Æstetisk Gymnastik 2016 - Easter Cup 2016


Children 8-10 år
1. Team Silfida-Beauty (Belarus (BAAGG))
Score: 12.87 / Tid: 03:27
2. Team Yksi (Denmark (Næsby))
Score: 11.05 / Tid: 03:17
3. Team Olympia (Denmark (Espergærde))
Score: 10.27 / Tid: 03:49
4. Team Augusta (Denmark (Greve))
Score: 9.87 / Tid: 03:32
5. Team Enya (Denmark (Farum))
Score: 9.67 / Tid: 03:24
6. Team Alexandra (Denmark (Greve))
Score: 7.72 / Tid: 02:58
Children 10-12 år
1. Team Silfida-Fantaziy (Belarus (BAAGG))
Score: 14.37 / Tid: 03:46
2. Team Atomit 04 (Finland (OVO))
Score: 14.20 / Tid: 03:03
3. Team Lyra (Faroe Islands (LJÓSID))
Score: 12.67 / Tid: 03:26
4. Team Petit (Denmark (Greve))
Score: 12.38 / Tid: 03:36
5. Team Aura (Denmark (Espergærde))
Score: 11.97 / Tid: 03:23
6. Team Future (Denmark (Næsby))
Score: 11.35 / Tid: 03:10
7. Team Milét (Denmark (Greve))
Score: 10.85 / Tid: 03:25
8. Team Bjalla (Faroe Islands (Havnar Fimleikafelag))
Score: 10.82 / Tid: 03:29
9. Team Elara (Denmark (Spangsbjerg))
Score: 10.17 / Tid: 03:19
10. Team Iris (Denmark (Hillerød))
Score: 9.37 / Tid: 02:25
11. Team Birta (Faroe Islands (Havnar Fimleikafelag))
Score: 8.57 / Tid: 03:22
12. Team Mellis (Denmark (Køge))
Score: 8.50 / Tid: 03:11
13. Team Liva (Denmark (Greve))
Score: 7.12 / Tid: 03:08
Children 12-14 år
1. Team Eina (Faroe Islands (Havnar Fimleikafelag))
Score: 15.25 / Tid: 03:50
2. Team Elina (Denmark (Greve))
Score: 15.12 / Tid: 03:32
3. Team Silfida-Atlanta (Belarus (BAAGG))
Score: 14.97 / Tid: 03:17
4. Team Ülenurme (Estonia (GC Rütmika))
Score: 14.82 / Tid: 03:02
5. Team Navona (Denmark (Espergærde))
Score: 14.02 / Tid: 03:51
6. Team Vipan (Faroe Islands (Støkk))
Score: 13.70 / Tid: 03:20
7. Team Nora (Faroe Islands (Havnar Fimleikafelag))
Score: 13.60 / Tid: 03:43
8. Team Bella (Denmark (Greve))
Score: 11.70 / Tid: 03:19
9. Team Aiva (Denmark (Espergærde))
Score: 11.57 / Tid: 03:10
10. Team Octavia (Denmark (Farum))
Score: 11.53 / Tid: 03:29
11. Team Dicenta (Denmark (Hillerød))
Score: 10.73 / Tid: 03:23
12. Team Norma (Faroe Islands (LJÓSID))
Score: 10.38 / Tid: 03:38
13. Team Magna (Denmark (Køge))
Score: 8.22 / Tid: 03:12

Junior - Preliminare
1. Team Amelit (Denmark (Greve))
Score: 14.63 / Tid: 03:47
2. Team Tapioila (Finland (Tapiolan Volmistelljat))
Score: 14.62 / Tid: 03:33
3. Team Zelda (Denmark (Espergærde))
Score: 14.47 / Tid: 03:32
4. Team Nikhi (Finland (ISKU))
Score: 13.52 / Tid: 03:58
5. Team Fricka (Denmark (DHG))
Score: 11.07 / Tid: 03:29
6. Team Madera (Denmark (Munkebjerg))
Score: 8.57 / Tid: 03:15
7. Team Magenta (Denmark (Køge))
Score: 8.30 / Tid: 03.26
Junior - Final
1. Team Amelit (Denmark (Greve))
Score: 13.77 / Tid: 03:43
2. Team Zelda (Denmark (Espergærde))
Score: 13.58 / Tid: 03:28
3. Team Tapioila (Finland (Tapiolan Volmistelljat))
Score: 13.57 / Tid: 03:21
4. Team Nikhi (Finland (ISKU))
Score: 12.22 / Tid: 03:52
5. Team Fricka (Denmark (DHG))
Score: 10.20 / Tid: 03:28
6. Team Magenta (Denmark (Køge))
Score: 7.22 / Tid: 03:51
7. Team Madera (Denmark (Munkebjerg))
Score: 6.97 / Tid: 03:10
Senior - Preliminare
1. Team Luna (Denmark (Greve))
Score: 14.49 / Tid: 03:37
2. Team Aida (Denmark (DHG))
Score: 12.53 / Tid: 03:39
3. Team Stevia (Denmark (Stevns Gymnastikefterskole))
Score: 10.22 / Tid: 03:39
4. Team La Vida (Denmark (Køge))
Score: 9.45 / Tid: 03:11
5. Team Sora (Denmark (Farum))
Score: 9.38 / Tid: 03:21
6. Team Zenia (Denmark (Hillerød))
Score: 7.85 / Tid: 03:26

Senior - Final
1. Team Luna (Denmark (Greve))
Score: 13.02 / Tid: 03:39
2. Team Aida (Denmark (DHG))
Score: 11.38 / Tid: 03:33
3. Team Stevia (Denmark (Stevns Gymnastikefterskole))
Score: 9.88 / Tid: 03:47
4. Team Sora (Denmark (Farum))
Score: 8.78 / Tid: 03:13
5. Team La Vida (Denmark (Køge))
Score: 8.42 / Tid: 03:13
6. Team Zenia (Denmark (Hillerød))
Score: 7.53 / Tid: 03:34
Diverse
1. Indmarch
Tid: 19.42
2. Opvisning
Tid: 14:27
3. Udmarch
Tid: 22:07

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline