Æstetisk Gymnastik 2017 - DM2017


Children 8-10 år
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.07 / Tid: 02:45
2. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.82 / Tid: 02:43
3. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 10.07 / Tid: 02:30
4. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 8.52 / Tid: 02:33
5. Team Gaia (DHG Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 02:38
6. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.37 / Tid: 02:30
7. Team Olivia (Espergærde IF)
Score: 8.27 / Tid: 02:36
8. Team Emea (Tarup-Paarup IF)
Score: 8.25 / Tid: 02:38
9. Team Fenja (Tarup-Paarup IF)
Score: 7.93 / Tid: 02:43
10. Team Alvida (Espergærde IF)
Score: 7.58 / Tid: 02:18
11. Team Adea (DHG Gymnastik)
Score: 6.82 / Tid: 02:36
12. Team Attila (Espergærde IF)
Score: 6.27 / Tid: 02:18
13. Team Moana (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 6.13 / Tid: 02:34
Children 10-12 år
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.85 / Tid: 02:52
2. Team Yksi (Næsby IF)
Score: 12.70 / Tid: 03:17
3. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.07 / Tid: 02:37
4. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 10.58 / Tid: 02:35
5. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.40 / Tid: 02:42
6. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 9.71 / Tid: 03:23
7. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.22 / Tid: 03:36
Children 12-14 år
1. Team Liona (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 14.09 / Tid: 03:07
2. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 13.29 / Tid: 03:42
3. Team Milet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.18 / Tid: 03:35
4. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 13.12 / Tid: 03:38
5. Team Future (Næsby IF)
Score: 13.01 / Tid: 03:27
6. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.96 / Tid: 03:42
7. Team Tilje (Tarup-Paarup IF)
Score: 9.22 / Tid: 03:22
8. Team Polaris (SOR IF)
Score: 9.14 / Tid: 03:28
9. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.92 / Tid: 03:19

Junior
1. Team Elina (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.90 / Tid: 03:48
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 14.03 / Tid: 03:33
3. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.82 / Tid: 03:36
4. Team Fricka (DHG Gymnastik)
Score: 12.17 / Tid: 03:19
5. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 10.56 / Tid: 03:33
6. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 9.59 / Tid: 03:20
7. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 9.50 / Tid: 03:26
Senior
1. Team Zelda (Espergærde IF)
Score: 15.72 / Tid: 02:47
2. Team Amelit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.85 / Tid: 03:45
3. Team Nova (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.21 / Tid: 02:27
4. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 12.48 / Tid: 03:01
5. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 12.04 / Tid: 03:14
6. Team Oxana (Farum Gymnastikforening)
Score: 11.05 / Tid: 02:42
7. Team Diamonds (Ollerup Gymnastikforening)
Score: 9.28 / Tid: 02:30
8. Team Sapphires (Ollerup Gymnastikforening)
Score: 8.57 / Tid: 02:34
Children 8-10 år - Finale
1. Team Azurit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.67 / Tid: 03:36
2. Team Enya (Farum Gymnastikforening)
Score: 13.28 / Tid: 03:18
3. Team Olympia (Espergærde IF)
Score: 12.85 / Tid: 03:35
4. Team Esaia (Spangsbjerg IF)
Score: 11.35 / Tid: 03:05
5. Team Olivia (Espergærde IF)
Score: 10.28 / Tid: 03:23
6. Team Astra (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.22 / Tid: 03:32
7. Team Gaia (DHG Gymnastik)
Score: 10.17 / Tid: 03:19
8. Team Emea (Tarup-Paarup IF)
Score: 9.50 / Tid: 03:30

Children 10-12 år - Finale
1. Team Petit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.12 / Tid: 04:22
2. Team Yksi (Næsby IF)
Score: 13.73 / Tid: 03:24
3. Team Elara (Spangsbjerg IF)
Score: 11.60 / Tid: 03:37
4. Team Mellis (GF Køge Bugt)
Score: 11.51 / Tid: 03:19
5. Team Bellis (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.60 / Tid: 03:39
6. Team Melina (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 10.14 / Tid: 03:20
7. Team Maliva (Farum Gymnastikforening)
Score: 9.70 / Tid: 03:41
Children 12-14 år - Finale
1. Team Future (Næsby IF)
Score: 13.95 / Tid: 03:29
2. Team Liona (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.95 / Tid: 03:25
3. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.70 / Tid: 03:46
4. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 12.50 / Tid: 03:39
5. Team Octavia (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.32 / Tid: 03:43
6. Team Milet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.28 / Tid: 03:35
7. Team Tilje (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.08 / Tid: 03:09
Junior - Finale
1. Team Elina (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.10 / Tid: 02:48
2. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 12.71 / Tid: 02:58
3. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.90 / Tid: 02:50
4. Team Fricka (DHG Gymnastik)
Score: 11.27 / Tid: 02:48
5. Team Dicentra (Hillerød G & IF)
Score: 9.94 / Tid: 02:49
6. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 8.30 / Tid: 02:29

Senior - Finale
1. Team Zelda (Espergærde IF)
Score: 15.80 / Tid: 02:56
2. Team Amelit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 15.68 / Tid: 02:57
3. Team Nova (Sorø Gymnastik Forening)
Score: 13.57 / Tid: 02:42
4. Team Oxana (Farum Gymnastikforening)
Score: 12.92 / Tid: 02:50
5. Team Nordik (IF Føroyar)
Score: 12.57 / Tid: 03:21
6. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 12.55 / Tid: 03:11

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline