Grand Prix-Rytme 2016 - DM 2016 - 1. runde


Mikro - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Vivanit)
Score: 5.30 / Tid: 02:36
2. Tarup - Paarup IF (Team Lina)
Score: 5.28 / Tid: 03:09
3. Idrætsforeningen SOR (Team Lysa)
Score: 3.78 / Tid: 03:01
4. Grindsted G & IF (Team Anemone)
Score: 3.68 / Tid: 03:19
5. Idrætsforeningen SOR (Team Pinna)
Score: 2.87 / Tid: 02:49
6. DHG Gymnastik (Team Evelin)
Score: 2.70 / Tid: 02:46
7. Tarup - Paarup IF (Team Klea)
Score: 2.55 / Tid: 03:26
8. Espergærde IF (Team Alvida)
Score: 2.52 / Tid: 02:49
9. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 2.48 / Tid: 03:04
10. Sorø Gymnastik Forening (Team Mica) (Ikke i konkurrence)
Score: 4.72 / Tid: 02:45
Mini Mono - Serie 1
1. Hillerød G & IF (Team Lilje)
Score: 8.78 / Tid: 02:48
2. Tarup - Paarup IF (Team Fenja)
Score: 7.70 / Tid: 03:01
3. Spangsbjerg IF (Team Esaia)
Score: 7.27 / Tid: 03:04
4. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 7.10 / Tid: 03:05
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Alexandra)
Score: 6.08 / Tid: 03:07
6. DHG Gymnastik (Team Gaia)
Score: 4.97 / Tid: 03:02
7. Jellinge FS (Team Vira)
Score: 4.92 / Tid: 02:58
8. Randers GF (Team Valentina)
Score: 3.23 / Tid: 02:41
9. Lystrup IF (Team Starlight)
Score: 3.18 / Tid: 02:56
10. Randers GF (Team Ophelia)
Score: 2.60 / Tid: 02:48
11. Grindsted G & IF (Team Blume)
Score: 2.27 / Tid: 02:55
12. Tåstrup IK (Team TIK Mono)
Score: 1.67 / Tid: 02:38
13. Espergærde IF (Team Aura) (Ikke i konkurrence)
Score: 12.12 / Tid: 02:53
Mini 8-10 år - Serie 1
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 11.00 / Tid: 02:58
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 9.15 / Tid: 03:02
3. Farum Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 7.60 / Tid: 03:10
4. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 7.10 / Tid: 03:13
5. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 6.75 / Tid: 03:06
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 5.65 / Tid: 02:58
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Esperanza)
Score: 5.35 / Tid: 02:53
8. Munkebjerg GF (Team Elva)
Score: 5.25 / Tid: 02:50
9. Ballerup GF (Team BG)
Score: 2.30 / Tid: 02:46

Mini 8-10 år - Serie 2
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 7.55 / Tid: 02:32
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 6.30 / Tid: 02:13
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 6.15 / Tid: 02:37
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 6.10 / Tid: 02:21
5. Farum Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 5.25 / Tid: 02:32
6. Munkebjerg GF (Team Elva)
Score: 4.35 / Tid: 02:26
7. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 4.30 / Tid: 02:58
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Esperanza)
Score: 3.25 / Tid: 02:19
9. Ballerup GF (Team BG)
Score: 3.05 / Tid: 02:39
Mini 10-12 år - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 13.50 / Tid: 03:11
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 13.15 / Tid: 02:47
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milet)
Score: 12.40 / Tid: 03:09
4. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 10.55 / Tid: 03:07
5. Hillerød G & IF (Team Iris)
Score: 9.90 / Tid: 02:46
6. Spangsbjerg IF (Team Elara)
Score: 9.45 / Tid: 02:40
7. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 8.60 / Tid: 03:02
8. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 7.65 / Tid: 02:44
9. Idrætsforeningen SOR (Team Sirius)
Score: 7.45 / Tid: 02:51
10. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 6.90 / Tid: 02:22
11. GF Køge Bugt (Team Mellis)
Score: 6.85 / Tid: 02:50
12. Hjerting IF - Gymnastik (Team Diamant)
Score: 6.00 / Tid: 02:55
13. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 5.80 / Tid: 02:29
14. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 5.70 / Tid: 02:53
15. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 5.65 / Tid: 03:02
16. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 5.25 / Tid: 02:58
17. LSI - Gymnastik (Team Lsi Mini)
Score: 5.10 / Tid: 02:53
18. Silkeborg GF (Team Vilida)
Score: 4.00 / Tid: 02:38
19. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 3.95 / Tid: 02:59
20. Idrætsforeningen SOR (Team Polaris) (Ikke i konkurrene)
Score: 9.80 / Tid: 02:57
Mini 10-12 år - Serie 2
1. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 10.10 / Tid: 02:33
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 9.95 / Tid: 02:38
3. Næsby IF (Team Future)
Score: 9.75 / Tid: 02:31
4. Idrætsforeningen SOR (Team Polaris)
Score: 8.45 / Tid: 02:12
5. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 8.40 / Tid: 02:41
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milet)
Score: 8.25 / Tid: 02:38
7. Hillerød G & IF (Team Iris)
Score: 8.10 / Tid: 02:10
8. Hjerting IF - Gymnastik (Team Diamant)
Score: 8.00 / Tid: 02:12
9. Spangsbjerg IF (Team Elara)
Score: 7.95 / Tid: 02:25
10. LSI - Gymnastik (Team Lsi Mini)
Score: 7.35 / Tid: 02:40
11. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 7.10 / Tid: 02:24
12. Idrætsforeningen SOR (Team Sirius)
Score: 7.05 / Tid: 02:18
13. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 6.80 / Tid: 02:08
14. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 6.70 / Tid: 02:26
15. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 6.45 / Tid: 02:07
16. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 6.25 / Tid: 02:35
17. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 6.10 / Tid: 02:22
18. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 5.70 / Tid: 02:28
19. GF Køge Bugt (Team Mellis)
Score: 5.70 / Tid: 02:27
20. Silkeborg GF (Team Vilida)
Score: 3.95 / Tid: 02:24

Pige - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 16.30 / Tid: 02:59
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 15.05 / Tid: 03:06
3. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 10.95 / Tid: 02:59
4. Farum Gymnastikforening (Team Octavia)
Score: 10.60 / Tid: 02:55
5. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 8.70 / Tid: 03:04
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 7.45 / Tid: 03:15
7. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 7.20 / Tid: 03:11
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 6.75 / Tid: 03:02
9. Munkebjerg GF (Team Viva)
Score: 6.10 / Tid: 02:47
10. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 5.40 / Tid: 02:52
11. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 4.65 / Tid: 03:15
12. LSI - Gymnastik (Team Lsi Pige)
Score: 4.50 / Tid: 02:59
13. Grindsted G & IF (Team Safira)
Score: 4.15 / Tid: 03:08
14. GF Køge Bugt (Team Magna)
Score: 3.65 / Tid: 02:56
15. Silkeborg GF (Team Avina)
Score: 3.20 / Tid: 03:01
16. Grindsted G & IF (Team Opalia)
Score: 3.10 / Tid: 02:45
17. Lystrup IF (Team Sky)
Score: 2.50 / Tid: 03:01
Pige - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 12.40 / Tid: 02:31
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 11.25 / Tid: 02:35
3. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 8.20 / Tid: 02:42
4. Hjerting IF - Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 8.10 / Tid: 02:48
5. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 7.65 / Tid: 02:52
6. Farum Gymnastikforening (Team Octavia)
Score: 7.20 / Tid: 02:43
7. Grindsted G & IF (Team Safira)
Score: 7.00 / Tid: 03:02
8. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 6.80 / Tid: 02:33
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 6.35 / Tid: 02:40
10. GF Køge Bugt (Team Magna)
Score: 6.35 / Tid: 02:28
11. Munkebjerg GF (Team Viva)
Score: 6.15 / Tid: 02:40
12. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 6.00 / Tid: 02:29
13. Grindsted G & IF (Team Opalia)
Score: 5.35 / Tid: 02.50
14. Lystrup IF (Team Sky)
Score: 4.35 / Tid: 02:09
15. LSI - Gymnastik (Team Lsi Pige)
Score: 4.25 / Tid: 02:43
16. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 3.70 / Tid: 02:44
17. Silkeborg GF (Team Avina)
Score: 3.65 / Tid: 02:36
Junior - Serie 1
1. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.29 / Tid: 03:06
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 7.75 / Tid: 03:12
3. Silkeborg GF (Team Wicca) (Ikke i konkurrence)
Score: 7.22 / Tid: 03:07
4. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 6.02 / Tid: 03:02
5. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 5.98 / Tid: 03:05

Junior - Serie 2
1. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.05 / Tid: 03:07
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 8.60 / Tid: 03:02
3. DHG Gymnastik (Team Tanith)
Score: 7.65 / Tid: 02:53
4. Silkeborg GF (Team Wicca) (Ikke i konkurrence)
Score: 5.25 / Tid: 02:57
5. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 4.95 / Tid: 03:07
Tweens - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 12.22 / Tid: 03:11
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 10.77 / Tid: 03:16
3. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 10.58 / Tid: 03:11
4. GF Køge Bugt (Team Magenta)
Score: 9.12 / Tid: 03:00
5. Randers GF (Team Alvira)
Score: 4.57 / Tid: 03:02
6. Tarup - Paarup IF (Team Tilje) (Ikke i konkurrence)
Score: 10.82 / Tid: 02:58
7. Espergærde IF (Team Aiva) (Ikke i konkurrence)
Score: 10.17 / Tid: 02:59
Senior Fri - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 12.14 / Tid: 03:14
2. Farum Gymnastikforening (Team Sora)
Score: 10.32 / Tid: 03:11
3. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 8.67 / Tid: 03:11
4. Tarup - Paarup IF (Team TPI)
Score: 8.56 / Tid: 03:20
5. GF Køge Bugt (Team La Vida)
Score: 7.90 / Tid: 03:26
6. Vejstrup Efterskole (Tema Akia)
Score: 6.85 / Tid: 03:15
7. Aarhus Studenter Gymnastik (Team ASG)
Score: 6.20 / Tid: 03:15
8. Randers GF (Team Annali)
Score: 5.44 / Tid: 02:55
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 5.15 / Tid: 03:00
10. Lystrup IF (Team Lux)
Score: 3.75 / Tid: 03:00
11. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia) (Ikke i konkurrence)
Score: 8.46 / Tid: 03:18

Senior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 15.41 / Tid: 03:05
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 14.91 / Tid: 03:14
3. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 14.13 / Tid: 03:27
4. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 9.78 / Tid: 03:03
5. Munkebjerg GF (Team Aurum)
Score: 7.64 / Tid: 03:08
6. Munkebjerg GF (Team Medera)
Score: 7.53 / Tid: 02:43
7. Grindsted G & IF (Team Feline)
Score: 7.50 / Tid: 03:05
8. FG90 Fredrikshavn (Team FG90)
Score: 7.22 / Tid: 02:56
9. Ballerup GF (Team BG)
Score: 3.52 / Tid: 02:59
Senior - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.75 / Tid: 03:03
2. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 12.10 / Tid: 03:03
3. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 11.65 / Tid: 03:00
4. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 9.45 / Tid: 02:44
5. Munkebjerg GF (Team Medera)
Score: 8.80 / Tid: 02:47
6. FG90 Fredrikshavn (Team FG90)
Score: 8.60 / Tid: 02:41
7. Munkebjerg GF (Team Aurum)
Score: 6.80 / Tid: 02:26
8. Grindsted G & IF (Team Feline)
Score: 6.10 / Tid: 03:07
9. Ballerup GF (Team BG)
Score: 6.05 / Tid: 02:58
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 15:31
2. Indmarch - Søndag
Tid: 10:23
3. Udmarch - Søndag
Tid: 03:05

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline