Efterskolerne 2017 - Efterskole DM 2017 i TeamGym


Pige A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 20.666 / Tid: 02:53
2. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 19.066 / Tid: 02:47
3. Flemming Efterskole AP 1
Score: 18.633 / Tid: 02:30
4. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 18.133 / Tid: 02:41
5. Sorø Gymnastikefterskole AP 1
Score: 17.166 / Tid: 02:43
6. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 16.716 / Tid: 02:46
7. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 16.366 / Tid: 02:45
8. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 15.500 / Tid: 02:43
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 15.400 / Tid: 02:58
Pige A - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 16.100 / Tid: 02:18
2. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 13.950 / Tid: 02:34
3. Sorø Gymnastikefterskole AP 1
Score: 13.550 / Tid: 02:32
4. Flemming Efterskole AP 1
Score: 13.450 / Tid: 02:25
5. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 12.800 / Tid: 02:25
6. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 12.700 / Tid: 02:37
7. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 12.550 / Tid: 02:33
8. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 12.450 / Tid: 02:34
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 10.650 / Tid: 02:25
Pige A - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 15.150 / Tid: 02:27
2. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 13.900 / Tid: 02:33
3. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 13.500 / Tid: 02:36
4. Flemming Efterskole AP 1
Score: 12.750 / Tid: 02:28
5. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 12.150 / Tid: 02:19
6. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 12.150 / Tid: 02:36
7. Sorø Gymnastikefterskole AP 1
Score: 12.100 / Tid: 02:24
8. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 11.250 / Tid: 02:33
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 11.050 / Tid: 02:20

Pige B - 1. Division - Rytme
1. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 15.500 / Tid: 02:48
2. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 14.616 / Tid: 02:39
3. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 14.133 / Tid: 02:54
4. Flemming Efterskole BP 1
Score: 13.366 / Tid: 02:37
5. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 12.150 / Tid: 02:44
6. Brejninggaard Efterskole BP 2
Score: 11.416 / Tid: 02:54
7. Vedersø Idrætsefterskole BP 1
Score: 9.916 / Tid: 02:34
8. Vejstrup Efterskole BP 1
Score: 8.850 / Tid: 02:44
9. Gunslevholm Idrætsefterskole BP 1
Score: 7.916 / Tid: 02:52
Pige B - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 11.700 / Tid: 02:27
2. Flemming Efterskole BP 1
Score: 10.983 / Tid: 02:18
3. Vejstrup Efterskole BP 1
Score: 10.133 / Tid: 02:03
4. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 9.850 / Tid: 02:25
5. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 9.600 / Tid: 02:30
6. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 8.716 / Tid: 02:37
7. Gunslevholm Idrætsefterskole BP 1
Score: 7.600 / Tid: 01:52
8. Vedersø Idrætsefterskole BP 1
Score: 6.966 / Tid: 02:38
9. Brejninggaard Efterskole BP 2
Score: 6.033 / Tid: 02:16
Pige B - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 12.400 / Tid: 02:29
2. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 11.750 / Tid: 02:27
3. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 11.650 / Tid: 02:21
4. Flemming Efterskole BP 1
Score: 11.200 / Tid: 02:20
5. Vejstrup Efterskole BP 1
Score: 11.200 / Tid: 02:18
6. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 11.000 / Tid: 02:38
7. Vedersø Idrætsefterskole BP 1
Score: 10.700 / Tid: 02:38
8. Gunslevholm Idrætsefterskole BP 1
Score: 9.300 / Tid: 02:16
9. Brejninggaard Efterskole BP 2
Score: 9.000 / Tid: 02:23

Mix A - 1. Division - Rytme
1. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening AM 1
Score: 14.533 / Tid: 02:37
2. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 14.366 / Tid: 02:32
3. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 13.600 / Tid: 02:35
4. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 9.166 / Tid: 02:41
Mix A - 1. Division - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 14.500 / Tid: 02:31
2. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 11.100 / Tid: 02:29
3. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening AM 1
Score: 11.000 / Tid: 02:25
4. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 9.350 / Tid: 02:04
Mix A - 1. Division - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 14.750 / Tid: 02:38
2. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 11.800 / Tid: 02:32
3. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening AM 1
Score: 11.250 / Tid: 02:24
4. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 10.600 / Tid: 02:02

Mix B - 1. Division - Rytme
1. Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 13.800 / Tid: 02:37
2. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 11.566 / Tid: 02:46
3. Ågård Efterskole BM 1
Score: 10.800 / Tid: 02:39
4. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 10.750 / Tid: 02:37
5. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole BM 1
Score: 10.116 / Tid: 02:37
6. BGI akademiet BM 1
Score: 9.533 / Tid: 02:43
Mix B - 1. Division - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 11.100 / Tid: 02:35
2. Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 10.650 / Tid: 02:39
3. BGI akademiet BM 1
Score: 9.750 / Tid: 01:53
4. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole BM 1
Score: 9.200 / Tid: 02:34
5. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 8.300 / Tid: 02:07
6. Ågård Efterskole BM 1
Score: 7.000 / Tid: 02:40
Mix B - 1. Division - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 12.500 / Tid: 02:51
2. Bøvling Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 12.100 / Tid: 02:48
3. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole BM 1
Score: 11.450 / Tid: 02:36
4. BGI akademiet BM 1
Score: 10.900 / Tid: 02:05
5. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening BM 1
Score: 9.700 / Tid: 02:29
6. Ågård Efterskole BM 1
Score: 8.800 / Tid: 02:38

Drenge A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AD 1
Score: 20.050 / Tid: 02:54
2. Vejstrup Efterskole AD 1
Score: 18.433 / Tid: 02:32
3. Flemming Efterskole AD 1
Score: 17.916 / Tid: 02:34
4. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 16.016 / Tid: 02:55
5. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 15.483 / Tid: 02:35
6. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 13.900 / Tid: 02:37
Drenge A - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole AD 1
Score: 17.375 / Tid: 02:32
2. Vejstrup Efterskole AD 1
Score: 16.650 / Tid: 02:31
3. Flemming Efterskole AD 1
Score: 15.400 / Tid: 02:27
4. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 13.900 / Tid: 02:25
5. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 12.950 / Tid: 02:38
6. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 12.550 / Tid: 02:38
Drenge A - 1. Division - Trampet
1. Vejstrup Efterskole AD 1
Score: 18.500 / Tid: 02:36
2. Vesterlund Efterskole AD 1
Score: 18.500 / Tid: 02:27
3. Flemming Efterskole AD 1
Score: 17.700 / Tid: 02:26
4. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 14.500 / Tid: 02:26
5. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 13.950 / Tid: 02:37
6. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 12.550 / Tid: 02:39

Drenge A - 2. Division - Rytme
1. Vejstrup Efterskole AD 2
Score: 15.233 / Tid: 02:39
2. Vesterlund Efterskole AD 3
Score: 14.800 / Tid: 02:52
3. Flemming Efterskole AD 2
Score: 14.416 / Tid: 02:37
4. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 14.050 / Tid: 02:31
5. Ågård Efterskole AD 1
Score: 12.783 / Tid: 02:37
6. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 12.366 / Tid: 02:45
7. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 12.133 / Tid: 02:35
8. Sundeved Efterskole AD 1
Score: 12.016 / Tid: 03.03
9. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 10.133 / Tid: 02:35
10. Gunslevholm Idrætsefterskole AD 1
Score: 9.733 / Tid: 02:34
11. BGI akademiet AD 1
Score: 9.716 / Tid: 02:45
Drenge A - 2. Division - Bane
1. Flemming Efterskole AD 2
Score: 15.100 / Tid: 02:36
2. Vejstrup Efterskole AD 2
Score: 14.400 / Tid: 02:31
3. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 13.750 / Tid: 02:25
4. Vesterlund Efterskole AD 3
Score: 13.725 / Tid: 02:26
5. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 12.050 / Tid: 02:39
6. BGI akademiet AD 1
Score: 11.700 / Tid: 02:23
7. Ågård Efterskole AD 1
Score: 11.250 / Tid: 02:42
8. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 11.200 / Tid: 02:34
9. Sundeved Efterskole AD 1
Score: 11.150 / Tid: 02:05
10. Gunslevholm Idrætsefterskole AD 1
Score: 10.100 / Tid: 02:28
11. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 8.800 / Tid: 02:22
Drenge A - 2. Division - Trampet
1. Ågård Efterskole AD 1
Score: 15.300 / Tid: 02:37
2. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 14.900 / Tid: 02:35
3. Flemming Efterskole AD 2
Score: 14.900 / Tid: 02:28
4. Vejstrup Efterskole AD 2
Score: 14.650 / Tid: 02:27
5. Vesterlund Efterskole AD 3
Score: 14.525 / Tid: 02:25
6. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 13.750 / Tid: 02:38
7. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 13.550 / Tid: 02:32
8. BGI akademiet AD 1
Score: 12.800 / Tid: 02:27
9. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 12.200 / Tid: 02:26
10. Gunslevholm Idrætsefterskole AD 1
Score: 11.200 / Tid: 02:28
11. Sundeved Efterskole AD 1
Score: 10.550 / Tid: 02:22

Diverse
1. Medaljeoverrækkelse
Tid: 10.42
2. Medaljeoverrækkelse
Tid: 27:30

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline