Grand Prix-Rytme 2015 - DM 2015 - 2. runde - Junior, Tweens, Senior


Junior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.50 / Tid: 03:18
2. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.35 / Tid: 03:32
3. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 8.95 / Tid: 03:34
4. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 8.75 / Tid: 03:11
5. Silkeborg GF (Team Felica)
Score: 7.55 / Tid: 03:03
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 7.00 / Tid: 03:06
7. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 5.30 / Tid: 02:51
8. DHG Gymnastik (Team Kora)
Score: 5.15 / Tid: 03:09
9. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 4.05 / Tid: 02:58
Junior - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 12.20 / Tid: 03:04
2. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.05 / Tid: 02:52
3. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 9.50 / Tid: 03:15
4. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 9.30 / Tid: 03:08
5. Silkeborg GF (Team Felica)
Score: 7.85 / Tid: 03:09
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 6.60 / Tid: 02:56
7. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 6.25 / Tid: 02:53
8. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 5.55 / Tid: 03:04
9. DHG Gymnastik (Team Kora)
Score: 5.50 / Tid: 02:50
Tweens - Serie 1
1. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 13.10 / Tid: 03:39
2. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 11.00 / Tid: 03:07
3. Hillerød G & IF (Team Danica)
Score: 9.25 / Tid: 02:59
4. Ballerup GF (Team Ballerup)
Score: 8.50 / Tid: 03:03
5. Randers GF (Team Annali)
Score: 6.05 / Tid: 03:13
6. Ebberup IF (Team Florentina)
Score: 3.85 / Tid: 03:27

Senior Fri - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 15.60 / Tid: 03:01
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 13.75 / Tid: 03:22
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.10 / Tid: 03:15
4. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia)
Score: 8.45 / Tid: 03:14
5. GF Køge Bugt (Team Fleur)
Score: 6.70 / Tid: 02:54
6. Hillerød G & IF (Team Lyra)
Score: 6.50 / Tid: 02:49
7. Ollerup Gymnastikforening (Team Ollerup)
Score: 6.35 / Tid: 03:07
8. Tarup - Paarup IF (Team Alina)
Score: 6.15 / Tid: 03:11
Senior - 2. Division - Serie 1
1. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 9.60 / Tid: 03:16
2. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 9.55 / Tid: 03:02
3. Munkebjerg GF (Team Athena)
Score: 9.50 / Tid: 03:06
4. FG90 Fredrikshavn (Team Flower)
Score: 9.35 / Tid: 02:56
5. Munkebjerg GF (Team Enya)
Score: 8.30 / Tid: 03:10
6. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 7.15 / Tid: 03:10
Senior - 2. Division - Serie 2
1. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 10.10 / Tid: 03:10
2. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 9.75 / Tid: 02:48
3. FG90 Fredrikshavn (Team Flower)
Score: 9.25 / Tid: 02:44
4. Munkebjerg GF (Team Athena)
Score: 9.15 / Tid: 02:48
5. Munkebjerg GF (Team Enya)
Score: 8.85 / Tid: 02:52
6. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 7.70 / Tid: 02:57

Senior - 1. Division - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 16.30 / Tid: 03:14
2. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 16.25 / Tid: 03:10
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 14.90 / Tid: 03:09
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 13.05 / Tid: 03:14
5. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 13.00 / Tid: 03:42
6. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 12.95 / Tid: 03:25
7. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 10.70 / Tid: 03:14
Senior - 1. Division - Serie 2
1. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 15.85 / Tid: 03:24
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.40 / Tid: 03:06
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 13.10 / Tid: 02:55
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 12.60 / Tid: 02:51
5. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 12.05 / Tid: 02:59
6. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 10.80 / Tid: 02:57
7. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 10.45 / Tid: 03:05
Senior Fri - Serie 1
1. IF Føroyar (IF Føroyar)
Score: 14.65 / Tid: 03:38

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline