Grand Prix-Rytme 2015 - SM 2015


Mikro
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 8.23 / Tid: 02:55
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 5.12 / Tid: 02:56
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Vivanit)
Score: 2.82 / Tid: 03:06
4. Farum Gymnastikforening (Team Amalia)
Score: 2.27 / Tid: 02:47
5. Idrætsforeningen SOR (Team Mira)
Score: 2.10 / Tid: 02:40
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Mica)
Score: 1.43 / Tid: 02:51
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Micro)
Score: 1.19 / Tid: 03:07
Mini Mono
1. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 8.75 / Tid: 02:55
2. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 8.73 / Tid: 02:56
3. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 8.40 / Tid: 02:41
4. Hillerød G & IF (Team Lilje)
Score: 6.62 / Tid: 02:33
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Myrthe)
Score: 4.15 / Tid: 02:44
6. Skjold Gymnastik Birkerød (Team Matilda)
Score: 1.78 / Tid: 02:38
Mini 8-10 år - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 9.62 / Tid: 03:00
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 6.38 / Tid: 02:52
3. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweriss)
Score: 5.86 / Tid: 02:50
4. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 3.58 / Tid: 02:59

Mini 8-10 år - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 8.80 / Tid: 02:41
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweriss)
Score: 5.50 / Tid: 02:05
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 5.23 / Tid: 02:15
4. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 4.58 / Tid: 02:29
Mini 10-12 år - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 12.88 / Tid: 02:42
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 9.55 / Tid: 02:43
3. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 8.57 / Tid: 02:51
4. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 7.92 / Tid: 02:36
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 7.83 / Tid: 02:53
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 7.80 / Tid: 02:55
7. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.35 / Tid: 02:53
8. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 5.86 / Tid: 03:05
9. LSI - Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 5.70 / Tid: 02:51
10. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 5.27 / Tid: 02:52
Mini 10-12 år - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 11.05 / Tid: 02:00
2. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 8.82 / Tid: 02:20
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 8.57 / Tid: 02:29
4. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 8.00 / Tid: 02:18
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 7.78 / Tid: 02:28
6. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 6.95 / Tid: 02:31
7. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 6.80 / Tid: 02:14
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 6.78 / Tid: 02:17
9. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 5.17 / Tid: 02:38
10. LSI - Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 4.73 / Tid: 02:07

Pige - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.08 / Tid: 03:08
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.02 / Tid: 02:59
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.88 / Tid: 02:59
4. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 8.67 / Tid: 03:06
5. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 8.23 / Tid: 02:55
6. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 7.72 / Tid: 02:47
7. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 7.67 / Tid: 02:49
8. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 7.17 / Tid: 02:46
9. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 6.03 / Tid: 03:02
10. LSI - Gymnastik (Team LSI Pige) (Udenfor konkurrence)
Score: 2.72 / Tid: 03:24
Pige - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.78 / Tid: 02:46
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.67 / Tid: 02:39
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.82 / Tid: 02:40
4. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 9.50 / Tid: 02:41
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 7.93 / Tid: 02:26
6. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 7.22 / Tid: 02:29
7. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 6.60 / Tid: 02:34
8. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 5.47 / Tid: 02:28
9. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 4.67 / Tid: 02:46
10. LSI - Gymnastik (Team LSI Pige) (Udenfor konkurrence)
Score: 3.93 / Tid: 02:58
Junior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.70 / Tid: 03:20
2. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 12.15 / Tid: 03:56
3. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 9.10 / Tid: 02:53
4. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 8.70 / Tid: 03:22
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 8.30 / Tid: 03:04
6. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 8.00 / Tid: 02:55
7. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 4.50 / Tid: 02:56

Junior - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 10.75 / Tid: 02:59
2. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 7.80 / Tid: 02:43
3. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 7.65 / Tid: 03:14
4. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 7.50 / Tid: 03:01
5. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 5.35 / Tid: 02:47
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 5.30 / Tid: 02:56
7. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 3.90 / Tid: 02:53
Tweens
1. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 8.45 / Tid: 02:50
2. Ballerup GF (Team Ballerup)
Score: 7.95 / Tid: 02:59
3. Hillerød G & IF (Team Danica)
Score: 6.60 / Tid: 03:04
Senior Fri
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 16.17 / Tid: 02:54
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 13.80 / Tid: 03:21
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.15 / Tid: 03:17
4. GF Køge Bugt (Team Fleur)
Score: 8.53 / Tid: 02:55
5. Idrætsforeningen SOR (Team Amiri)
Score: 7.72 / Tid: 02:52
6. Hillerød G & IF (Team Lyra)
Score: 6.93 / Tid: 02:52
7. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia) (Udenfor konkurrence)
Score: 9.33 / Tid: 03:06

Senior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 15.35 / Tid: 03:02
2. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 14.50 / Tid: 02:57
3. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 13.55 / Tid: 03:04
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 11.70 / Tid: 03:12
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 9.85 / Tid: 03:09
6. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 9.05 / Tid: 02:50
Senior - Serie 2
1. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 14.30 / Tid: 03:06
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.10 / Tid: 03:08
3. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 12.35 / Tid: 02:48
4. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 12.25 / Tid: 02:57
5. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 9.15 / Tid: 02:42
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 8.80 / Tid: 03:02

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline