Grand Prix-Rytme 2017 - DM 2017 - Tweens, Junior og Senior


Pige - 1. Division - Serie 1
1. Team Milet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.47 / Tid: 03:06
2. Team Future (Næsby IF)
Score: 14.47 / Tid: 02:55
3. Team Aura (Esdpergærde IF)
Score: 13.33 / Tid: 03:06
4. Team Octavia (Farum GF)
Score: 12.98 / Tid: 03:12
5. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 12.93 / Tid: 03:15
6. Team Calida (Munkebjerg IF)
Score: 10.28 / Tid: 03:04
7. Team Polaris (SOR IF)
Score: 9.62 / Tid: 03:02
Pige - 1. Division - Serie 2
1. Team Future (Næsby IF)
Score: 11.75 / Tid: 02:35
2. Team Milet (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.45 / Tid: 02:55
3. Team Aura (Esdpergærde IF)
Score: 11.45 / Tid: 02:37
4. Team Octavia (Farum GF)
Score: 11.35 / Tid: 02:53
5. Team Estella (DHG Gymnastik)
Score: 10.15 / Tid: 02:52
6. Team Polaris (SOR IF)
Score: 9.15 / Tid: 02:38
7. Team Calida (Munkebjerg IF)
Score: 9.15 / Tid: 02:39
Pige - 2. Division - Serie 1
1. Team Safira (Grindsted G og IF)
Score: 8.72 / Tid: 03:07
2. Team Iris (Hillerød GF)
Score: 8.72 / Tid: 03:02
3. Team Magna (GF Køge Bugt)
Score: 8.43 / Tid: 03:07
4. Team Dahlia (GF Øbro)
Score: 8.42 / Tid: 03:12
5. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.53 / Tid: 02:59
6. Team Mango (Ringsted IF Gymnastik)
Score: 7.15 / Tid: 02:58
7. Team Ellie (TIK Gymnastik)
Score: 6.77 / Tid: 03:06
8. Team Opalia (Grindsted G og IF)
Score: 6.73 / Tid: 02:55
9. Team Sirius (SOR IF)
Score: 6.58 / Tid: 02:55
10. Team Avina (Silkeborg GF)
Score: 6.23 / Tid: 03:03
11. Team Brave (LSI Gymnastik)
Score: 5.87 / Tid: 03:07
12. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 5.47 / Tid: 02:55

Pige - 2. Division - Serie 2
1. Team Safira (Grindsted G og IF)
Score: 9.40 / Tid: 02:57
2. Team Magna (GF Køge Bugt)
Score: 9.25 / Tid: 02:47
3. Team Mango (Ringsted IF Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 02:42
4. Team Sirius (SOR IF)
Score: 8.30 / Tid: 02:36
5. Team Opalia (Grindsted G og IF)
Score: 8.30 / Tid: 02:32
6. Team Liva (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.10 / Tid: 02:26
7. Team Brave (LSI Gymnastik)
Score: 7.85 / Tid: 02:50
8. Team Ellie (TIK Gymnastik)
Score: 7.60 / Tid: 02:37
9. Team Iris (Hillerød GF)
Score: 7.40 / Tid: 02:47
10. Team Dahlia (GF Øbro)
Score: 6.95 / Tid: 02:37
11. Team Avina (Silkeborg GF)
Score: 6.20 / Tid: 02:41
12. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 5.70 / Tid: 02:29
Tweens - Serie 1
1. Team Dicentra (Hillerød GF)
Score: 14.00 / Tid: 03:07
2. Team Tilje (Tarup-Paarup IF)
Score: 10.45 / Tid: 03:10
3. Team Papaya (Ringsted IF)
Score: 8.90 / Tid: 03:02
4. Team Alviva (Randers GF)
Score: 7.50 / Tid: 03:08
5. Team Annali (Randers GF)
Score: 6.62 / Tid: 03:11
Junior - Serie 1
1. Team Elina (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 16.70 / Tid: 03:16
2. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.32 / Tid: 03:11
3. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 11.47 / Tid: 02:57
4. Team Helios (SOR IF)
Score: 11.43 / Tid: 03:22
5. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 11.12 / Tid: 02:55
6. Team Luno (GymHelsinge)
Score: 7.95 / Tid: 02:57
7. Team Magnolia (GF Øbro)
Score: 7.87 / Tid: 03:18

Junior - Serie 2
1. Team Elina (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 14.60 / Tid: 03:01
2. Team Bella (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 12.70 / Tid: 03:29
3. Team Magenta (GF Køge Bugt)
Score: 9.20 / Tid: 02:54
4. Team Magnolia (GF Øbro)
Score: 7.75 / Tid: 03:04
5. Team Helios (SOR IF)
Score: 6.95 / Tid: 03:10
6. Team Sira (Spangsbjerg IF)
Score: 5.85 / Tid: 02:32
7. Team Luno (GymHelsinge)
Score: 4.70 / Tid: 03:01
Senior Fri - Serie 1
1. Team Navona (Espergærde IF)
Score: 17.17 / Tid: 03:08
2. Team Oxana (Farum GF)
Score: 14.15 / Tid: 03:06
3. Team Fricka (DHG Gymnastik)
Score: 13.62 / Tid: 03:05
4. Team Sofia (GF Øbro)
Score: 10.58 / Tid: 03:03
5. Team Diamonds (Ollerup GF)
Score: 8.83 / Tid: 03:00
6. Team ASG (Aarhus SG)
Score: 8.70 / Tid: 03:09
7. Team Snerle (GF Øbro)
Score: 8.62 / Tid: 02:53
8. Team Vena (Silkeborg GF)
Score: 6.93 / Tid: 03:06
9. Team Sasphire (Ollerup GF)
Score: 6.00 / Tid: 03:30
Senior - Serie 1
1. Team Amelit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 17.75 / Tid: 03:18
2. Team Zelda (Espergærde IF)
Score: 17.40 / Tid: 03:12
3. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 16.35 / Tid: 03:22
4. Team FG 90 (FG 90 Frederikshavn)
Score: 11.35 / Tid: 02:44
5. Team Aviaja (Silkeborg GF)
Score: 11.20 / Tid: 03:10
6. Team Nona (SOR IF)
Score: 10.70 / Tid: 03:20
7. Team Aves (Munkebjerg GF)
Score: 9.20 / Tid: 03:09
8. Team Feline (Grindsted G og IF)
Score: 6.70 / Tid: 02:55

Senior - Serie 2
1. Team Amelit (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 13.55 / Tid: 03:11
2. Team Zelda (Espergærde IF)
Score: 13.10 / Tid: 03:12
3. Team Embla (Espergærde IF)
Score: 13.05 / Tid: 03:02
4. Team Aviaja (Silkeborg GF)
Score: 10.65 / Tid: 03:02
5. Team Aves (Munkebjerg GF)
Score: 9.95 / Tid: 02:37
6. Team FG 90 (FG 90 Frederikshavn)
Score: 7.90 / Tid: 02:44
7. Team Nona (SOR IF)
Score: 7.55 / Tid: 02:47
8. Team Feline (Grindsted G og IF)
Score: 5.65 / Tid: 02:48
Diverse
1. Indmarch
Tid: 13:29
2. Udmarch
Tid: 33:49

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline