Sports Acrobatik 2016 - DM 2016 - 1. Runde


Junior Pige Par - Nat - 1. Division
1. Julie & Fie (DHG Gymnastik)
Score: 26.50 / Tid: 02:40
2. Svea & Andrea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 26.10 / Tid: 02:48
3. Laura & Freja (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 25.93 / Tid: 02:48
4. Laura & Marianne (DHG Gymnastik)
Score: 24.97 / Tid: 02:48
5. Marie & Ellen (TST Gymnastik)
Score: 24.80 / Tid: 02:41
6. Sasha & Emilie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 24.77 / Tid: 02:45
7. Liva & Camille (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 24.57 / Tid: 02:33
8. Anne-Sofie & Nikoline (DHG Gymnastik)
Score: 24.33 / Tid: 02:58
Junior Pige Par - Nat - 2. Division
1. Victoria & Selma (Fuglebjerg IF)
Score: 24.10 / Tid: 02:48
2. Sofie & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 23.83 / Tid: 02:51
3. Enola & Caroline (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.80 / Tid: 02:38
4. Mathilde & Marie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 23.44 / Tid: 02:51
5. Thea & Mischa (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.03 / Tid: 02:39
6. Josefine & Karoline (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.90 / Tid: 02:42
7. Julie & Sofie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.83 / Tid: 02:45
8. Emilie & Kristine (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.76 / Tid: 02:36
9. Anna & Emma (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.76 / Tid: 02:40
Junior Pige Par - Nat - 3. Division
1. Louise & Esther (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.50 / Tid: 02:50
2. Anna & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 22.10 / Tid: 02:48
3. Anna & Frida (Vejlby IK)
Score: 21.97 / Tid: 02:46
4. Olivia & Sira (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.93 / Tid: 02:44
5. Sara & Olivia (Holstebro GF)
Score: 21.70 / Tid: 02:32
6. Rose Marie & Augusta (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.67 / Tid: 02:51
7. Johanne & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.53 / Tid: 02:08
8. Sofia & Maja (Vejlby IK)
Score: 21.40 / Tid: 02:36

Junior Pige Par - Nat - 4. Division
1. Victoria & Sara (Vejlby IK)
Score: 20.97 / Tid: 02:32
2. Tone & Ingeborg (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.90 / Tid: 02:56
3. Frida & Alberte (Vejlby IK)
Score: 19.23 / Tid: 02:22
4. Julie & Frida (Vejlby IK)
Score: 18.93 / Tid: 02:37
5. Andrea & Sofie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 18.83 / Tid: 02:45
Junior Pige Gruppe - Nat - 1. Division
1. Auguste & Amalie & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 23.86 / Tid: 02:50
2. Louise & Emilie & Marta (Fuglebjerg IF)
Score: 23.37 / Tid: 02:47
3. Andrea & Klara & Maria Louise (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 22.80 / Tid: 02:46
4. Caroline & Helena & Hannah (Hammel Gymnastikforening)
Score: 22.63 / Tid: 02:46
5. Nina & Ida Marie & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 22.46 / Tid: 02:48
6. Martha & Ida Marie & Vivian (TST Gymnastik)
Score: 22.20 / Tid: 02:50
7. Ida & Emma & Emmalie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.73 / Tid: 02:43
8. Malina & Julie & Clara (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 21.70 / Tid: 02:41
Junior Pige Gruppe - Nat - 2. Division
1. Andrea & Liv & Laura (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.54 / Tid: 02:55
2. Silje & Lotte & Victoria (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 21.53 / Tid: 02:51
3. Ditte & Sofie & Eveline (DHG Gymnastik)
Score: 21.26 / Tid: 02:45
4. Ellen & Nikoline & Katrine (Silkeborg GF)
Score: 21.00 / Tid: 02:50
5. Emma Sofie & Nathalie & Emma (Vejlby IK)
Score: 20.74 / Tid: 02:43
6. Ditte & Sofie & Ida Marie (Vejlby IK)
Score: 17.23 / Tid: 02:48
7. Johanne & Nikoline & Ella (Vejlby IK)
Score: 15.00 / Tid: 04:03

Senior Pige Par - Nat - 1. Division
1. Signe & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 27.54 / Tid: 02:49
2. Amanda & Mia (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 25.37 / Tid: 02:47
3. Dorthea & Ida Cecilie (Fuglebjerg IF)
Score: 24.30 / Tid: 02:38
4. Oline & Anne (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.44 / Tid: 02:44
5. Ninna & Kathrine (Holstebro GF)
Score: 23.37 / Tid: 02:36
6. Louise & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.30 / Tid: 02:48
7. Neema & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 23.30 / Tid: 02:50
8. Elisabeth & Dinah (VIF Gymnastik)
Score: 23.07 / Tid: 02:47
Senior Pige Par - Nat - 2. Division
1. Mette & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 22.97 / Tid: 02:45
2. Cecilie & Jazmin (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 22.50 / Tid: 02:38
3. Amalie & Nicoline (Sakskøbing GF)
Score: 22.03 / Tid: 02:50
4. Maria & Karoline (VIF Gymnastik)
Score: 22.00 / Tid: 02:39
5. Nanna & Sabine (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 21.97 / Tid: 02:48
6. Louise & Marie (Sakskøbing GF)
Score: 21.80 / Tid: 02:49
7. Margherita & Marley (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 20.96 / Tid: 02:43
8. Sille & Sara (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.50 / Tid: 02:38
9. Smilla & Alberte (VIF Gymnastik)
Score: 20.20 / Tid: 02:46
10. Sascha & Nikoline (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 18.80 / Tid: 02:49
Junior Pige Par - Int - 1. Division
1. Agnes & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 19.50 / Tid: 02:47
2. Patricia & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 18.76 / Tid: 02:47
3. Emilie & Frederikke (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 18.50 / Tid: 02:43
4. Emilie & Sofie (Fuglebjerg IF)
Score: 18.40 / Tid: 02:50
5. Catarine & Anne (Hammel Gymnastikforening)
Score: 17.74 / Tid: 02:50
6. Mathilde & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 17.57 / Tid: 02:50
7. Johanne & Mathilde (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 17.10 / Tid: 02:50
8. Mathilde & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 17.00 / Tid: 02:50

Junior Pige Par - Int - 2. Division
1. Louise & Nanna (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 16.76 / Tid: 02:50
2. Malika & Masja (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 15.73 / Tid: 02:44
3. Camilla & Sophia (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 15.30 / Tid: 02:52
4. Marie & Cecilie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 14.07 / Tid: 02:51
Junior Pige Gruppe - Int - 1. Division
1. Anne Marie & Anna & Andrea (DHG Gymnastik)
Score: 18.80 / Tid: 02:51
2. Luna & Anna & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 18.56 / Tid: 02:48
3. Lea & Helene & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 18.37 / Tid: 02:46
4. Sarah & Josefine & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 17.97 / Tid: 02:48
5. Elisa & Emilie & Alberte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 17.73 / Tid: 02:47
6. Laura & Caroline & Emma (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 17.70 / Tid: 02:45
7. Inez & Julie & Maj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 17.70 / Tid: 03:05
8. Frida & Laura & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 17.60 / Tid: 02:52
Junior Pige Gruppe - Int - 2. Division
1. Laura & Solbjørg & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 17.14 / Tid: 02:55
2. Sophia & Julie & Sarah (Silkeborg GF)
Score: 17.10 / Tid: 02:43
3. Marie & Kamma & Kathrine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 16.83 / Tid: 02:52
4. Katrine & Sara & Melanie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 16.80 / Tid: 02:57
5. Juliane & Maria & Emily (Holstebro GF)
Score: 16.43 / Tid: 02:55
6. Lærke & Maja & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 15.43 / Tid: 02:58
7. Sofie & Freja & Alberte (Silkeborg GF)
Score: 15.34 / Tid: 02:52
8. Astrid & Lea & Marie (Silkeborg GF)
Score: 15.13 / Tid: 02:47
9. Freya & Rebecca & Kate (Silkeborg GF)
Score: 14.84 / Tid: 02:49

Senior Damer Par - Int - 1. Division
1. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 21.04 / Tid: 02:42
2. Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 20.23 / Tid: 02:45
3. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 19.27 / Tid: 02:56
4. Laura & Josephine (Silkeborg GF)
Score: 16.63 / Tid: 02:16
5. Karoline & Mathilde (DHG Gymnastik)
Score: 16.50 / Tid: 03:01
6. Nanna & Laura (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 16.46 / Tid: 02:54
7. Line & Therese (Hammel Gymnastikforening)
Score: 16.26 / Tid: 02:46
8. Sandra & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 15.77 / Tid: 02:43
9. Sally & Ann-Sofie (TST Gymnastik)
Score: 15.64 / Tid: 03:09
Senior Mix Par - Int - 1. Division
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 20.08 / Tid: 02:51
2. Astrid & Christian (TST Gymnastik)
Score: 19.53 / Tid: 02:47
3. Ida & Peter (TST Gymnastik)
Score: 18.97 / Tid: 02:48
4. Klara & Mikael (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 18.87 / Tid: 02:29
5. Rikke & Jonas (TST Gymnastik)
Score: 17.86 / Tid: 02:36
Senior Herrer Par - Int - 1. Division
1. Claus & Nikolaj (TST Gymnastik)
Score: 17.70 / Tid: 02:48

Senior Dame Gruppe - Int - 1. Division
1. Natasja & Maria & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 21.35 / Tid: 02:44
2. Sarah & Kristina & Kristine (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 20.58 / Tid: 02:50
3. Mette & Kristine & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 20.10 / Tid: 02:43
4. Signe & Maria & Liv (TST Gymnastik)
Score: 19.87 / Tid: 02:52
5. Sif & Mai & Emilia (DHG Gymnastik)
Score: 19.31 / Tid: 02:55
6. Sarah & Frederikke & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 19.28 / Tid: 02:47
7. Ida & Emma & Julie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 19.08 / Tid: 02:48
8. Maja & Cecilie & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 18.92 / Tid: 02:46
Senior Dame Gruppe - Int - 2. Division
1. Signe & Sille & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 18.70 / Tid: 02:52
2. Benedicte & Ann & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 18.40 / Tid: 02:48
3. Laura & Stine & Kamine (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 17.98 / Tid: 02:47
4. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 17.73 / Tid: 02:49
5. Pernille & Frederikke & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 17.20 / Tid: 02:50
6. Ina & Siri & Esther (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 16.77 / Tid: 02:46
7. Alberte & Emilie & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 16.63 / Tid: 02:48
8. Frederikke & Line & Kathrine (VIF Gymnastik)
Score: 16.13 / Tid: 02:48
Senior Dame Gruppe - Int - 3. Division
1. Emma & Annika & Lærke (Silkeborg GF)
Score: 15.56 / Tid: 02:55
2. Maria & Janni & Nanna (Holstebro GF)
Score: 15.47 / Tid: 02:50
3. Emilie & Anne Sofie & Emilia (Vejlby IK)
Score: 15.13 / Tid: 02:43
4. Malu & Jannie & Cecilie (VIF Gymnastik)
Score: 14.60 / Tid: 03:36
5. Laura & Anja & Selma (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 0.00 / Tid: 01:05

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline