Æstetisk Gymnastik 2017 - AGG Udtagelse 2017


Children 8-10
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.57 / Tid: 03:29
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 8.76 / Tid: 03:39
3. Team Vitula (Espergærde IF)
Score: 8.30 / Tid: 03:12
4. Team Vivo (SOR IF)
Score: 5.80 / Tid: 03:42
Children 8-10 - Finale
1. Team Vivanit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.99 / Tid: 03:26
2. Team Merida (Espergærde IF)
Score: 9.52 / Tid: 03:16
3. Team Vitula (Espergærde IF) (Kort)
Score: 9.09 / Tid: 01:34
Children 10-12
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.15 / Tid: 03:38
2. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 03:27
3. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 13.18 / Tid: 03:31
4. Team Malina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 12.68 / Tid: 03:23
5. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.80 / Tid: 03:20
6. Team Fenja (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.62 / Tid: 03:46
7. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.18 / Tid: 03:46
8. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 9.83 / Tid: 03:31
9. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.50 / Tid: 03:35
10. Team Emea (Tarup-Paarup IF)
Score: 8.22 / Tid: 03:43

Children 10-12 - Finale
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.00 / Tid: 03:28
2. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 13.40 / Tid: 03:26
3. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.02 / Tid: 03:21
4. Team Malina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 11.65 / Tid: 03:14
5. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 10.82 / Tid: 03:09
6. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.78 / Tid: 03:33
7. Team Fenja (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.13 / Tid: 03:35
8. Team Movanna (GF Køge Bugt)
Score: 9.02 / Tid: 03:23
Children 12-14
1. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 15.04 / Tid: 03:44
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.70 / Tid: 03:21
3. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.49 / Tid: 03:33
4. Team Liona (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.23 / Tid: 03:33
5. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 12.77 / Tid: 03:33
6. Future United (Næsby IF)
Score: 12.65 / Tid: 03:29
7. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 10.61 / Tid: 03:30
8. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 9.08 / Tid: 03:38
9. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 8.95 / Tid: 03:41
10. Team Muna (GF Køge Bugt)
Score: 5.36 / Tid: 03:35
Children 12-14 - Finale
1. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 14.58 / Tid: 03:32
2. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.33 / Tid: 03:24
3. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 14.23 / Tid: 03:17
4. Future United (Næsby IF)
Score: 13.83 / Tid: 03:22
5. Team Liona (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.70 / Tid: 03:24
6. Team Amaryllis (Hillerød G & IF)
Score: 12.65 / Tid: 03:24
7. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.97 / Tid: 03:21
8. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 10.35 / Tid: 03:32

Junior
1. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 13.12 / Tid: 03:51
2. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 12.10 / Tid: 03:46
3. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.95 / Tid: 03:28
4. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.90 / Tid: 03:45
5. Team Millet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.65 / Tid: 03:41
6. Team Zavia (SOR IF)
Score: 8.79 / Tid: 03:24
7. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 7.32 / Tid: 03:57
8. Team Magna (GF Køge Bugt)
Score: 6.77 / Tid: 03:48
Junior - Finale
1. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 13.32 / Tid: 03:40
2. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.17 / Tid: 03:39
3. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.92 / Tid: 03:28
4. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 11.97 / Tid: 03:40
5. Team Millet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.93 / Tid: 03:35
6. Team Zavia (SOR IF)
Score: 9.92 / Tid: 03:23
Senior
1. Elina Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.85 / Tid: 03:42
2. Team Nova (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.84 / Tid: 03:36
3. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 13.20 / Tid: 03:29
4. Team Aicka (DHG Gymnastik)
Score: 12.32 / Tid: 03:50

Senior - Finale
1. Elina Elite (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.90 / Tid: 03:37
2. Team Aicka (DHG Gymnastik)
Score: 13.68 / Tid: 03:44
3. Team Nova (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.33 / Tid: 03:34
4. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 13.30 / Tid: 03:17
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 13:29
2. Indmarch - Søndag
Tid: 09:59
3. Udmarch - Søndag
Tid: 14:20

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline