Sports Acrobatik 2015 - DM 2015 - 2. Runde


Junior Pige Par - 1. Division
1. Mai & Liv (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.45 / Tid: 02:45
2. Catarine & Anne (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.40 / Tid: 02:50
3. Sofie & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.40 / Tid: 02:46
4. Cecilie & Emilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.25 / Tid: 02:42
5. Natalie & Patricia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.05 / Tid: 02:52
6. Mathilde & Ditte (DHG Gymnastik)
Score: 7.40 / Tid: 02:41
7. Lærke & Sif (DHG Gymnastik)
Score: 6.65 / Tid: 02:48
8. Frida & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.30 / Tid: 02:53
Junior Pige Par - 2. Division
1. Emilie & Sofie (Fuglebjerg IF)
Score: 8.65 / Tid: 02:42
2. Johanne & Maria (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.95 / Tid: 02:38
3. Elisa & Nadia (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.65 / Tid: 02:46
4. Emma & Andrea (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 7.60 / Tid: 02:52
5. Anna & Olivia (DHG Gymnastik)
Score: 7.60 / Tid: 02:50
6. Marie & Matilde (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.45 / Tid: 02:13
7. Auguste & Esther (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 7.35 / Tid: 02:32
8. Freja & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.05 / Tid: 02:45
9. Sofie & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 6.70 / Tid: 02:46
Junior Pige Par - 3. Division
1. Fie & Julie (DHG Gymnastik)
Score: 8.10 / Tid: 02:50
2. Emilie & Lotte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.00 / Tid: 02:36
3. Svea & Andrea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.95 / Tid: 02:39
4. Emily & Maria (Holstebro GF)
Score: 7.85 / Tid: 02:26
5. Mette & Sophia (DHG Gymnastik)
Score: 7.60 / Tid: 02:53
6. Julie & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.50 / Tid: 02:39
7. Elina & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 7.45 / Tid: 02:55
8. Mie & Isabella (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.25 / Tid: 02:39

Junior Pige Par - 4. Division
1. Ida & Kathrine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.20 / Tid: 02:25
2. Maja & Thea (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 8.05 / Tid: 02:56
3. Andrea & Klara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.85 / Tid: 02:06
4. Mathilde & Johanne (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.80 / Tid: 02:34
5. Thea & Mischa (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.55 / Tid: 02:34
6. Signe & Sarah (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.45 / Tid: 02:46
7. Anna & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.20 / Tid: 02:27
8. Nicoline & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.80 / Tid: 02:42
9. Emilie & Sasha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 6.60 / Tid: 02:28
10. Clara & Ida (Vejlby IK)
Score: 5.90 / Tid: 02:44
Junior Pige Gruppe - 1. Division
1. Laura & Solbjørg & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.50 / Tid: 02:44
2. Luna & Caroline & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.35 / Tid: 02:47
3. Else & Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 8.25 / Tid: 02:59
4. Sarah & Sara & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.60 / Tid: 02:54
5. Nicoline & Cecilie & Melanie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.60 / Tid: 02:55
6. Anna & Dikte & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.40 / Tid: 02:50
7. Sophie & Caroline & Mathilde (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.35 / Tid: 02:50
8. Astrid & Marie & Lea (Silkeborg GF)
Score: 7.25 / Tid: 02:49
Junior Pige Gruppe - 2. Division
1. Sofie & Tine & Esther (TST Gymnastik)
Score: 7.90 / Tid: 02:47
2. Anna & Luna & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 7.50 / Tid: 02:42
3. Andrea & Julie & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 7.40 / Tid: 02:43
4. Camilla & Lærke & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 7.35 / Tid: 02:46
5. Lea & Helene & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.10 / Tid: 02:43
6. Inez & Caroline & Maj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.10 / Tid: 02:52
7. Nanna & Rebecca & Kate (Silkeborg GF)
Score: 6.80 / Tid: 02:56
8. Sofie & Josefine & Liv (TST Gymnastik)
Score: 4.25 / Tid: 02:49

Junior Pige Gruppe - 3. Division
1. Liva & Julie & Jamila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.65 / Tid: 02:58
2. Sofie & Cathrine & Caroline (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.35 / Tid: 02:47
3. Josefine & Karoline & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.25 / Tid: 02:41
4. Ina & Amalie & Klara (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 6.75 / Tid: 02:29
5. Signe & Silje & Jazmin (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 6.70 / Tid: 02:55
6. Julie & Helena & Sarah (Hammel Gymnastikforening)
Score: 6.55 / Tid: 02:50
7. Maria & Victoria & Sara (Vejlby IK)
Score: 6.45 / Tid: 02:37
8. Marie & Laura & Malina (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.35 / Tid: 02:44
9. Frederikke & Nikoline & Anne (Vejlby IK)
Score: 5.85 / Tid: 02:40
10. Sofie & Nathalie & Sophia (Vejlby IK)
Score: 5.75 / Tid: 02:33
11. Laura & Frederikke & Cecilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 4.95 / Tid: 02:42
Senior Dame Par - 1. Division
1. Line & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.55 / Tid: 02:45
2. Mathilde & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.35 / Tid: 02:46
3. Simone & Masja (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 8.20 / Tid: 02:45
4. Natali & Emma (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.75 / Tid: 02:43
5. Mathilde & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 7.45 / Tid: 03:01
6. Freja & Sille (Fuglebjerg IF)
Score: 6.75 / Tid: 02:50
7. Kristina & Sarah (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 6.35 / Tid: 02:49
8. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 6.00 / Tid: 02:48
Senior Dame Par - 2. Division
1. Naja & Elisabeth (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.00 / Tid: 02:42
2. Malu & Sofie (Vejlby IK)
Score: 7.70 / Tid: 02:37
3. Trisha & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.60 / Tid: 02:45
4. Charlotte & Thea (TST Gymnastik)
Score: 7.55 / Tid: 02:44
5. Sasha & Louise (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.40 / Tid: 02:38
6. Laura & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.35 / Tid: 02:39
7. Freja & Sandra (Fuglebjerg IF)
Score: 7.15 / Tid: 02:53
8. Olivia & Nanna (Holstebro GF)
Score: 6.70 / Tid: 02:36
9. Malika & Sisse (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 6.40 / Tid: 02:38

Senior Mix Par - 1. Division
1. Lærke & Jonas (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.30 / Tid: 02:43
2. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.65 / Tid: 03:02
3. Emily & Casper (TST Gymnastik)
Score: 8.50 / Tid: 02:58
4. Astrid & Morten (TST Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 02:48
5. Martha & Claus (TST Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 03:07
6. Klara & Mikael (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.50 / Tid: 02:43
7. Ida & Jeppe (Sakskøbing GF)
Score: 7.25 / Tid: 02:52
8. Emma & David (Sakskøbing GF)
Score: 6.10 / Tid: 02:50
Senior Dame Gruppe - 1. Division
1. Benedicte & Ann & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.50 / Tid: 02:37
2. Maja & Cathrine & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.30 / Tid: 02:43
3. Signe & Maria & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 7.90 / Tid: 02:51
4. Agnete & Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 7.80 / Tid: 02:41
5. Alberte & Emilie & Rebekka (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.80 / Tid: 02:38
6. Ida & Julie & Alberte (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 7.55 / Tid: 02:42
Senior Dame Gruppe - 2. Division
1. Mai & Emilia & Gunhild (DHG Gymnastik)
Score: 8.30 / Tid: 02:48
2. Camilla & Kristine & Nanna (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 8.15 / Tid: 02:40
3. Signe & Maria & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.05 / Tid: 02:40
4. Natasja & Emma & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.95 / Tid: 02:50
5. Anita & Cecilie & Sofie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 7.50 / Tid: 02:46
6. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 7.00 / Tid: 02:46
7. Kathrine & Camilla & Mette (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.60 / Tid: 02:40

Senior Dame Gruppe - 3. Division
1. Kristine & Sarah & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 7.80 / Tid: 02:51
2. Sille & Stefanie & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.75 / Tid: 02:49
3. Mille & Signe & Clara (Sakskøbing GF)
Score: 7.10 / Tid: 02:53
4. Sofie & Josephine & Cecilie (Silkeborg GF)
Score: 6.80 / Tid: 02:50
Junior Pige Par - Winners Final
1. Mai & Liv (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 9.10 / Tid: 02:52
2. Cecilie & Emilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.55 / Tid: 02:40
3. Sofie & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.55 / Tid: 02:44
Junior Pige Gruppe - Winners Final
1. Laura & Solbjørg & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.80 / Tid: 02:44
2. Luna & Caroline & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.75 / Tid: 02:45
3. Else & Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 8.50 / Tid: 03:00

Senior Dame Par - Winners Final
1. Line & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.90 / Tid: 02:49
2. Mathilde & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.70 / Tid: 02:43
3. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 8.05 / Tid: 02:48
Senior Mix Par - Winners Final
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 9.20 / Tid: 02:53
2. Emily & Casper (TST Gymnastik)
Score: 8.75 / Tid: 02:55
3. Astrid & Morten (TST Gymnastik)
Score: 7.30 / Tid: 02:29
Senior Dame Gruppe - Winners Final
1. Benedicte & Ann & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.45 / Tid: 02:47
2. Maja & Cathrine & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.15 / Tid: 02:49
3. Agnete & Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 8.05 / Tid: 02:49

Pyramidekonkurrence
1. DHG Gymnastik 2
Tid: 03:21
2. HI-Skanderborg - Gym. Afd.
Tid: 02:39
3. Toreby Sundby Gymnastikforening
Tid: 03:20
4. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:36
5. DHG Gymnastik 1
Tid: 02:38
6. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:11
7. Roskilde Gymnastikforening
Tid: 02:51
8. TST Gymnastik
Tid: 03:00
9. Vejlby IK
Tid: 02:47
Forældrepyramidekonkurrence
1. Fuglebjerg IF
Tid: 03:41
2. Toreby Sundby Gymnastikforening
Tid: 03:03
3. DHG Gymnastik
Tid: 03:26
4. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:17
5. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:07
Blandet
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 09:43
2. Indmarch - Søndag
Tid: 07:10
3. Udmarch - Søndag
Tid: 12:03

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline