Grand Prix-Rytme 2016 - DM 2016 - Micro, Mini og Pige


Mikro - 1. Division - Serie 1
1. Team Lysa (SOR IF)
Score: 6.98 / Tid: 02:35
2. Team Lina (Munkebjerg)
Score: 6.27 / Tid: 03:07
3. Team Aspiranta (Næsby IF)
Score: 5.80 / Tid: 02:43
4. Team Vivanit (Greve)
Score: 5.75 / Tid: 02:39
5. Team Anemone (Grindsted IF)
Score: 4.90 / Tid: 02:41
6. Team Alvida (Espergærde IF)
Score: 4.58 / Tid: 02:39
7. Team Evelin (Dalum Hjallelse GF)
Score: 4.28 / Tid: 02:36
8. Team Mica (Sorø Gymnastik)
Score: 3.82 / Tid: 02:50
9. Team Klea (Tarup Paarup IF)
Score: 3.23 / Tid: 03:28
10. Team Pinna (SOR IF)
Score: 3.15 / Tid: 02:50
11. Team Waikiki (Øbro)
Score: 2.50 / Tid: 03:07
12. Team Ivalu (Greve)
Score: 2.32 / Tid: 02:35
Mini Mono - 1. Division - Serie 1
1. Team Aura (Espergærde IF)
Score: 10.97 / Tid: 03:36
2. Team Lilje (Hillerød)
Score: 9.17 / Tid: 02:43
3. Team Flora (FG90)
Score: 8.85 / Tid: 02:43
4. Team Esaia (Spangsbjerg)
Score: 8.18 / Tid: 02:50
5. Team Fenja (Tarup Paarup IF)
Score: 7.27 / Tid: 02:57
6. Team Bloom (SOR IF)
Score: 6.92 / Tid: 02:48
Mini Mono - 2. Division - Serie 1
1. Team Gaia (Dalum Hjallese GF)
Score: 8.18 / Tid: 02:50
2. Team Vira (Jelling)
Score: 7.23 / Tid: 02:59
3. Team Alexandra (Greve)
Score: 6.07 / Tid: 03:12
4. Team Valentina (Randers GF)
Score: 4.48 / Tid: 03:16
5. Team Blume (Grindsted)
Score: 4.00 / Tid: 02:43
6. Team Vestalinderne (Øbro)
Score: 3.52 / Tid: 03:05
7. Team Starlight (Lystrup IF)
Score: 3.25 / Tid: 02:50
8. Team TIK Mini (Taastrup IK)
Score: 2.73 / Tid: 02:53
9. Team Delicia (Øbro)
Score: 2.65 / Tid: 03:03
10. Team Ophelia (Randers GF)
Score: 2.40 / Tid: 02:48

Mini 8-10 år - 1. Division - Serie 1
1. Team Yksi (Næsby IF)
Score: 10.90 / Tid: 03:00
2. Team Emea (Tarup Paarup)
Score: 10.10 / Tid: 03:04
3. Team Augusta (Greve)
Score: 9.90 / Tid: 03:04
4. Team Enya (Farum GF)
Score: 9.05 / Tid: 03:05
5. Team Elva (Munkebjerg)
Score: 8.20 / Tid: 02:46
6. Team Olympia (Espergærde)
Score: 7.70 / Tid: 03:02
7. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 5.15 / Tid: 02:44
8. Team Esperanza (Øbro)
Score: 4.90 / Tid: 02:48
9. Team BG (Ballerup)
Score: 4.85 / Tid: 02.38
Mini 8-10 år - 1. Division - Serie 2
1. Team Augusta (Greve)
Score: 9.53 / Tid: 02:25
2. Team Yksi (Næsby IF)
Score: 9.45 / Tid: 02:21
3. Team Olympia (Espergærde)
Score: 8.40 / Tid: 02:10
4. Team Enya (Farum GF)
Score: 8.10 / Tid: 02:35
5. Team Melina (Sorø Gymnastik)
Score: 6.37 / Tid: 02:12
6. Team Elva (Munkebjerg)
Score: 6.22 / Tid: 02:29
7. Team Emea (Tarup Paarup)
Score: 5.93 / Tid: 02:41
8. Team Esperanza (Øbro)
Score: 5.02 / Tid: 02:12
9. Team BG (Ballerup)
Score: 3.02 / Tid: 02:35
Mini 10-12 år - 1. Division - Serie 1
1. Team Future (Næsby IF)
Score: 13.85 / Tid: 02:46
2. Team Petit (Greve)
Score: 13.50 / Tid: 03:01
3. Team Milet (Greve)
Score: 11.50 / Tid: 03:04
4. Team Estella (Dalum Hjallelse GF)
Score: 10.85 / Tid: 03:00
5. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 10.10 / Tid: 02:38
6. Team Polaris (SOR IF)
Score: 9.45 / Tid: 02:48
7. Team Sirius (SOR IF)
Score: 9.15 / Tid: 02:44
8. Team Bellis (TPI)
Score: 9.05 / Tid: 02:54
9. Team Iris (Hillerød)
Score: 8.60 / Tid: 02:38
10. Team Palia (Munkebjerg)
Score: 8.20 / Tid: 02:39

Mini 10-12 år - 1. Division - Serie 2
1. Team Petit (Greve)
Score: 11.00 / Tid: 02:29
2. Team Future (Næsby IF)
Score: 10.75 / Tid: 02:23
3. Team Estella (Dalum Hjallelse GF)
Score: 10.75 / Tid: 02:27
4. Team Milet (Greve)
Score: 9.45 / Tid: 02:28
5. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 8.90 / Tid: 02:29
6. Team Bellis (TPI)
Score: 8.65 / Tid: 03:03
7. Team Iris (Hillerød)
Score: 8.45 / Tid: 02:06
8. Team Sirius (SOR IF)
Score: 7.95 / Tid: 02:04
9. Team Palia (Munkebjerg)
Score: 7.90 / Tid: 02:02
10. Team Polaris (SOR IF)
Score: 7.85 / Tid: 02:13
Mini 10-12 år - 2. Division - Serie 1
1. Team Muni (GymHelsinge)
Score: 8.70 / Tid: 02:57
2. Team LSI Mini (LSI)
Score: 8.25 / Tid: 02:46
3. Team Diamant (Hjerting IF)
Score: 8.00 / Tid: 02:56
4. Team Mellis (Køge Bugt)
Score: 7.30 / Tid: 02:44
5. Team Dahia (Øbro)
Score: 6.45 / Tid: 02:50
6. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 5.90 / Tid: 02:49
7. Team Shine (Lystrup)
Score: 5.85 / Tid: 02:47
8. Team Vilida (Silkeborg)
Score: 5.15 / Tid: 02:34
9. Team Liva (Greve)
Score: 5.15 / Tid: 02:34
10. Team Ellie (Taastrup IK)
Score: 5.10 / Tid: 03:21
Mini 10-12 år - 2. Division - Serie 2
1. Team Dahia (Øbro)
Score: 9.05 / Tid: 01:13
2. Team Ellie (Taastrup IK)
Score: 8.30 / Tid: 02:12
3. Team Diamant (Hjerting IF)
Score: 8.30 / Tid: 02:06
4. Team Liva (Greve)
Score: 8.20 / Tid: 02:20
5. Team Mellis (Køge Bugt)
Score: 7.70 / Tid: 02:15
6. Team Shine (Lystrup)
Score: 7.45 / Tid: 02:06
7. Team Mango (Ringsted IF)
Score: 6.35 / Tid: 02:21
8. Team LSI Mini (LSI)
Score: 6.35 / Tid: 02:40
9. Team Muni (GymHelsinge)
Score: 6.35 / Tid: 02:27
10. Team Vilida (Silkeborg)
Score: 4.50 / Tid: 02:18

Pige - 1. Division - Serie 1
1. Team Elina (Greve)
Score: 15.85 / Tid: 02:58
2. Team Navona (Espergærde)
Score: 13.05 / Tid: 03:06
3. Team Sira (Spangsbjerg)
Score: 10.75 / Tid: 02:58
4. Team Octavia (Farum)
Score: 10.30 / Tid: 02:54
5. Team Helios (SOR IF)
Score: 9.80 / Tid: 02:54
6. Team Bubbi (Hjerting)
Score: 9.65 / Tid: 03:11
7. Team Viva (Munkebjkerg)
Score: 8.55 / Tid: 02:48
8. Team Nona (SOR IF)
Score: 8.40 / Tid: 02:56
9. Team Magnolia (Øbro)
Score: 6.40 / Tid: 02:58
Pige - 1. Division - Serie 2
1. Team Elina (Greve)
Score: 13.28 / Tid: 02:32
2. Team Navona (Espergærde)
Score: 12.75 / Tid: 02:47
3. Team Bubbi (Hjerting)
Score: 9.60 / Tid: 02:42
4. Team Sira (Spangsbjerg)
Score: 9.55 / Tid: 02:38
5. Team Helios (SOR IF)
Score: 8.18 / Tid: 02:51
6. Team Octavia (Farum)
Score: 7.28 / Tid: 02:51
7. Team Viva (Munkebjkerg)
Score: 6.58 / Tid: 02:35
8. Team Magnolia (Øbro)
Score: 6.13 / Tid: 02:33
9. Team Nona (SOR IF)
Score: 5.80 / Tid: 02:29
Pige - 2. Division - Serie 1
1. Team Papaya (Ringsted IF)
Score: 7.60 / Tid: 03:07
2. Team Safira (Grindsted IF)
Score: 6.95 / Tid: 03:24
3. Team LSI Pige (LSI)
Score: 6.90 / Tid: 02:42
4. Team Magna (Køge Bugt)
Score: 6.80 / Tid: 02:45
5. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 6.35 / Tid: 03:07
6. Team Opalia (Grindsted)
Score: 5.55 / Tid: 02:46
7. Team Avina (Silkeborg)
Score: 4.85 / Tid: 03:07
8. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 3.85 / Tid: 02:58

Pige - 2. Division - Serie 2
1. Team Safira (Grindsted IF)
Score: 7.10 / Tid: 02:43
2. Team Opalia (Grindsted)
Score: 6.13 / Tid: 02:36
3. Team Papaya (Ringsted IF)
Score: 5.88 / Tid: 02:42
4. Team Lua (GymHelsinge)
Score: 5.20 / Tid: 02:36
5. Team Avina (Silkeborg)
Score: 5.13 / Tid: 02:34
6. Team Magna (Køge Bugt) (Mangler desværre)
Score: 4.50 / Tid: 00:00
7. Team LSI Pige (LSI)
Score: 3.98 / Tid: 02:29
8. Team Sky (Lystrup IF)
Score: 3.82 / Tid: 02:13

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline