Æstetisk Gymnastik 2016 - AGG Udtagelse 2016


Children 8-10 years
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Azurit)
Score: 12.18 / Tid: 03:30
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 11.08 / Tid: 03:14
3. Farum GF (Team Enya)
Score: 10.57 / Tid: 03:30
4. Spangsbjerg IF (Team Esaia)
Score: 8.98 / Tid: 03:10
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Astra)
Score: 8.50 / Tid: 03:19
6. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 8.03 / Tid: 03:31
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Moana)
Score: 7.18 / Tid: 03:45
8. Tarup - Paarup IF (Team Fenja)
Score: 6.43 / Tid: 03:29
Children 10-12 years
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 13.62 / Tid: 03:35
2. Spangsbjerg IF (Team Elara)
Score: 12.44 / Tid: 03:48
3. GF Køge Bugt (Team Mellis)
Score: 10.88 / Tid: 03:26
4. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.30 / Tid: 03:38
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 9.51 / Tid: 03:23
6. Farum GF (Team Maliva)
Score: 7.90 / Tid: 03:48
7. GF Køge Bugt (Team Movanna)
Score: 5.57 / Tid: 03:29
Children 12-14 years
1. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 14.13 / Tid: 03:29
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 13.47 / Tid: 03:30
3. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 12.97 / Tid: 03:39
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milet)
Score: 12.90 / Tid: 03:41
5. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 12.63 / Tid: 03:42
6. Farum GF (Team Octavia)
Score: 11.70 / Tid: 03:51
7. SOR IF (Team Polaris)
Score: 9.93 / Tid: 03:31
8. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 8.90 / Tid: 03:28
9. Munkebjerg GF (Team Calida)
Score: 7.90 / Tid: 03:32
10. GF Køge Bugt (Team Magna)
Score: 7.37 / Tid: 03:26

Junior - Indledende
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.59 / Tid: 03:12
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 13.79 / Tid: 04:38
3. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.50 / Tid: 03:20
4. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.25 / Tid: 03:28
5. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 9.77 / Tid: 05:39
6. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 9.45 / Tid: 03:40
7. GF Køge Bugt (Team Magenta)
Score: 8.91 / Tid: 03:21
Junior - Finale
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.60 / Tid: 03:51
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.87 / Tid: 03:39
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 13.75 / Tid: 03:21
4. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.45 / Tid: 03:32
5. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 10.05 / Tid: 04:11
6. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 9.55 / Tid: 03:30
Senior - Indledende
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.10 / Tid: 03:32
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 15.07 / Tid: 03:49
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Nova)
Score: 13.90 / Tid: 04:20
4. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.67 / Tid: 03:46
5. Farum GF (Team Oxana)
Score: 12.17 / Tid: 03:44
6. Vejstrup Efterskole (Team Veni)
Score: 10.97 / Tid: 03:24
7. Munkebjerg GF (Team Aves)
Score: 7.80 / Tid: 03:39
8. Silkeborg GF (Team Aviaja)
Score: 10.37 / Tid: 03:38

Senior - Finale
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.60 / Tid: 03:30
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 15.37 / Tid: 03:41
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Nova)
Score: 14.37 / Tid: 03:01
4. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.69 / Tid: 03:19
5. Farum GF (Team Oxana)
Score: 12.63 / Tid: 03:42
6. Vejstrup Efterskole (Team Veni)
Score: 11.40 / Tid: 03:24
Diverse
1. Indmarch Lørdag
Tid: 04:35
2. Udmarch Lørdag
Tid: 04:07
3. Indmarch Søndag
Tid: 10:25
4. Udmarch Søndag
Tid: 10:07

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline