Æstetisk Gymnastik 2015 - DM 2015 i AGG


Children 8-10 - Preliminaries
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 9.60 / Tid: 02:55
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 8.30 / Tid: 03:00
3. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 10.27 / Tid: 03:27
4. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 9.10 / Tid: 03:34
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 12.50 / Tid: 03:36
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 7.13 / Tid: 03:24
7. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 9.73 / Tid: 03:21
8. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 11.27 / Tid: 03:22
Children 8-10 - Finals
1. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 10.50 / Tid: 03:30
2. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 11.50 / Tid: 03:18
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 12.58 / Tid: 03:33
4. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 11.85 / Tid: 03:05
5. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 9.53 / Tid: 03:26
6. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.55 / Tid: 03:19
Children 10-12 - Preliminaries
1. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 11.07 / Tid: 03:07
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 11.17 / Tid: 03:12
3. Næsby IF (Team Future)
Score: 13.03 / Tid: 03:17
4. Spangsbjerg IF (Team Marionetta)
Score: 10.37 / Tid: 03:32
5. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 13.27 / Tid: 03:23
6. Sorø Gymnastik Foreningm (Team Melina)
Score: 8.30 / Tid: 03:14
7. Støkk, Færøerne (Team Flykran)
Score: 11.87 / Tid: 03:53
8. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 11.23 / Tid: 03:50
9. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 10.63 / Tid: 03:29

Children 10-12 - Finals
1. Støkk, Færøerne (Team Flykran)
Score: 12.12 / Tid: 03:50
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 11.05 / Tid: 03:26
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 11.65 / Tid: 03:09
4. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 10.90 / Tid: 03:18
5. Næsby If (Team Future)
Score: 12.85 / Tid: 03:27
6. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 13.20 / Tid: 03:10
7. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 11.45 / Tid: 03:23
Children 12-14 - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 15.10 / Tid: 03:40
2. Havnar Fimleikafelag, Færøerne (Team Eina)
Score: 14.70 / Tid: 03:40
3. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 11.50 / Tid: 03:29
4. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 12.87 / Tid: 03:39
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 13.17 / Tid: 03:36
6. Støkk, Færøerne (Team Vipan)
Score: 14.40 / Tid: 03:59
7. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 14.67 / Tid: 03:33
8. Spangsbjerg (Team Sira)
Score: 10.27 / Tid: 03:34
9. SOR IF (Team Helios)
Score: 12.93 / Tid: 03:28
10. Hillerød G & IF (Team Danica)
Score: 11.30 / Tid: 03:26
11. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.73 / Tid: 03:48
Children 12-14 - Finals
1. Havnar Fimleikafelag, Færøerne (Team Eina)
Score: 14.97 / Tid: 03:48
2. Støkk, Færøerne (Team Vipan)
Score: 13.40 / Tid: 03:33
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 12.33 / Tid: 03:17
4. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.77 / Tid: 03:36
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.50 / Tid: 03:32
6. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 13.70 / Tid: 03:15
7. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 11.87 / Tid: 03:48
8. SOR IF (Team Helios)
Score: 12.47 / Tid: 03:08

Junior - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 10.52 / Tid: 03:55
2. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 11.55 / Tid: 03:34
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.72 / Tid: 03:55
4. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 13.93 / Tid: 03:23
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Lutka)
Score: 8.27 / Tid: 03:33
6. Fimleikafelag Ljosid, Færøerne (Team Hydra)
Score: 11.78 / Tid: 04:05
7. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 9.87 / Tid: 03:52
8. Støkk, Færøerne (Team Svalan)
Score: 11.68 / Tid: 04:04
9. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.47 / Tid: 03:41
10. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 11.03 / Tid: 03:42
11. Tarup - Paarup IF (Team Alina)
Score: 9.28 / Tid: 03:28
Junior - Finals
1. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 10.70 / Tid: 03:13
2. Fimleikafelag Ljosid, Færøerne (Team Hydra)
Score: 11.32 / Tid: 03:53
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.57 / Tid: 03:39
4. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.08 / Tid: 03:30
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.12 / Tid: 03:28
6. Støkk, Færøerne (Team Svalan)
Score: 12.23 / Tid: 03:57
7. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 11.22 / Tid: 03:29
8. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 10.73 / Tid: 03:30
Senior - Preliminaries
1. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 10.68 / Tid: 03:39
2. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 12.07 / Tid: 03:39
3. Fimleikafelag Ljosid, Færøerne (Team Ursa)
Score: 11.97 / Tid: 03:52
4. Ollerup Gymnastikforening (Team Ollerup)
Score: 8.45 / Tid: 03:35
5. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 8.93 / Tid: 03:25
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.27 / Tid: 03:42
7. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 12.88 / Tid: 03:29
8. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 9.25 / Tid: 03:41
9. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 12.50 / Tid: 03:58
10. GF Køge Bugt (Team Fleur)
Score: 8.28 / Tid: 03:21
11. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 11.17 / Tid: 03:45

Senior - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.43 / Tid: 03:44
2. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 10.15 / Tid: 03:26
3. Fimleikafelag Ljosid, Færøerne (Team Ursa)
Score: 10.85 / Tid: 03:35
4. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 11.85 / Tid: 03:36
5. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 10.15 / Tid: 03:35
6. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 12.90 / Tid: 03:52
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 13.05 / Tid: 03:49

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline