Sports Acrobatik 2015 - DM 2015 - 1. Runde


Junior Pige Par - 1. Division
1. Mai & Liv (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 14.85 / Tid: 02:48
2. Sofie & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 13.05 / Tid: 02:38
3. Cecilie & Emilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.75 / Tid: 02:55
4. Mathilde & Ditte (DHG Gymnastik)
Score: 12.55 / Tid: 02:51
5. Catarine & Anne (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.45 / Tid: 02:49
6. Natalie & Patricia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 11.95 / Tid: 02:53
7. Frida & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 11.75 / Tid: 02:52
8. Lærke & Sif (DHG Gymnastik)
Score: 11.35 / Tid: 02:46
Junior Pige Par - 2. Division
1. Elisa & Nadia (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.25 / Tid: 02:44
2. Emilie & Sofie (Fuglebjerg IF)
Score: 10.95 / Tid: 02:43
3. Marie & Matilde (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 10.85 / Tid: 02:07
4. Anna & Olivia (DHG Gymnastik)
Score: 10.25 / Tid: 02:49
5. Freja & Laura (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.05 / Tid: 02:46
6. Emma & Andrea (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 10.05 / Tid: 02:49
7. Johanne & Maria (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 9.85 / Tid: 02:39
8. Sofie & Anne (DHG Gymnastik)
Score: 9.60 / Tid: 03:22
9. Auguste & Esther (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 9.20 / Tid: 02:38
Junior Pige Par - 3. Division
1. Emilie & Lotte (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 9.80 / Tid: 02:36
2. Elina & Ida (Fuglebjerg IF)
Score: 9.05 / Tid: 02:47
3. Fie & Julie (DHG Gymnastik)
Score: 8.80 / Tid: 02:41
4. Julie & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.80 / Tid: 02:34
5. Svea & Andrea (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.50 / Tid: 02:37
6. Emily & Maria (Holstebro GF)
Score: 8.45 / Tid: 02:30
7. Mette & Sophia (DHG Gymnastik)
Score: 8.35 / Tid: 02:43
8. Mie & Isabella (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.10 / Tid: 02:37

Junior Pige Par - 4. Division
1. Maja & Thea (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 8.55 / Tid: 02:53
2. Signe & Sarah (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.50 / Tid: 02:44
3. Anna & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.00 / Tid: 02:24
4. Emilie & Sasha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.40 / Tid: 02:32
5. Thea & Mischa (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.10 / Tid: 02:34
6. Mathilde & Johanne (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.95 / Tid: 02:42
7. Andrea & Klara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 6.70 / Tid: 02:10
8. Nicoline & Alberte (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.20 / Tid: 02:44
9. Ida & Kathrine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 6.10 / Tid: 02:32
10. Clara & Ida (Vejlby IK)
Score: 4.80 / Tid: 02:34
Junior Pige Gruppe - 1. Division
1. Luna & Caroline & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 15.85 / Tid: 02:44
2. Laura & Solbjørg & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 02:50
3. Anna & Dikte & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.25 / Tid: 02:51
4. Sarah & Sara & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 11.80 / Tid: 02:55
5. Else & Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 11.45 / Tid: 03:02
6. Sophie & Caroline & Mathilde (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 11.25 / Tid: 02:48
7. Astrid & Marie & Lea (Silkeborg GF)
Score: 11.15 / Tid: 02:52
8. Nicoline & Cecilie & Melanie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 10.10 / Tid: 02:46
Junior Pige Gruppe - 2. Division
1. Anna & Luna & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 10.60 / Tid: 02:44
2. Lea & Helene & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 10.40 / Tid: 02:38
3. Sofie & Josefine & Liv (TST Gymnastik)
Score: 10.30 / Tid: 02:50
4. Sofie & Tine & Esther (TST Gymnastik)
Score: 10.20 / Tid: 02:52
5. Andrea & Julie & Naja (DHG Gymnastik)
Score: 10.05 / Tid: 02:47
6. Camilla & Lærke & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 9.85 / Tid: 02:45
7. Nanna & Rebecca & Kate (Silkeborg GF)
Score: 9.40 / Tid: 02:54
8. Inez & Caroline & Maj (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.70 / Tid: 02:49

Junior Pige Gruppe - 3. Division
1. Ina & Amalie & Klara (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 8.95 / Tid: 02:39
2. Julie & Helena & Sarah (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.93 / Tid: 02:34
3. Liva & Julie & Jamila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.85 / Tid: 02:51
4. Sofie & Cathrine & Caroline (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.75 / Tid: 02:59
5. Laura & Frederikke & Cecilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.55 / Tid: 02:42
6. Josefine & Karoline & Clara (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.95 / Tid: 02:43
7. Signe & Silje & Jazmin (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 7.80 / Tid: 02:54
8. Maria & Victoria & Sara (Vejlby IK)
Score: 6.60 / Tid: 02:40
9. Marie & Laura & Malina (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.20 / Tid: 02:40
10. Frederikke & Nikoline & Anne (Vejlby IK)
Score: 6.20 / Tid: 02:46
11. Sofie & Nathalie & Sophia (Vejlby IK)
Score: 5.75 / Tid: 02:39
Senior Dame Par - 1. Division
1. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 16.05 / Tid: 02:53
2. Kristina & Sarah (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 14.95 / Tid: 02:43
3. Mathilde & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 14.00 / Tid: 02:46
4. Freja & Sille (Fuglebjerg IF)
Score: 13.35 / Tid: 02:53
5. Line & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 13.20 / Tid: 02:40
6. Natali & Emma (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 11.30 / Tid: 02:44
7. Mathilde & Signe (Fuglebjerg IF)
Score: 11.25 / Tid: 02:50
8. Simone & Masja (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 11.20 / Tid: 02:43
Senior Dame Par - 2. Division
1. Freja & Sandra (Fuglebjerg IF)
Score: 11.55 / Tid: 02:42
2. Sasha & Louise (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 10.90 / Tid: 02:40
3. Naja & Elisabeth (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 10.80 / Tid: 02:34
4. Malu & Sofie (Vejlby IK)
Score: 9.75 / Tid: 02:38
5. Olivia & Nanna (Holstebro GF)
Score: 9.55 / Tid: 02:41
6. Malika & Sisse (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 9.35 / Tid: 02:43
7. Trisha & Nanna (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 9.10 / Tid: 02:39
8. Laura & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.05 / Tid: 02:35
9. Charlotte & Thea (TST Gymnastik)
Score: 7.50 / Tid: 02:49
10. Nicoline & Emme (Sakskøbing GF)
Score: 3.80 / Tid: 03:16

Senior Mix Par - 1. Division
1. Sarah & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 15.45 / Tid: 02:50
2. Astrid & Morten (TST Gymnastik)
Score: 11.85 / Tid: 02:38
3. Emily & Casper (TST Gymnastik)
Score: 11.70 / Tid: 02:55
4. Klara & Mikael (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.30 / Tid: 02:31
5. Martha & Claus (TST Gymnastik)
Score: 11.30 / Tid: 02:46
6. Lærke & Jonas (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 10.35 / Tid: 02:47
7. Ida & Jeppe (Sakskøbing GF)
Score: 7.85 / Tid: 02:47
8. Emma & David (Sakskøbing GF)
Score: 5.95 / Tid: 02:33
Senior Dame Gruppe - 1. Division
1. Maja & Cathrine & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 14.65 / Tid: 02:46
2. Mille & Maria & Ellen (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 13.40 / Tid: 02:47
3. Benedicte & Ann & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 13.30 / Tid: 02:38
4. Agnete & Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 13.25 / Tid: 02:49
5. Signe & Maria & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 13.00 / Tid: 02:47
6. Alberte & Emilie & Rebekka (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 12.75 / Tid: 02:44
7. Ida & Julie & Alberte (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 12.45 / Tid: 02:55
8. Natascha & Freja & Freja (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.35 / Tid: 02:47
Senior Dame Gruppe - 2. Division
1. Natasja & Emma & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 12.60 / Tid: 02:48
2. Mai & Emilia & Gunhild (DHG Gymnastik)
Score: 11.85 / Tid: 02:47
3. Signe & Maria & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 11.15 / Tid: 02:50
4. Camilla & Kristine & Nanna (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 10.80 / Tid: 02:41
5. Laura & Anja & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 10.30 / Tid: 03:32
6. Mille & Nete & Nana (Silkeborg GF)
Score: 10.15 / Tid: 02:52
7. Anita & Cecilie & Sofie (Slagelse Gymnastik Forening)
Score: 10.15 / Tid: 02:46
8. Kathrine & Camilla & Mette (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 9.35 / Tid: 02:42

Senior Dame Gruppe - 3. Division
1. Sille & Stefanie & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 9.00 / Tid: 02:36
2. Sofie & Josephine & Cecilie (Silkeborg GF)
Score: 8.80 / Tid: 02:46
3. Kristine & Sarah & Cecilie (TST Gymnastik)
Score: 8.30 / Tid: 02:48
4. Mille & Signe & Clara (Sakskøbing GF)
Score: 8.15 / Tid: 02:40
5. Janni & Julie & Maria (Holstebro GF)
Score: 5.15 / Tid: 03:03

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline