Æstetisk Gymnastik 2017 - Sorø Cup 2017


Children 8-10 år
1. Farum GF (Team Enya)
Score: 11.60 / Tid: 03:15
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 9.95 / Tid: 03:11
3. Tarup-Paarup IF (Team Fenja)
Score: 9.17 / Tid: 03:27
4. Tarup-Paarup IF (Team Emea)
Score: 8.33 / Tid: 03:23
5. Espergærde IF (Team Olivia)
Score: 7.92 / Tid: 03:25
6. Espergærde IF (Team Alvida)
Score: 7.20 / Tid: 03:59
7. Sorø Gymnastik (Team Moana)
Score: 5.62 / Tid: 03:20
Children 8-10 år - Finale
1. Farum GF (Team Enya)
Score: 13.23 / Tid: 03:21
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 12.02 / Tid: 03:35
3. Tarup-Paarup IF (Team Emea)
Score: 9.33 / Tid: 03:27
4. Espergærde IF (Team Olivia)
Score: 9.18 / Tid: 03:22
5. Tarup-Paarup IF (Team Fenja)
Score: 9.15 / Tid: 03:20
6. Espergærde IF (Team Alvida)
Score: 8.30 / Tid: 03:28
7. Sorø Gymnastik (Team Moana)
Score: 7.40 / Tid: 03:39
Children 10-12 år
1. Tarup-Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.40 / Tid: 03:33
2. Sorø Gymnastik (Team Melina)
Score: 9.30 / Tid: 03:09
3. Farum GF (Team Maliva)
Score: 9.25 / Tid: 03:30

Children 10-12 år - Finale
1. Tarup-Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.80 / Tid: 03:23
2. Farum GF (Team Maliva)
Score: 10.30 / Tid: 03:29
3. Sorø Gymnastik (Team Melina)
Score: 10.30 / Tid: 03:26
Children 12-14 år
1. Sorø Gymnastik (Team Liona) - Uden musik
Score: 12.55 / Tid: 03:28
2. Sorø Gymnastik (Team Liona) - Med musik
Score: 12.55 / Tid: 03:26
3. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 11.25 / Tid: 03:33
4. Tarup-Paarup IF (Team Tilje)
Score: 8.25 / Tid: 03:24
Children 12-14 år - Finale
1. Sorø Gymnastik (Team Liona)
Score: 13.75 / Tid: 03:15
2. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 12.80 / Tid: 03:30
3. Tarup-Paarup IF (Team Tilje)
Score: 10.20 / Tid: 04.05

Junior
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 12.40 / Tid: 04:48
2. Ringsted IF (Team Papaya)
Score: 5.75 / Tid: 03:33
Junior - Finale
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.00 / Tid: 03:15
2. Ringsted IF (Team Papaya)
Score: 7.10 / Tid: 03:11
Senior
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 13.78 / Tid: 03:28
2. Sorø Gymnastik (Team Nova)
Score: 12.60 / Tid: 03:22
3. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 11.50 / Tid: 03:56

Senior - Finale
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.13 / Tid: 03:20
2. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 12.85 / Tid: 03:03
3. Sorø Gymnastik (Team Nova)
Score: 12.75 / Tid: 03:19
Diverse
1. Indmarch
Tid: 10:25
2. Opvisning
Tid: 03:06
3. Udmarch
Tid: 31:33

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline