Grand Prix-Rytme 2016 - DM 2016 - Tweens, Junior og Senior


Tweens
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 12.45 / Tid: 02:37
2. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 11.75 / Tid: 02:27
3. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 10.65 / Tid: 02:35
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 10.35 / Tid: 02:33
5. GF Køge Bugt (Team Magenta)
Score: 7.45 / Tid: 02:35
6. Randers GF (Team Alvira)
Score: 5.50 / Tid: 02:31
Junior - Serie 1
1. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.55 / Tid: 02:31
2. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 7.95 / Tid: 02:18
3. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 7.65 / Tid: 02:41
4. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 6.55 / Tid: 02:41
5. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 5.60 / Tid: 02:33
Junior - Serie 2
1. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.95 / Tid: 02:31
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 8.05 / Tid: 02:28
3. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 7.65 / Tid: 02:34
4. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 5.85 / Tid: 02:29
5. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 5.65 / Tid: 02:28

Senior Fri - 1. Division
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.05 / Tid: 02:36
2. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 11.52 / Tid: 02:48
3. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 9.82 / Tid: 02:40
4. DHG Gymnastik (Team Aya)
Score: 9.52 / Tid: 02:47
5. Farum GF (Team Sora)
Score: 8.75 / Tid: 02:39
6. SOR IF (Team Euforia)
Score: 6.40 / Tid: 02:41
7. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 5.88 / Tid: 02:41
Senior Fri - 2. Division
1. Tarup - Paarup IF (Team TPI)
Score: 8.60 / Tid: 02:52
2. GF Køge Bugt (Team La Vida)
Score: 8.28 / Tid: 02:24
3. Vejstrup Efterskole (Vejstrup)
Score: 6.88 / Tid: 02:40
4. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 5.33 / Tid: 02:41
5. Aarhus Stud. Gym. (Team ASG)
Score: 4.88 / Tid: 02:42
6. Lystrup IF (Team Lux)
Score: 4.82 / Tid: 02:26
7. Randers GF (Team Annali)
Score: 4.33 / Tid: 02:26
Senior - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 14.70 / Tid: 02:36
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.65 / Tid: 02:34
3. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 13.90 / Tid: 02:43
4. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 9.55 / Tid: 02:19
5. Frederikshavn FG 90 (Team FG90)
Score: 9.15 / Tid: 02:30
6. Munkebjerg GF (Team Medera)
Score: 7.95 / Tid: 02:26
7. Grindsted GIF (Team Feline)
Score: 6.55 / Tid: 02:31
8. Ballerup GF (Team BG)
Score: 6.05 / Tid: 02:29

Senior - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 12.95 / Tid: 02:24
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 12.15 / Tid: 02:34
3. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 10.45 / Tid: 02:33
4. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 8.90 / Tid: 02:09
5. Munkebjerg GF (Team Medera)
Score: 7.35 / Tid: 02:18
6. Frederikshavn FG 90 (Team FG90)
Score: 7.00 / Tid: 02:31
7. Ballerup GF (Team BG)
Score: 5.20 / Tid: 02:39
8. Grindsted GIF (Team Feline)
Score: 5.15 / Tid: 02:36

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline