Æstetisk Gymnastik 2016 - DM 2016


Children 8-10 - Preliminaries
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 10.17 / Tid: 03:32
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 10.03 / Tid: 03:33
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 9.47 / Tid: 03:33
4. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 9.43 / Tid: 03:40
5. Farum Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 9.32 / Tid: 03:37
6. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 8.67 / Tid: 03:42
7. Hillerød G & IF (Team Lilje)
Score: 7.75 / Tid: 03:21
8. Tarup - Paarup IF (Team Fenja)
Score: 7.27 / Tid: 03:42
9. Spangsbjerg IF (Team Esaia)
Score: 6.80 / Tid: 03:34
10. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Alexandra)
Score: 6.28 / Tid: 03:34
11. Espergærde IF (Team Olivia)
Score: 0.00 / Tid: 03:25
Children 8-10 - Finals
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 11.63 / Tid: 03:25
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 10.33 / Tid: 03:54
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 10.20 / Tid: 03:24
4. Farum Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 10.20 / Tid: 03:32
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 9.77 / Tid: 03:31
6. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 8.97 / Tid: 03:33
Children 10-12 år - Preliminaries
1. Næsby IF (Team Future)
Score: 12.95 / Tid: 03:13
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 12.88 / Tid: 03:31
3. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 12.43 / Tid: 03:19
4. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 11.71 / Tid: 03:35
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milet)
Score: 10.35 / Tid: 03:25
6. Spangsbjerg IF (Team Elara)
Score: 9.69 / Tid: 03:11
7. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 9.30 / Tid: 03:25
8. Hillerød G & IF (Team Iris)
Score: 8.72 / Tid: 03:02
9. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 8.23 / Tid: 03:14
10. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 7.27 / Tid: 03:04

Children 10-12 - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 13.33 / Tid: 03:30
2. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 12.75 / Tid: 03:18
3. Næsby IF (Team Future)
Score: 12.37 / Tid: 03:13
4. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 12.22 / Tid: 03:34
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milet)
Score: 11.65 / Tid: 03:20
6. Spangsbjerg IF (Team Elara)
Score: 11.14 / Tid: 03:02
Children 12-14 år - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 15.37 / Tid: 03:41
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.17 / Tid: 03:34
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 14.50 / Tid: 03:28
4. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 12.57 / Tid: 03:21
5. Farum Gymnastikforening (Team Octavia)
Score: 12.25 / Tid: 03:08
6. Espergærde IF (Team Aiva)
Score: 12.22 / Tid: 03:41
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 12.03 / Tid: 03:28
8. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 11.75 / Tid: 03:20
9. Hillerød G & IF (Team Dicetra)
Score: 11.08 / Tid: 03:41
Children 12-14 - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.04 / Tid: 03:32
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.77 / Tid: 03:42
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 13.91 / Tid: 03:28
4. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 12.23 / Tid: 03:11
5. Farum Gymnastikforening (Team Octavia)
Score: 12.16 / Tid: 03:15
6. Espergærde IF (Team Aiva)
Score: 11.77 / Tid: 03:13

Junior - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.00 / Tid: 03:39
2. Finland (Team Lidia Z)
Score: 14.96 / Tid: 03:07
3. Faroe Islands (Team Alda)
Score: 12.86 / Tid: 03:37
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.70 / Tid: 03:49
5. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.67 / Tid: 03:25
6. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 8.34 / Tid: 03:05
7. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 7.97 / Tid: 03:18
8. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 7.87 / Tid: 04:10
Junior - Finals
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.27 / Tid: 03:36
2. Finland (Team Lidia Z)
Score: 14.70 / Tid: 03:30
3. Faroe Islands (Team Alda)
Score: 13.43 / Tid: 03:58
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.30 / Tid: 03:45
5. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.36 / Tid: 03:31
6. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 9.20 / Tid: 03:05
7. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 8.43 / Tid: 03:18
8. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 8.13 / Tid: 03:47
Senior - Preliminaries
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.18 / Tid: 03:39
2. Norway (Team Njård Fram)
Score: 12.62 / Tid: 03:35
3. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 11.79 / Tid: 03:38
4. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 11.55 / Tid: 03:36
5. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 11.17 / Tid: 03:27
6. Stevns (Team Stevia)
Score: 10.58 / Tid: 03:39
7. Farum Gymnastikforening (Team Sora)
Score: 9.95 / Tid: 03:27

Senior - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.63 / Tid: 03:36
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.01 / Tid: 03:34
3. Norway (Team Njård Fram)
Score: 12.70 / Tid: 03:29
4. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 12.10 / Tid: 03:45
5. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 12.00 / Tid: 03:37
6. Stevns (Team Stevia)
Score: 10.75 / Tid: 03:32
7. Farum Gymnastikforening (Team Sora)
Score: 9.85 / Tid: 03:26
Diverse
1. Indmarch
Tid: 14:18
2. Medaljeoverrækkelse
Tid: 39:07

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline