Æstetisk Gymnastik 2015 - AGG Udtagelse 2015


Junior
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 15.233 / Tid: 04:02
2. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.200 / Tid: 03:19
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.817 / Tid: 03.52
4. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 9.383 / Tid: 03:50
5. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 8.500 / Tid: 03:45
6. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Madera)
Score: 7.417 / Tid: 03:39
7. GF Køge Bugt (Team Magenta)
Score: 6.450 / Tid: 03:10
Junior - Finale
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.067 / Tid: 03:13
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 15.050 / Tid: 03:59
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.617 / Tid: 03:43
4. Silkeborg GF (Team Wicca)
Score: 8.317 / Tid: 03:24
5. Hillerød G & IF (Team Zenia)
Score: 8.267 / Tid: 03.36
6. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Madera)
Score: 7.183 / Tid: 03:30
Senior
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.950 / Tid: 04:01
2. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 14.333 / Tid: 04:27
3. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.617 / Tid: 03:43
4. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 12.233 / Tid: 03:57
5. Tarup - Paarup IF (Team TPI)
Score: 9.583 / Tid: 04.07
6. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Aurum)
Score: 8.717 / Tid: 03:40

Senior - Finale
1. DHG Gymnastik (Team Aida)
Score: 14.650 / Tid: 03.54
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 14.383 / Tid: 03:51
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.183 / Tid: 03:39
4. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 11.833 / Tid: 04:11
5. Tarup - Paarup IF (Team TPI)
Score: 8.317 / Tid: 03:31
6. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Aurum)
Score: 7.650 / Tid: 03:38
Piger 8 - 10 år
1. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 8.95 / Tid: 03:24
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 8.30 / Tid: 03:48
3. Farum Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 7.00 / Tid: 03:56
4. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 7.65 / Tid: 04:10
Piger 10 - 12 år
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 13.55 / Tid: 03:47
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 13.25 / Tid: 03:34
3. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 12.80 / Tid: 03:35
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 12.15 / Tid: 03:43
5. Spangbjerg IF (Team Elara)
Score: 11.15 / Tid: 03:27
6. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 11.00 / Tid: 03:28
7. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 10.30 / Tid: 03:50
8. GF Køghe Bugt (Team Mellis)
Score: 9.00 / Tid: 03:37

Piger 12 - 14 år
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 16.00 / Tid: 03:49
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.80 / Tid: 03:56
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Liona)
Score: 13.95 / Tid: 03:36
4. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 13.65 / Tid: 03:32
5. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 13.60 / Tid: 03:40
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 11.40 / Tid: 03:46
7. Spangbjerg IF (Team Sira)
Score: 11.05 / Tid: 03:50
8. Farum Gymnastikforening (Team Octavia)
Score: 10.05 / Tid: 03:29
9. Espergærde IF (Team Aiva)
Score: 9.65 / Tid: 03:44
10. SOR IF (Team Helios)
Score: 8.75 / Tid: 03:42
11. GF Køghe Bugt (Team Magna)
Score: 4.30 / Tid: 03:34
Diverse
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 11:47
2. Opvisning - Fuglebjerg Sports Acro
Tid: 10:28
3. Udmarch - Lørdag
Tid: 04:49
4. Indmarch - Søndag
Tid: 14:44
5. Opvisning - Fuglebjerg Sports Acro
Tid: 06:57
6. Udmarch - Søndag
Tid: 10:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline