Sports Acrobatik 2017 - DM 2017 - 2. Runde


Pige-Par National DK1 - 1. Division
1. Caroline & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 32.00 / Tid: 02:18
2. Freja & Agnes (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 31.55 / Tid: 02:18
3. Sofia & Sarah (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 30.80 / Tid: 02:24
4. Maja & Maria (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 30.65 / Tid: 02:16
5. Clara & Amanda (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 30.60 / Tid: 02:20
6. Olivia & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 30.20 / Tid: 02:14
7. Regina & Thea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 30.10 / Tid: 02:18
8. Kristine & Edith (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 29.65 / Tid: 02:13
9. Ditte & Sara (Vejlby IK)
Score: 29.15 / Tid: 02:12
Pige-Par National DK1 - 2. Division
1. Abigail & Victoria (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 30.65 / Tid: 02:24
2. Mai & Silja (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 30.55 / Tid: 02:15
3. Julie & Nathalie (Vejlby IK)
Score: 30.35 / Tid: 02:16
4. Olivia & Flora (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 28.45 / Tid: 02:16
5. Regine & Frederikke (Holstebro GF)
Score: 26.95 / Tid: 02:06
Pige-Par National DK2 - 1. Division
1. Laura & Freja (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 31.75 / Tid: 02:21
2. Camille & Frida (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 30.40 / Tid: 02:10
3. Natalie & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 29.70 / Tid: 02:21
4. Signe & Nikoline (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 27.40 / Tid: 02:18

Pige-Par National DK3 - 1. Division
1. Natasja & Andrea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 29.70 / Tid: 02:05
2. Nikoline & Ida Marie (DHG Gymnastik)
Score: 28.35 / Tid: 02:13
3. Nanna & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 27.70 / Tid: 02:19
4. Nanna & Anna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 27.35 / Tid: 02:24
5. Mia & Neema (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 26.00 / Tid: 02:09
6. Anne & Oline (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.15 / Tid: 02:13
7. Caroline & Monique (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 24.45 / Tid: 02:15
Pige-Gruppe National DK1 - 1. Division
1. Emma & Esther & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 31.55 / Tid: 02:20
2. Josefine & Smilla & Laura-Emilie (VIF Gymnastik)
Score: 30.90 / Tid: 02:10
3. Laura & Liv & Dalila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 30.85 / Tid: 02:12
4. Alberte & Clara & Malina (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 30.30 / Tid: 02:11
5. Olivia & Sara & Klara (Holstebro GF)
Score: 29.90 / Tid: 02:25
6. Laura & Nanna & Agnete (Holstebro GF)
Score: 28.90 / Tid: 02:13
Pige-Gruppe National DK1 - 2. Division
1. Emma & Sille & Sofie (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 30.40 / Tid: 02:24
2. Matilde & Annabel & Sofie (Holstebro GF)
Score: 29.85 / Tid: 02:18
3. Selina & Johanne & Liva (VIF Gymnastik)
Score: 29.75 / Tid: 02:15
4. Zafira & Sofie & Anne Maj (Vejlby IK)
Score: 29.55 / Tid: 02:21
5. Celeste & Mathilde & Katrine (Vejlby IK)
Score: 29.00 / Tid: 02:19
6. Sofie & Sascha & Andrea (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 28.80 / Tid: 02:18
7. Johanne & Nikoline & Frida (Vejlby IK)
Score: 28.80 / Tid: 02:18
8. Julie & Johanne & Frida (Hammel Gymnastikforening)
Score: 28.65 / Tid: 02:26
9. Silje & Emily, & Ella (Vejlby IK)
Score: 27.75 / Tid: 02:14
10. Margrethe & Alma & Frida (Silkeborg GF)
Score: 25.95 / Tid: 02:18

Pige-Gruppe National DK2 - 1. Division
1. Rikke & Emily & Laura (TST Gymnastik)
Score: 30.05 / Tid: 02:17
2. Josefine & Karoline & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 29.45 / Tid: 02:13
3. Sasha & Sofie & Emilie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 27.80 / Tid: 02:17
4. Asta & Sofie & Filucka (Hammel Gymnastikforening)
Score: 27.70 / Tid: 02:13
5. Laura & Ida-Marie & Freja (Hammel Gymnastikforening)
Score: 27.70 / Tid: 02:20
6. Sarah & Josefine & Kathrine (Holstebro GF)
Score: 26.75 / Tid: 02:25
7. Sofie & Sandra & Maria (Silkeborg GF)
Score: 26.70 / Tid: 02:14
8. Christine & Simone & Kathrine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 24.45 / Tid: 02:17
Pige-Gruppe National DK3 - 1. Division
1. Sophia & Frederikke & Freja (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 32.65 / Tid: 02:26
2. Sif & Anne Marie & Nina (DHG Gymnastik)
Score: 30.90 / Tid: 02:18
3. Anna & Emilie & Anouk (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 30.90 / Tid: 02:17
4. Natali & Emma & Mathilde (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 30.80 / Tid: 02:16
5. Ida Marie & Martha & Vivian (TST Gymnastik)
Score: 30.10 / Tid: 02:22
6. Kathrine & Mathilde & Hannah (Hammel Gymnastikforening)
Score: 28.25 / Tid: 02:23
7. Karoline & Naja & Laura (DHG Gymnastik)
Score: 27.55 / Tid: 02:21
8. Mathilde & Rose & Clara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 26.25 / Tid: 02:18
Pige-Gruppe National DK3 - 2. Division
1. Dorthea & Camilla & Marta (Fuglebjerg IF)
Score: 28.30 / Tid: 02:22
2. Sofie & Astrid & Sarah (TST Gymnastik)
Score: 27.90 / Tid: 02:17
3. Marie & Lea & Ellen (TST Gymnastik)
Score: 25.95 / Tid: 02:14
4. Silje & Lotte & Ellen (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 25.30 / Tid: 02:12
5. Tone & Louise & Victoria (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.90 / Tid: 02:13
6. Emma Sofie & Sofia & Maja (Vejlby IK)
Score: 24.20 / Tid: 02:23

Junior Pige-Par International - 1. Division
1. Kate & Freja (Silkeborg GF)
Score: 22.20 / Tid: 02:38
2. Ina & Carolina (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.70 / Tid: 02:34
3. Patricia & Andrea (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.58 / Tid: 02:49
4. Julie & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 21.31 / Tid: 02:44
5. Auguste & Augusta (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.70 / Tid: 02:44
6. Inez & Nicoline (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.26 / Tid: 02:45
Junior Pige-Gruppe International - 1. Division
1. Alberte & Clara & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.45 / Tid: 02:54
2. Emilie & Benedicte & Elisa (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.35 / Tid: 02:45
3. Mathilde & Sille & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 22.38 / Tid: 02:50
4. Siv & Freja & Majse (Fuglebjerg IF)
Score: 22.37 / Tid: 02:47
5. Luna & Anna & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 21.93 / Tid: 03:00
6. Sofie & Therese & Melanie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.78 / Tid: 02:46
7. Victoria & Ida & Sisse (Fuglebjerg IF)
Score: 19.90 / Tid: 02:44
8. Katrine & Josephine & Caroline (Hammel Gymnastikforening)
Score: 19.71 / Tid: 02:57
9. Frederikke & Josephine & Klara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 18.72 / Tid: 02:19
10. Johanne & Alberte & Klara (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 16.83 / Tid: 02:49
Senior Dame-Par International - 1. Division
1. Kamine & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.19 / Tid: 02:49
2. Ditte & Mai (DHG Gymnastik)
Score: 22.83 / Tid: 02:45
3. Line & Anne (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.73 / Tid: 02:47
4. Alberte & Alva-Amalie (VIF Gymnastik)
Score: 20.76 / Tid: 02:42
5. Julie & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.52 / Tid: 02:34
6. Mia & Amanda (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 18.45 / Tid: 02:30

Senior Dame-Par International - 2. Division
1. Jannie & Maria (VIF Gymnastik)
Score: 19.48 / Tid: 02:43
2. Mette & Maria (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.71 / Tid: 02:42
3. Louise & Emma (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.47 / Tid: 02:54
4. Frida & Emilia (Vejlby IK)
Score: 18.11 / Tid: 02:49
Senior Mænds-Par International - 1. Division
1. Claus & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 23.23 / Tid: 02:45
2. Kristian & Sune (Fuglebjerg IF)
Score: 22.20 / Tid: 02:37
3. Nikolaj & Johannes (TST Gymnastik)
Score: 20.92 / Tid: 02:58
Senior Mix-Par International - 1. Division
1. Kenni & Sarah (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.26 / Tid: 02:44
2. Casper & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 21.90 / Tid: 02:48
3. Mattias & Natasha (Holstebro GF)
Score: 19.83 / Tid: 02:28

Senior Dame-Gruppe International - 1. Division
1. Mette & Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 25.06 / Tid: 02:43
2. Naja & Elisabeth & Sofie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 24.68 / Tid: 02:46
3. Katja & Maria & Mathilde (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.26 / Tid: 02:49
4. Maja & Sara & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.78 / Tid: 02:49
5. Frederikke & Emma & Anna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.73 / Tid: 02:52
6. Nete & Nana & Mille (Silkeborg GF)
Score: 22.66 / Tid: 02:49
7. Kristine & Antonia & Louise (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.65 / Tid: 02:52
8. Freja & Lærke & Selma (Fuglebjerg IF)
Score: 19.98 / Tid: 03:00
Senior Dame-Gruppe International - 2. Division
1. Signe & Emilie & Sofie (Fuglebjerg IF)
Score: 22.51 / Tid: 02:45
2. Mie & Sarah & Ida (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 22.35 / Tid: 02:46
3. Cecilie & Karina & Cornelia (VIF Gymnastik)
Score: 21.21 / Tid: 02:51
4. Rikke & Cecilie & Marie (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.87 / Tid: 02:42
5. Stine & Fie & Signe (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.79 / Tid: 02:47
6. Frederikke & Pernille & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 20.73 / Tid: 02:57
7. Vibeke & Mille & Sarah (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.67 / Tid: 02:43
8. Juliane & Ninna & Safina (Holstebro GF)
Score: 19.51 / Tid: 02:42
Senior Dame-Gruppe International - 3. Division
1. Nikoline & Anne-Line & Ida Kathrine (TST Gymnastik)
Score: 23.63 / Tid: 02:50
2. Katrine & Katrine & Luna (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.48 / Tid: 02:51
3. Maria & Nanna & Janni (Holstebro GF)
Score: 20.22 / Tid: 02:47
4. Caroline & Helena & Mathilde (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.04 / Tid: 02:51
5. Kathrine & Bella & Frederikke (VIF Gymnastik)
Score: 19.47 / Tid: 02:45
6. Else & Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 19.09 / Tid: 02:56
7. Malika & Nanna & Kristina (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 19.04 / Tid: 02:55
8. Anja & Camilla & Nanna (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 18.73 / Tid: 02:50

Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 15:11
2. Medaljeoverrækkelse National
Tid: 16:41
3. Medaljeoverrækkelse International
Tid: 20:01
4. Indmarch - Søndag
Tid: 09:24
Pyramidekonkurrence
1. Toreby Sundby Gymnastikforening 2
Tid: 03:54
2. Roskilde Gymnastikforening
Tid: 02:49
3. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:13
4. Hammel Gymnastikforening
Tid: 03:09
5. Gymnastikforeningen ODK
Tid: 02:58
6. DHG Gymnastik
Tid: 03:18
7. VIF Gymnastik
Tid: 03:14
8. Silkeborg GF
Tid: 03:07
9. BGI Akademiet
Tid: 03:42
10. Toreby Sundby Gymnastikforening 1
Tid: 03:01
11. Vejlby IK
Tid: 02:55
12. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:33
13. TST Gymnastik
Tid: 03:32
Forældrepyramidekonkurrence
1. TST Gymnastik
Tid: 03:02
2. Vejlby IK
Tid: 03:43
3. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 04:10
4. Hammel Gymnastikforening
Tid: 02:50
5. Fuglebjerg IF
Tid: 03:25
6. Gymnastikforeningen ODK
Tid: 02:53
7. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:13

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline