming: Offline