Sports Acrobatik 2016 - DM 2016 - 2. Runde


Junior Pige Par - Nat. - 1. Division
1. Laura & Freja (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 28.50 / Tid: 02:48
2. Laura & Marianne (DHG Gymnastik)
Score: 28.15 / Tid: 02:43
3. Julie & Fie (DHG Gymnastik)
Score: 27.55 / Tid: 02:49
4. Svea & Andrea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 27.05 / Tid: 02:46
5. Marie & Ellen (TST Gymnastik)
Score: 26.90 / Tid: 02:42
6. Anne-Sofie & Nikoline (DHG Gymnastik)
Score: 26.35 / Tid: 02:52
7. Sasha & Emilie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.50 / Tid: 02:45
8. Liva & Camille (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.45 / Tid: 02:35
Junior Pige Par - Nat. - 2. Division
1. Julie & Sofie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 25.95 / Tid: 02:48
2. Mathilde & Marie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 25.85 / Tid: 02:48
3. Thea & Mischa (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.75 / Tid: 02:37
4. Sofie & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.65 / Tid: 02:41
5. Victoria & Selma (Fuglebjerg IF)
Score: 25.60 / Tid: 02:47
6. Josefine & Karoline (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 25.60 / Tid: 02:44
7. Enola & Caroline (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 25.25 / Tid: 02:35
8. Sofia & Maja (Vejlby IK)
Score: 24.15 / Tid: 02:33
Junior Pige Par - Nat. - 3. Division
1. Anna & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.25 / Tid: 02:47
2. Anna & Emma (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.75 / Tid: 02:41
3. Emilie & Kristine (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.30 / Tid: 02:36
4. Rose Marie & Augusta (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 24.20 / Tid: 02:56
5. Louise & Esther (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.15 / Tid: 02:48
6. Anna & Frida (Vejlby IK)
Score: 23.95 / Tid: 02:51
7. Sara & Olivia (Holstebro GF)
Score: 23.70 / Tid: 02:28
8. Olivia & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.95 / Tid: 02:42

Junior Pige Par - Nat. - 4. Division
1. Victoria & Sara (Vejlby IK)
Score: 24.20 / Tid: 02:31
2. Tone & Ingeborg (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.40 / Tid: 02:44
3. Johanne & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.20 / Tid: 02:09
4. Frida & Alberte (Vejlby IK)
Score: 22.00 / Tid: 02:36
5. Andrea & Sofie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 21.60 / Tid: 02:52
6. Julie & Frida (Vejlby IK)
Score: 21.35 / Tid: 02:37
Junior Pige Gruppe - Nat. - 1. Division
1. Auguste & Amalie & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 25.65 / Tid: 02:41
2. Louise & Emilie & Marta (Fuglebjerg IF)
Score: 24.25 / Tid: 02:42
3. Martha & Ida Marie & Vivian (TST Gymnastik)
Score: 23.75 / Tid: 02:48
4. Malina & Julie & Clara (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.30 / Tid: 02:52
5. Andrea & Klara & Maria Louise (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 23.20 / Tid: 02:47
6. Nina & Ida Marie & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 22.30 / Tid: 02:48
7. Caroline & Helena & Hannah (Hammel Gymnastikforening)
Score: 21.90 / Tid: 02:46
8. Ida & Emma & Emmalie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 20.95 / Tid: 02:39
Junior Pige Gruppe - Nat. - 2. Division
1. Ditte & Sofie & Eveline (DHG Gymnastik)
Score: 22.60 / Tid: 02:48
2. Andrea & Liv & Laura (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.40 / Tid: 02:41
3. Silje & Lotte & Victoria (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.65 / Tid: 02:48
4. Emma Sofie & Nathalie & Emma (Vejlby IK)
Score: 21.55 / Tid: 03:01
5. Ellen & Nikoline & Katrine (Silkeborg GF)
Score: 20.80 / Tid: 02:51
6. Ditte & Sofie & Ida Marie (Vejlby IK)
Score: 19.95 / Tid: 02:50
7. Johanne & Nikoline & Ella (Vejlby IK)
Score: 19.20 / Tid: 02:47

Senior Dame Par - Nat. - 1. Division
1. Signe & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 28.40 / Tid: 02:50
2. Amanda & Mia (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 25.85 / Tid: 02:38
3. Louise & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 25.10 / Tid: 02:37
4. Oline & Anne (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 24.65 / Tid: 02:39
5. Ninna & Kathrine (Holstebro GF)
Score: 24.35 / Tid: 02:34
6. Neema & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.80 / Tid: 02:45
7. Dorthea & Ida Cecilie (Fuglebjerg IF)
Score: 23.60 / Tid: 02:36
8. Elisabeth & Dinah (VIF Gymnastik)
Score: 22.95 / Tid: 02:45
Senior Dame Par - Nat. - 2. Division
1. Nanna & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 24.95 / Tid: 02:49
2. Mette & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 24.75 / Tid: 02:46
3. Sascha & Nikoline (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 23.65 / Tid: 02:50
4. Maria & Karoline (VIF Gymnastik)
Score: 23.35 / Tid: 02:43
5. Cecilie & Jazmin (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.05 / Tid: 02:43
6. Louise & Marie (Sakskøbing GF)
Score: 22.80 / Tid: 02:45
7. Smilla & Alberte (VIF Gymnastik)
Score: 22.75 / Tid: 02:42
8. Amalie & Nicoline (Sakskøbing GF)
Score: 22.60 / Tid: 02:47
9. Margherita & Marley (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.65 / Tid: 02:26
10. Sille & Sara (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.40 / Tid: 02:35
Junior Pige Par - Int. - 1. Division
1. Agnes & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 21.40 / Tid: 02:44
2. Emilie & Frederikke (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 20.85 / Tid: 02:38
3. Emilie & Sofie (Fuglebjerg IF)
Score: 19.70 / Tid: 02:50
4. Patricia & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 19.35 / Tid: 02:46
5. Mathilde & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 18.60 / Tid: 02:43
6. Mathilde & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 18.10 / Tid: 02:44
7. Catarine & Anne (Hammel Gymnastikforening)
Score: 18.05 / Tid: 02:50
8. Johanne & Mathilde (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.00 / Tid: 02:44

Junior Pige Par - Int. - 2. Division
1. Marie & Cecilie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 19.00 / Tid: 02:47
2. Camilla & Sophia (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 18.85 / Tid: 02:53
3. Louise & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 17.40 / Tid: 02:42
4. Malika & Masja (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 16.70 / Tid: 02:25
Junior Pige Gruppe - Int. - 1. Division
1. Anne Marie & Anna & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 21.90 / Tid: 02:52
2. Luna & Anna & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 21.10 / Tid: 02:44
3. Lea & Helene & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 20.10 / Tid: 02:47
4. Inez & Julie & Maj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 19.95 / Tid: 02:35
5. Elisa & Emilie & Alberte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 19.60 / Tid: 02:43
6. Sarah & Josefine & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 19.25 / Tid: 02:57
7. Frida & Laura & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 17.10 / Tid: 02:44
Junior Pige Gruppe - Int. - 2. Division
1. Laura & Solbjørg & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 23.55 / Tid: 02:47
2. Astrid & Lea & Marie (Silkeborg GF)
Score: 20.00 / Tid: 02:47
3. Marie & Kamma & Kathrine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 19.20 / Tid: 02:44
4. Katrine & Sara & Melanie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 18.90 / Tid: 02:47
5. Juliane & Maria & Emily (Holstebro GF)
Score: 18.85 / Tid: 02:45
6. Freya & Rebecca & Kate (Silkeborg GF)
Score: 18.50 / Tid: 02:48
7. Sophia & Julie & Sarah (Silkeborg GF)
Score: 18.15 / Tid: 02:45
8. Lærke & Maja & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 17.40 / Tid: 02:59
9. Sofie & Freja & Alberte (Silkeborg GF)
Score: 15.95 / Tid: 02:45

Senior Dame Par - Int. - 1. Division
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.75 / Tid: 02:39
2. Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 21.05 / Tid: 02:43
3. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 20.30 / Tid: 02:51
4. Sandra & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 18.95 / Tid: 02:42
5. Line & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 18.55 / Tid: 02:36
6. Karoline & Mathilde (DHG Gymnastik)
Score: 17.45 / Tid: 02:54
7. Laura & Josephine (Silkeborg GF)
Score: 15.95 / Tid: 02:15
8. Nanna & Laura (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 15.60 / Tid: 02:48
9. Sally & Ann-Sofie (TST Gymnastik)
Score: 15.55 / Tid: 02:46
Senior Mix Par - Int. - 1. Division
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.10 / Tid: 02:48
2. Ida & Peter (TST Gymnastik)
Score: 19.90 / Tid: 02:49
3. Rikke & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 19.40 / Tid: 02:34
4. Astrid & Christian (TST Gymnastik)
Score: 19.05 / Tid: 02:34
5. Klara & Mikael (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 18.55 / Tid: 02:42
Senior Mænds Par - Int. - 1. Division
1. Claus & Nikolaj (TST Gymnastik)
Score: 19.70 / Tid: 02:51

Senior Dame Gruppe - Int. - 1. Division
1. Natasja & Maria & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.65 / Tid: 02:43
2. Signe & Maria & Liv (TST Gymnastik)
Score: 22.05 / Tid: 02:52
3. Sarah & Kristina & Kristine (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 21.00 / Tid: 03:03
4. Sarah & Frederikke & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.70 / Tid: 02:50
5. Ida & Emma & Julie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 17.30 / Tid: 02:41
6. Maja & Cecilie & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 14.70 / Tid: 02:55
7. Sif & Mai & Emilia (DHG Gymnastik)
Score: 0.00 / Tid: 02:43
Senior Dame Gruppe - Int. - 2. Division
1. Pernille & Frederikke & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 19.45 / Tid: 02:50
2. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 18.80 / Tid: 02:44
3. Ina & Siri & Esther (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 18.60 / Tid: 02:45
4. Signe & Sille & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 18.05 / Tid: 02:40
5. Alberte & Emilie & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 17.90 / Tid: 02:45
6. Benedicte & Ann & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 17.30 / Tid: 02:44
7. Frederikke & Line & Kathrine (VIF Gymnastik)
Score: 16.55 / Tid: 02:36
Senior Dame Gruppe - Int. - 3. Division
1. Emma & Annika & Lærke (Silkeborg GF)
Score: 17.50 / Tid: 02:51
2. Emilie & Anne Sofie & Emilia (Vejlby IK)
Score: 16.85 / Tid: 02:44
3. Malu & Jannie & Cecilie (VIF Gymnastik)
Score: 16.70 / Tid: 02:48
4. Maria & Janni & Nanna (Holstebro GF)
Score: 15.20 / Tid: 02:48
5. Laura & Anja & Selma (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 14.80 / Tid: 02:49

Forældrepyramide
1. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:19
2. Toreby Sundby Gymnastikforening
Tid: 03:03
3. Gymnastikforeningen ODK
Tid: 02:56
Pyramide
1. TST Gymnastik
Tid: 03:18
2. Vejlby IK
Tid: 02:50
3. Gymnastikforeningen ODK
Tid: 02:56
4. Toreby Sundby Gymnastikforening
Tid: 03:06
5. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:22
6. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:17
7. Silkeborg GF
Tid: 03:11
8. VIF Gymnastik
Tid: 02:52
9. Roskilde Gymnastikforening
Tid: 02:31
10. DHG Gymnastik
Tid: 01:52
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 04:08
2. Indmarch - Søndag
Tid: 06:04
3. Mænds Gruppe
Tid: 02:44

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline