TeamGym 2015 - SM 2014 - U8, U10 og U13


U8 Piger - 1. Division - Rytme
1. Helsingør GF 3
Score: 8.900 / Tid: 01:22
2. Lille Næstved IF 5
Score: 8.800 / Tid: 01:34
3. GF Køge Bugt 1
Score: 8.600 / Tid: 01:30
4. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 10
Score: 8.200 / Tid: 01:15
5. Vedbæk GF 4
Score: 8.200 / Tid: 01:14
6. GF Køge Bugt 2
Score: 6.700 / Tid: 01:24
7. GHG - Teamgym Herlev 12
Score: 5.700 / Tid: 01:33
U8 Piger - 1. Division - Bane
1. Helsingør GF 3
Score: 7.850 / Tid: 01:57
2. GF Køge Bugt 1
Score: 7.550 / Tid: 03:02
3. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 10
Score: 7.200 / Tid: 02:12
4. Lille Næstved IF 5
Score: 7.200 / Tid: 02:25
5. GF Køge Bugt 2
Score: 5.450 / Tid: 02:48
6. Vedbæk GF 4
Score: 5.350 / Tid: 03:06
7. GHG - Teamgym Herlev 12
Score: 4.850 / Tid: 02:52
U8 Piger - 1. Division - Trampet
1. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 10
Score: 10.800 / Tid: 01:48
2. GHG - Teamgym Herlev 12
Score: 9.200 / Tid: 01:50
3. Helsingør GF 3
Score: 8.900 / Tid: 01:43
4. Lille Næstved IF 5
Score: 8.100 / Tid: 01:35
5. GF Køge Bugt 2
Score: 8.000 / Tid: 02:07
6. Vedbæk GF 4
Score: 7.000 / Tid: 02:10
7. GF Køge Bugt 1
Score: 6.500 / Tid: 02:05

U8 Piger - 2. Division - Rytme
1. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 11
Score: 8.100 / Tid: 01:19
2. Hvidovre Gymnastik 7
Score: 7.600 / Tid: 01:21
3. Ringsted IF - Gymnastik 4
Score: 7.400 / Tid: 01:31
4. Helsingør GF 4
Score: 6.700 / Tid: 01:21
5. Slagelse GF 1
Score: 6.100 / Tid: 01:29
6. Taastrup GF 5
Score: 5.300 / Tid: 01:15
7. Gadstrup Gymnastik Forening 1
Score: 5.000 / Tid: 01:37
8. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 1
Score: 5.000 / Tid: 01:25
9. Nivå GF 8
Score: 4.900 / Tid: 01:15
U8 Piger - 2. Division - Bane
1. Ringsted IF - Gymnastik 4
Score: 7.100 / Tid: 02:18
2. Hvidovre Gymnastik 7
Score: 6.250 / Tid: 01:58
3. Helsingør GF 4
Score: 5.650 / Tid: 02:14
4. Slagelse GF 1
Score: 5.050 / Tid: 02:53
5. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 11
Score: 4.750 / Tid: 01:55
6. Gadstrup Gymnastik Forening 1
Score: 4.650 / Tid: 02:28
7. Nivå GF 8
Score: 4.650 / Tid: 03:08
8. Taastrup GF 5
Score: 4.500 / Tid: 02:35
9. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 1
Score: 4.200 / Tid: 01:45
U8 Piger - 2. Division - Trampet
1. Hvidovre Gymnastik 7
Score: 10.600 / Tid: 01:33
2. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 11
Score: 9.300 / Tid: 01:31
3. Nivå GF 8
Score: 8.300 / Tid: 01:40
4. Slagelse GF 1
Score: 7.600 / Tid: 01:51
5. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 1
Score: 7.500 / Tid: 01:42
6. Ringsted IF - Gymnastik 4
Score: 7.400 / Tid: 01:31
7. Helsingør GF 4
Score: 7.300 / Tid: 01:50
8. Gadstrup Gymnastik Forening 1
Score: 6.800 / Tid: 02:00
9. Taastrup GF 5
Score: 6.100 / Tid: 01:26

U10 Drenge - 1. Division - Rytme
1. Greve Gymnastik og Trampolin 10
Score: 6.800 / Tid: 01:14
2. Gladsaxe IF 15
Score: 6.800 / Tid: 01:44
3. Gladsaxe IF 14
Score: 6.600 / Tid: 01:39
4. GF Køge Bugt 22
Score: 6.300 / Tid: 01:27
5. Fensmark IF 2
Score: 4.000 / Tid: 01:27
6. Fensmark IF 1
Score: 3.500 / Tid: 01:21
U10 Drenge - 1. Division - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin 10
Score: 8.150 / Tid: 02:27
2. Gladsaxe IF 15
Score: 6.800 / Tid: 02:01
3. Gladsaxe IF 14
Score: 5.550 / Tid: 01:26
4. GF Køge Bugt 22
Score: 5.200 / Tid: 01:57
5. Fensmark IF 2
Score: 4.150 / Tid: 02:14
6. Fensmark IF 1
Score: 3.450 / Tid: 02:37
U10 Drenge - 1. Division - Trampet
1. Gladsaxe IF 14
Score: 8.700 / Tid: 01:17
2. Greve Gymnastik og Trampolin 10
Score: 8.700 / Tid: 02:02
3. GF Køge Bugt 22
Score: 8.100 / Tid: 01:21
4. Fensmark IF 2
Score: 7.000 / Tid: 01:51
5. Gladsaxe IF 15
Score: 6.600 / Tid: 01:13
6. Fensmark IF 1
Score: 5.200 / Tid: 02:16

U10 Piger - 1. Division - Rytme
1. Ringsted IF - Gymnastik 5
Score: 10.700 / Tid: 01:28
2. Lille Næstved IF 6
Score: 9.500 / Tid: 01:37
3. Greve Gymnastik og Trampolin 12
Score: 9.300 / Tid: 01:09
4. GymHelsinge 14
Score: 8.700 / Tid: 01:21
5. GF Køge Bugt 4
Score: 8.400 / Tid: 01:32
6. Fredensborg GF 1
Score: 8.400 / Tid: 01:30
7. Gladsaxe IF 9
Score: 8.100 / Tid: 01:29
8. Gadstrup TeamGym 4
Score: 5.900 / Tid: 01:27
9. Herlufsholm GF 10
Score: 5.500 / Tid: 01:31
U10 Piger - 1. Division - Bane
1. Fredensborg GF 1
Score: 7.700 / Tid: 01:42
2. GF Køge Bugt 4
Score: 7.400 / Tid: 02:33
3. Lille Næstved IF 6
Score: 7.300 / Tid: 02:18
4. Greve Gymnastik og Trampolin 12
Score: 7.250 / Tid: 01:56
5. Ringsted IF - Gymnastik 5
Score: 6.650 / Tid: 02:17
6. GymHelsinge 14
Score: 6.600 / Tid: 02:40
7. Herlufsholm GF 10
Score: 5.750 / Tid: 01:54
8. Gladsaxe IF 9
Score: 5.100 / Tid: 02:03
9. Gadstrup TeamGym 4
Score: 4.950 / Tid: 02:22
U10 Piger - 1. Division - Trampet
1. Ringsted IF - Gymnastik 5
Score: 9.900 / Tid: 01:27
2. Lille Næstved IF 6
Score: 9.500 / Tid: 01:50
3. Fredensborg GF 1
Score: 9.500 / Tid: 01:26
4. Gladsaxe IF 9
Score: 8.500 / Tid: 01:22
5. Gadstrup TeamGym 4
Score: 8.400 / Tid: 01:37
6. Greve Gymnastik og Trampolin 12
Score: 8.300 / Tid: 01:49
7. GymHelsinge 14
Score: 8.300 / Tid: 02:23
8. Herlufsholm GF 10
Score: 8.100 / Tid: 01:25
9. GF Køge Bugt 4
Score: 7.000 / Tid: 01:53

U10 Piger - 2. Division - Rytme
1. Vedbæk GF 5
Score: 9.000 / Tid: 01:29
2. Himmelev-Veddelev GF 6
Score: 8.900 / Tid: 01:44
3. Ringsted IF - Gymnastik 6
Score: 8.900 / Tid: 01:22
4. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 2
Score: 8.400 / Tid: 01:25
5. Eskilstrup G & IF 1
Score: 8.400 / Tid: 01:42
6. GF Køge Bugt 5
Score: 7.400 / Tid: 01:38
7. Farum Gymnastikforening 2
Score: 7.300 / Tid: 01:44
8. Hedehusene Gymnastik Forening 3
Score: 6.900 / Tid: 01:46
9. Slagelse GF 2
Score: 6.800 / Tid: 01:37
10. Taastrup GF 6
Score: 6.200 / Tid: 01:16
11. Fredensborg GF 2
Score: 6.000 / Tid: 01:28
U10 Piger - 2. Division - Bane
1. Himmelev-Veddelev GF 6
Score: 7.550 / Tid: 03:04
2. Ringsted IF - Gymnastik 6
Score: 6.900 / Tid: 03:20
3. Vedbæk GF 5
Score: 6.500 / Tid: 02:48
4. GF Køge Bugt 5
Score: 6.200 / Tid: 02:43
5. Slagelse GF 2
Score: 6.200 / Tid: 03:19
6. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 2
Score: 5.850 / Tid: 02:03
7. Eskilstrup G & IF 1
Score: 5.850 / Tid: 02:43
8. Farum Gymnastikforening 2
Score: 5.600 / Tid: 02:32
9. Hedehusene Gymnastik Forening 3
Score: 4.850 / Tid: 02:06
10. Fredensborg GF 2
Score: 4.850 / Tid: 02:01
11. Taastrup GF 6
Score: 4.650 / Tid: 01:52
U10 Piger - 2. Division - Trampet
1. Farum Gymnastikforening 2
Score: 9.400 / Tid: 01:39
2. Eskilstrup G & IF 1
Score: 8.400 / Tid: 01:47
3. Hedehusene Gymnastik Forening 3
Score: 8.200 / Tid: 01:47
4. Fredensborg GF 2
Score: 8.000 / Tid: 01:44
5. Slagelse GF 2
Score: 7.600 / Tid: 02:08
6. Vedbæk GF 5
Score: 7.400 / Tid: 02:09
7. Himmelev-Veddelev GF 6
Score: 7.100 / Tid: 02:18
8. Taastrup GF 6
Score: 6.700 / Tid: 01:26
9. Ringsted IF - Gymnastik 6
Score: 6.300 / Tid: 02:13
10. GF Køge Bugt 5
Score: 6.100 / Tid: 02:02
11. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 2
Score: 5.700 / Tid: 01:47

U13 Drenge - 1. Division - Rytme
1. Vedbæk GF 7
Score: 8.000 / Tid: 01:18
2. GHG - Teamgym Herlev 14
Score: 7.900 / Tid: 01:14
3. GF Køge Bugt 23
Score: 7.800 / Tid: 01:26
4. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 9
Score: 7.200 / Tid: 01:23
5. Greve Gymnastik og Trampolin 9
Score: 5.700 / Tid: 01:18
U13 Drenge - 1. Division - Bane
1. Vedbæk GF 7
Score: 7.200 / Tid: 02:54
2. GHG - Teamgym Herlev 14
Score: 6.750 / Tid: 03:01
3. GF Køge Bugt 23
Score: 6.000 / Tid: 01:53
4. Greve Gymnastik og Trampolin 9
Score: 5.600 / Tid: 01:57
5. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 9
Score: 5.500 / Tid: 01:48
U13 Drenge - 1. Division - Trampet
1. GF Køge Bugt 23
Score: 11.500 / Tid: 01:29
2. GHG - Teamgym Herlev 14
Score: 11.300 / Tid: 02:00
3. Vedbæk GF 7
Score: 10.600 / Tid: 01:53
4. Albertslund Idrætsforening - Gymnastik 9
Score: 9.700 / Tid: 01:24
5. Greve Gymnastik og Trampolin 9
Score: 8.500 / Tid: 01:57

U13 Piger - 1. Division - Rytme
1. Himmelev-Veddelev GF 4
Score: 11.400 / Tid: 02:52
2. Greve Gymnastik og Trampolin 11
Score: 10.500 / Tid: 01:51
3. Gladsaxe IF 7
Score: 10.500 / Tid: 01:23
4. GHG - Teamgym Hertlev 13
Score: 9.500 / Tid: 01:30
5. GF Præstø Fjord 3
Score: 9.000 / Tid: 01:46
6. Hvidovre Gymnastik 5
Score: 8.800 / Tid: 01:16
7. Herlufsholm GF 9
Score: 6.400 / Tid: 01:32
8. Sengeløse Gymnastik Forening 2
Score: 6.200 / Tid: 01:20
U13 Piger - 1. Division - Bane
1. Himmelev-Veddelev GF 4
Score: 10.650 / Tid: 01:29
2. GF Præstø Fjord 3
Score: 8.750 / Tid: 02:30
3. Hvidovre Gymnastik 5
Score: 8.400 / Tid: 02:38
4. Gladsaxe IF 7
Score: 8.050 / Tid: 02:57
5. Greve Gymnastik og Trampolin 11
Score: 7.850 / Tid: 01:46
6. Herlufsholm GF 9
Score: 7.000 / Tid: 02:09
7. GHG - Teamgym Hertlev 13
Score: 6.750 / Tid: 03:53
8. Sengeløse Gymnastik Forening 2
Score: 6.000 / Tid: 02:22
U13 Piger - 1. Division - Trampet
1. Himmelev-Veddelev GF 4
Score: 12.400 / Tid: 01:38
2. Greve Gymnastik og Trampolin 11
Score: 11.200 / Tid: 01:21
3. Hvidovre Gymnastik 5
Score: 11.000 / Tid: 01:49
4. GF Præstø Fjord 3
Score: 10.400 / Tid: 01:51
5. GHG - Teamgym Hertlev 13
Score: 8.900 / Tid: 02:39
6. Gladsaxe IF 7
Score: 8.500 / Tid: 02:08
7. Sengeløse Gymnastik Forening 2
Score: 8.100 / Tid: 02:13
8. Herlufsholm GF 9
Score: 7.600 / Tid: 01:44

U13 Piger - 2. Division - Rytme
1. Vedbæk GF 6
Score: 9.400 / Tid: 01:35
2. Hvidovre Gymnastik 6
Score: 7.600 / Tid: 01:17
3. Herlev Gymnastik HI 6
Score: 7.400 / Tid: 01:21
U13 Piger - 2. Division - Bane
1. Herlev Gymnastik HI 6
Score: 7.900 / Tid: 02:24
2. Vedbæk GF 6
Score: 7.550 / Tid: 02:46
3. Hvidovre Gymnastik 6
Score: 4.750 / Tid: 03:05
U13 Piger - 2. Division - Trampet
1. Hvidovre Gymnastik 6
Score: 9.900 / Tid: 02:52
2. Herlev Gymnastik HI 6
Score: 9.200 / Tid: 01:42
3. Vedbæk GF 6
Score: 7.800 / Tid: 01:33

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline