Grand Prix-Rytme 2015 - DM 2015 - 2. runde


Micro - 1. Division
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 7.40 / Tid: 03:05
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 7.22 / Tid: 02:53
3. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 5.85 / Tid: 03:00
4. Spangsbjerg IF (Team Mila)
Score: 5.38 / Tid: 02:49
5. DHG Gymnastik (Team Gaia)
Score: 4.68 / Tid: 02:54
6. FG90 Fredrikshavn (Team Flora)
Score: 4.52 / Tid: 02:48
7. Tarup - Paarup IF (Team Fenja)
Score: 4.40 / Tid: 02:53
8. Munkebjerg GF (Team Coco)
Score: 2.95 / Tid: 02:41
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Micro)
Score: 2.77 / Tid: 02:44
10. Farum Gymnastikforening (Team Amalia)
Score: 2.52 / Tid: 02:49
11. Idrætsforeningen SOR (Team Mira)
Score: 2.42 / Tid: 02:38
12. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Vivanit)
Score: 2.12 / Tid: 03:05
Mini Mono - 1. Division
1. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 9.90 / Tid: 03:01
2. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 9.55 / Tid: 02:59
3. Spangsbjerg IF (Team Marionetta)
Score: 9.15 / Tid: 02:56
4. Hillerød G & IF (Team Lilje)
Score: 7.60 / Tid: 02:32
5. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 7.55 / Tid: 02:44
6. Jellinge FS (Team Rose)
Score: 2.40 / Tid: 02:41
7. Lystrup IF (Team Starlight)
Score: 2.35 / Tid: 02:44
8. Grindsted G & IF (Team New Girl)
Score: 2.00 / Tid: 02:58
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Myrthe)
Score: 1.95 / Tid: 02:49
10. Jellinge FX (Team Lilje)
Score: 1.55 / Tid: 02:42
11. Randers GF (Team Frost)
Score: 1.50 / Tid: 02:48
Pige - 2. Division - Serie 1
1. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 7.05 / Tid: 02:58
2. Hjerting IF (Team Bubbi)
Score: 6.60 / Tid: 03:23
3. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 6.25 / Tid: 03:11
4. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 6.00 / Tid: 02:54
5. Grindsted G & IF (Team Estella)
Score: 5.15 / Tid: 03:10
6. Ringsted IF (Team Papya)
Score: 4.45 / Tid: 03:01
7. LSI - Gymnastik (Team LSI Piger)
Score: 1.65 / Tid: 03:18

Pige - 2. Division - Serie 2
1. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 7.45 / Tid: 02:24
2. Hjerting IF (Team Bubbi)
Score: 7.25 / Tid: 02:21
3. Ringsted IF (Team Papya)
Score: 7.10 / Tid: 02:23
4. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 6.95 / Tid: 02:43
5. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 6.65 / Tid: 02:29
6. Grindsted G & IF (Team Estella)
Score: 6.15 / Tid: 02:30
7. LSI - Gymnastik (Team LSI Piger)
Score: 3.15 / Tid: 02:49
Pige - 1. Division - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.30 / Tid: 03:15
2. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 14.05 / Tid: 02:55
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.90 / Tid: 03:03
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 10.80 / Tid: 02:56
5. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 9.40 / Tid: 02:54
6. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 8.25 / Tid: 02:51
7. Munkebjerg GF (Team Ixus)
Score: 7.70 / Tid: 03:05
8. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 6.85 / Tid: 02:57
Pige - 1. Division - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 12.10 / Tid: 02:34
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 11.85 / Tid: 02:49
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.20 / Tid: 02:46
4. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 9.10 / Tid: 02:37
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 8.65 / Tid: 02:43
6. Munkebjerg GF (Team Ixus)
Score: 7.00 / Tid: 02:39
7. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 6.80 / Tid: 02:30
8. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 5.80 / Tid: 02:34

Mini 8-10 år - 1. Division - Serie 1
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 11.65 / Tid: 02:47
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 10.48 / Tid: 02:36
3. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 9.02 / Tid: 02:57
4. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 7.42 / Tid: 02:57
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 5.75 / Tid: 02:46
6. Munkebjerg GF (Team Ella)
Score: 5.38 / Tid: 02:37
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 5.33 / Tid: 02:55
8. Tarup - Paarup IF (Team Ava)
Score: 4.62 / Tid: 03:00
9. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 2.90 / Tid: 02:58
Mini 8-10 år - 1. Division - Serie 2
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 10.80 / Tid: 02:38
2. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.30 / Tid: 02:43
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 9.15 / Tid: 02:44
4. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 8.40 / Tid: 02:34
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 6.60 / Tid: 02:26
6. Munkebjerg GF (Team Ella)
Score: 6.60 / Tid: 02:10
7. Tarup - Paarup IF (Team Ava)
Score: 5.90 / Tid: 02:24
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 5.70 / Tid: 02:11
9. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 3.95 / Tid: 02:29
Mini 10-12 år - 3. Division - Serie 1
1. LSI - Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 4.50 / Tid: 02:49
2. Hjerting IF (Team Diamant)
Score: 3.88 / Tid: 03:00
3. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 3.80 / Tid: 02:47
4. FG90 Fredrikshavn (Team Philina)
Score: 3.75 / Tid: 03:02
5. Silkeborg GF (Team Indra)
Score: 3.53 / Tid: 02:46
6. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 3.20 / Tid: 02:19
7. Grindsted G & IF (Team Blue)
Score: 2.65 / Tid: 02:56

Mini 10-12 år - 3. Division - Serie 2
1. Grindsted G & IF (Team Blue)
Score: 6.70 / Tid: 02:45
2. LSI - Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 6.45 / Tid: 02:19
3. Hjerting IF (Team Diamant)
Score: 5.80 / Tid: 02:12
4. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 5.55 / Tid: 02:35
5. FG90 Fredrikshavn (Team Philina)
Score: 4.05 / Tid: 02:50
6. Silkeborg GF (Team Indra)
Score: 3.35 / Tid: 02:43
7. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 3.35 / Tid: 02:13
Mini 10-12 år - 2. Division - Serie 1
1. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 11.75 / Tid: 02:52
2. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 8.65 / Tid: 02:42
3. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 8.22 / Tid: 02:34
4. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 6.35 / Tid: 02:57
5. Ringsted IF (Team Mango)
Score: 5.75 / Tid: 03:01
6. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 5.20 / Tid: 02:57
7. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 4.82 / Tid: 02:42
Mini 10-12 år - 2. Division - Serie 2
1. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 8.25 / Tid: 02:14
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 8.10 / Tid: 02:28
3. Ringsted IF (Team Mango)
Score: 7.35 / Tid: 02:39
4. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 7.20 / Tid: 02:21
5. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.55 / Tid: 02:18
6. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 6.35 / Tid: 02:15
7. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 5.05 / Tid: 02:32

Mini 10-12 år - 1. Division - Serie 1
1. Næsby IF (Team Future)
Score: 14.33 / Tid: 02:47
2. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 14.10 / Tid: 02:47
3. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 12.85 / Tid: 03:00
4. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 11.42 / Tid: 03:12
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 9.63 / Tid: 03:02
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 9.47 / Tid: 02:58
7. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 8.30 / Tid: 02:48
Mini 10-12 år - 1. Division - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 12.55 / Tid: 02:04
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 12.40 / Tid: 02:26
3. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 10.65 / Tid: 02:32
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 9.85 / Tid: 02:37
5. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 9.80 / Tid: 02:34
6. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 7.60 / Tid: 02:26
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 7.40 / Tid: 02:19

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline