Efterskolerne 2016 - Efterskole DM 2016 i TeamGym


Pige A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 21.533 / Tid: 02:36
2. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 18.800 / Tid: 02:42
3. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 17.900 / Tid: 02:56
4. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 17.900 / Tid: 02:35
5. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 17.500 / Tid: 03:01
6. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 16.683 / Tid: 02:57
7. Flemming Efterskole AP 1
Score: 15.233 / Tid: 02:47
8. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 14.625 / Tid: 02:48
9. Bernstorffsminde Efterskole AP 1
Score: 11.783 / Tid: 02:31
Pige A - 1. Division - Bane
1. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 14.933 / Tid: 02:30
2. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 14.766 / Tid: 02:38
3. Flemming Efterskole AP 1
Score: 13.500 / Tid: 02:46
4. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 13.366 / Tid: 02:25
5. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 13.333 / Tid: 02:32
6. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 12.633 / Tid: 02:28
7. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 12.400 / Tid: 02:40
8. Bernstorffsminde Efterskole AP 1
Score: 11.833 / Tid: 02:31
9. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 11.533 / Tid: 02:25
Pige A - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund Efterskole AP 1
Score: 16.433 / Tid: 02:37
2. Gymnastikefterskolen Stevns AP 1
Score: 14.600 / Tid: 02:36
3. Vejstrup Efterskole AP 1
Score: 14.433 / Tid: 02:29
4. Gunslevholm Idrætsefterskole AP 1
Score: 11.300 / Tid: 02:14
5. Vesterlund Efterskole AP 2
Score: 11.233 / Tid: 02:26
6. Gymnastikefterskolen Stevns AP 2
Score: 10.300 / Tid: 02:31
7. Vejstrup Efterskole AP 2
Score: 10.100 / Tid: 02:30
8. Flemming Efterskole AP 1
Score: 9.733 / Tid: 02:35
9. Bernstorffsminde Efterskole AP 1
Score: 9.466 / Tid: 02:34

Pige B - 1. Division - Rytme
1. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 13.150 / Tid: 02:43
2. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 11.991 / Tid: 02:43
3. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 10.900 / Tid: 02:52
4. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 10.150 / Tid: 02:53
5. Flemming Efterskole BP 1
Score: 10.150 / Tid: 02:30
6. Bøvling Idrætsefterskole BP 1
Score: 7.883 / Tid: 02:43
Pige B - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 11.600 / Tid: 02:23
2. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 10.233 / Tid: 02:42
3. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 10.183 / Tid: 02:31
4. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 10.116 / Tid: 02:33
5. Flemming Efterskole BP 1
Score: 9.533 / Tid: 02:04
6. Bøvling Idrætsefterskole BP 1
Score: 9.483 / Tid: 02:24
Pige B - 1. Division - Trampet
1. Brejninggaard Efterskole BP 1
Score: 10.900 / Tid: 02:43
2. Gymnastikefterskolen Stevns BP 1
Score: 10.500 / Tid: 02:17
3. Vesterlund Efterskole BP 1
Score: 10.450 / Tid: 02:29
4. Sorø Gymnastikefterskole BP 1
Score: 10.150 / Tid: 02:33
5. Flemming Efterskole BP 1
Score: 9.300 / Tid: 02:00
6. Bøvling Idrætsefterskole BP 1
Score: 9.100 / Tid: 02:14

Mix A - 1. Division - Rytme
1. Sorø Gymnastikefterskole AM 1
Score: 17.016 / Tid: 02:56
2. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 15.633 / Tid: 02:37
3. Gørlev Idrætsefterskole AM 1
Score: 14.933 / Tid: 02:33
4. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 13.566 / Tid: 02:32
5. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 13.000 / Tid: 03:02
6. Flemming Efterskole AM 1
Score: 12.383 / Tid: 02:42
7. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 11.783 / Tid: 02:51
8. BGI Akademiet AM 1
Score: 11.133 / Tid: 03:07
9. Sundeved Efterskole AM 1
Score: 10.216 / Tid: 03:02
10. Ring Fri- og Efterskole AM 1
Score: 9.133 / Tid: 02:31
Mix A - 1. Division - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 12.966 / Tid: 02:42
2. Flemming Efterskole AM 1
Score: 12.300 / Tid: 02:22
3. Gørlev Idrætsefterskole AM 1
Score: 11.333 / Tid: 02:26
4. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 11.333 / Tid: 02:15
5. Sorø Gymnastikefterskole AM 1
Score: 11.233 / Tid: 02:30
6. BGI Akademiet AM 1
Score: 10.933 / Tid: 02:38
7. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 10.783 / Tid: 02:02
8. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 10.533 / Tid: 02:00
9. Ring Fri- og Efterskole AM 1
Score: 9.900 / Tid: 02:02
10. Sundeved Efterskole AM 1
Score: 9.266 / Tid: 02:17
Mix A - 1. Division - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole AM 1
Score: 14.650 / Tid: 02:38
2. Skyum Idrætsefterskole AM 1
Score: 11.850 / Tid: 02:16
3. Sorø Gymnastikefterskole AM 1
Score: 11.650 / Tid: 02:23
4. BGI Akademiet AM 1
Score: 11.300 / Tid: 02:37
5. Gunslevholm Idrætsefterskole AM 1
Score: 10.850 / Tid: 02:10
6. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 10.700 / Tid: 02:16
7. Flemming Efterskole AM 1
Score: 10.650 / Tid: 02:09
8. Gørlev Idrætsefterskole AM 1
Score: 10.300 / Tid: 02:26
9. Sundeved Efterskole AM 1
Score: 10.050 / Tid: 02:13
10. Ring Fri- og Efterskole AM 1
Score: 9.600 / Tid: 02:04

Mix B - 1. Division - Rytme
1. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 11.916 / Tid: 02:34
2. Gørlev Idrætsefterskole BM 1
Score: 10.766 / Tid: 02:42
3. Flemming Efterskole BM 1 (Mangler desværre)
Score: 10.200 / Tid: 00:00
4. Salling Efterskole BM 1
Score: 7.250 / Tid: 02:44
Mix B - 1. Division - Bane
1. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 10.800 / Tid: 02:30
2. Flemming Efterskole BM 1
Score: 10.715 / Tid: 01:59
3. Salling Efterskole BM 1
Score: 10.200 / Tid: 01:39
4. Gørlev Idrætsefterskole BM 1
Score: 7.766 / Tid: 02:32
Mix B - 1. Division - Trampet
1. Bjergsnæs Efterskole BM 1
Score: 11.700 / Tid: 02:34
2. Flemming Efterskole BM 1
Score: 11.350 / Tid: 02:41
3. Gørlev Idrætsefterskole BM 1
Score: 9.800 / Tid: 02:34
4. Salling Efterskole BM 1
Score: 9.200 / Tid: 02:20

Drenge A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole AD 1
Score: 20.800 / Tid: 02:53
2. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 20.250 / Tid: 02:34
3. Flemming Efterskole AD 1
Score: 18.933 / Tid: 02:50
4. Vejstrup Efterskole AD 1
Score: 18.383 / Tid: 02:36
5. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 16.900 / Tid: 02:35
6. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 16.616 / Tid: 02:38
7. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 16.366 / Tid: 02:45
8. Bernstorffsminde Efterskole AD 1
Score: 14.183 / Tid: 02:49
Drenge A - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole AD 1
Score: 16.133 / Tid: 02:47
2. Flemming Efterskole AD 1
Score: 15.333 / Tid: 02:35
3. Vejstrup Efterskole AD 1 (Mangler desværre)
Score: 15.200 / Tid: 00:00
4. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 14.366 / Tid: 02:37
5. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 11.733 / Tid: 02:41
6. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 11.616 / Tid: 02:16
7. Bernstorffsminde Efterskole AD 1
Score: 11.200 / Tid: 02:35
8. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 9.050 / Tid: 02:19
Drenge A - 1. Division - Trampet
1. Vejstrup Efterskole AD 1
Score: 18.433 / Tid: 02:27
2. Vesterlund Efterskole AD 1 (Mangler desværre)
Score: 17.850 / Tid: 00:00
3. Flemming Efterskole AD 1
Score: 17.333 / Tid: 02:34
4. Gymnastikefterskolen Stevns AD 1
Score: 16.683 / Tid: 02:37
5. Vesterlund Efterskole AD 2
Score: 14.233 / Tid: 02:36
6. Gymnastikefterskolen Stevns AD 2
Score: 13.333 / Tid: 02:33
7. Bernstorffsminde Efterskole AD 1
Score: 12.950 / Tid: 02:34
8. Sorø Gymnastikefterskole AD 1
Score: 11.533 / Tid: 02:26

Drenge A - 2. Division - Rytme
1. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 13.383 / Tid: 02:56
2. Flemming Efterskole AD 2
Score: 12.516 / Tid: 02:39
3. Ågård Efterskole AD 1
Score: 11.716 / Tid: 02:38
4. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 11.600 / Tid: 02:38
5. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 11.466 / Tid: 02:39
6. Bernstorffsminde Efterskole AD 2
Score: 10.500 / Tid: 02:45
7. Sorø Gymnastikefterskole AD 2
Score: 8.700 / Tid: 02:45
Drenge A - 2. Division - Bane
1. Flemming Efterskole AD 2
Score: 13.166 / Tid: 02:38
2. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 12.866 / Tid: 02:46
3. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 12.766 / Tid: 02:29
4. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 12.183 / Tid: 02:12
5. Ågård Efterskole AD 1
Score: 11.916 / Tid: 02:40
6. Bernstorffsminde Efterskole AD 2
Score: 9.066 / Tid: 02:33
7. Sorø Gymnastikefterskole AD 2
Score: 7.816 / Tid: 01:53
Drenge A - 2. Division - Trampet
1. Vedersø Idrætsefterskole AD 1
Score: 14.000 / Tid: 02:24
2. Bramming Gymnastik- og Idrætsefterskole AD 1
Score: 13.600 / Tid: 02:26
3. Brejninggaard Efterskole AD 1
Score: 13.600 / Tid: 02:47
4. Ågård Efterskole AD 1
Score: 13.550 / Tid: 02:44
5. Bernstorffsminde Efterskole AD 2
Score: 11.950 / Tid: 02:38
6. Sorø Gymnastikefterskole AD 2
Score: 11.700 / Tid: 02:19
7. Flemming Efterskole AD 2
Score: 11.000 / Tid: 02:32

Drenge B - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund Efterskole BD 1
Score: 14.433 / Tid: 02:40
2. Flemming Efterskole BD 1
Score: 9.933 / Tid: 02:51
3. Bøvling Idrætsefterskole BD 1
Score: 9.350 / Tid: 02:40
4. Skyum Idrætsefterskole BD 1
Score: 7.383 / Tid: 02:31
Drenge B - 1. Division - Bane
1. Vesterlund Efterskole BD 1
Score: 12.700 / Tid: 02:07
2. Bøvling Idrætsefterskole BD 1
Score: 10.908 / Tid: 02:30
3. Flemming Efterskole BD 1
Score: 9.666 / Tid: 02:10
4. Skyum Idrætsefterskole BD 1
Score: 8.033 / Tid: 02:07
Drenge B - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund Efterskole BD 1
Score: 11.900 / Tid: 01:51
2. Bøvling Idrætsefterskole BD 1
Score: 10.600 / Tid: 02:32
3. Flemming Efterskole BD 1
Score: 10.550 / Tid: 02:07
4. Skyum Idrætsefterskole BD 1
Score: 10.050 / Tid: 02:07

Medaljeoverrækkelse
1. Mix B
Tid: 03:14
2. Pige B
Tid: 03:56
3. Drenge B
Tid: 02:45

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline