Grand Prix-Rytme 2015 - DM 2015 - 1. runde


Micro
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 6.93 / Tid: 03:01
2. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 4.95 / Tid: 02:50
3. Tarup - Paarup IF (Team Emes)
Score: 4.68 / Tid: 03:22
4. Spangsbjerg IF (Team Mila)
Score: 4.43 / Tid: 02:46
5. DHG Gymnastik (Team Gala)
Score: 4.27 / Tid: 03:08
6. Tarup - Paarup IF (Team Fenja)
Score: 3.35 / Tid: 03:10
7. Munkebjerg GF (Team Coco)
Score: 3.03 / Tid: 02:43
8. FG90 Fredrikshavn (Team Flora)
Score: 2.97 / Tid: 03:12
9. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Vivanit)
Score: 2.20 / Tid: 03:29
10. Idrætsforeningen SOR (Team Mira)
Score: 1.95 / Tid: 02:49
Mini Mono
1. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 9.15 / Tid: 03:06
2. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 8.80 / Tid: 02:59
3. Spangsbjerg IF (Team Marionetta)
Score: 8.30 / Tid: 03:03
4. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 7.10 / Tid: 02:56
5. Hillerød G & IF (Team Lilje)
Score: 5.10 / Tid: 03:32
6. Lystrup IF (Team Starlight)
Score: 2.05 / Tid: 02:47
7. Randers GF (Team Frost)
Score: 1.95 / Tid: 02:47
8. Grindsted G & IF (Team New Girl)
Score: 1.05 / Tid: 03:22
Mini 8-10 år - Serie 1
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 10.00 / Tid: 02:56
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 9.65 / Tid: 03:07
3. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 8.75 / Tid: 02:54
4. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 6.80 / Tid: 02:57
5. Munkebjerg GF (Team Ella)
Score: 6.70 / Tid: 02:39
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 5.05 / Tid: 02:33
7. Tarup - Paarup IF (Team Ava)
Score: 4.35 / Tid: 03.26
8. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 3.35 / Tid: 03:43
9. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 2.80 / Tid: 03:06

Mini 8-10 år - Serie 2
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 8.70 / Tid: 02:42
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 8.25 / Tid: 02:38
3. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 8.05 / Tid: 02:29
4. Spangsbjerg IF (Team Moloka)
Score: 7.75 / Tid: 02:43
5. Munkebjerg GF (Team Ella)
Score: 6.35 / Tid: 02:05
6. Tarup - Paarup IF (Team Ava)
Score: 5.30 / Tid: 02:25
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 4.20 / Tid: 02:20
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 3.95 / Tid: 02:16
9. Idrætsforeningen SOR (Team Bloom)
Score: 3.95 / Tid: 02:41
Mini 10-12 år - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 14.00 / Tid: 03:44
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 13.45 / Tid: 02:46
3. Tarup Parup IF (Team Tilje)
Score: 11.75 / Tid: 02:55
4. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 11.20 / Tid: 03:14
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 8.40 / Tid: 03:04
6. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 8.10 / Tid: 02:52
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 8.00 / Tid: 02:46
8. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 7.55 / Tid: 02:47
9. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 7.55 / Tid: 02:43
10. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 7.40 / Tid: 02:46
11. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 6.65 / Tid: 02:50
12. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.45 / Tid: 02:54
13. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 5.80 / Tid: 03:07
14. Silkeborg GF (Team Indra)
Score: 4.80 / Tid: 02:50
15. Hjerting IF - Gymnastik (Team Diamant)
Score: 4.65 / Tid: 03:08
16. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 4.50 / Tid: 03:04
17. FG90 Fredrikshavn (Team Philina)
Score: 4.30 / Tid: 02:49
18. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 4.20 / Tid: 03:06
19. Grindsted G & IF (Team Blue)
Score: 2.85 / Tid: 02:50
20. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 2.75 / Tid: 02:44
21. LSI Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 2.25 / Tid: 02:56
Mini 10-12 år - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 9.95 / Tid: 02:38
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 9.65 / Tid: 02:25
3. Tarup Parup IF (Team Tilje)
Score: 8.65 / Tid: 02:48
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 8.30 / Tid: 02:42
5. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 8.10 / Tid: 02:31
6. Idrætsforeningen SOR (Team Athena)
Score: 7.15 / Tid: 02:17
7. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 7.15 / Tid: 02:18
8. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 6.50 / Tid: 02:22
9. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.45 / Tid: 02:21
10. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 6.30 / Tid: 02:24
11. Idrætsforeningen SOR (Team Tindra)
Score: 6.10 / Tid: 02:28
12. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 5.75 / Tid: 02:30
13. Munkebjerg GF (Team Palia)
Score: 5.60 / Tid: 02:18
14. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 5.20 / Tid: 02:52
15. LSI Gymnastik (Team LSI Mini)
Score: 4.85 / Tid: 02:14
16. Silkeborg GF (Team Indra)
Score: 4.35 / Tid: 02:31
17. Lystrup IF (Team Shine)
Score: 4.30 / Tid: 02:16
18. Grindsted G & IF (Team Blue)
Score: 4.05 / Tid: 02:29
19. Tåstrup IK (Team Ellie)
Score: 3.95 / Tid: 02:49
20. FG90 Fredrikshavn (Team Philina)
Score: 3.75 / Tid: 02:37
21. Hjerting IF - Gymnastik (Team Diamant)
Score: 3.65 / Tid: 02:12

Pige - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 16.00 / Tid: 03:07
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 15.45 / Tid: 02:52
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 13.55 / Tid: 02:59
4. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 9.45 / Tid: 02:54
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.45 / Tid: 03:02
6. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 8.35 / Tid: 02:50
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 8.20 / Tid: 03:00
8. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 7.45 / Tid: 02:58
9. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 7.40 / Tid: 03:04
10. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 7.35 / Tid: 02:44
11. Munkebjerg GF (Team Ixus)
Score: 6.90 / Tid: 03:00
12. Hjerting IF - Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 6.75 / Tid: 03:11
13. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 4.45 / Tid: 02:53
14. Grindsted G & IF (Team Estella)
Score: 2.65 / Tid: 03:03
15. LSI Gymnastik (Team LSI Pige)
Score: 1.50 / Tid: 03:27
Pige - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 12.15 / Tid: 02:40
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 11.80 / Tid: 02:34
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.95 / Tid: 02:45
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 8.90 / Tid: 02:44
5. Idrætsforeningen SOR (Team Helios)
Score: 7.65 / Tid: 02:37
6. Munkebjerg GF (Team Ixus)
Score: 7.60 / Tid: 03:07
7. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 7.55 / Tid: 02:32
8. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 6.95 / Tid: 02:35
9. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 6.85 / Tid: 02.37
10. Idrætsforeningen SOR (Team Nona)
Score: 6.75 / Tid: 02:38
11. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 5.60 / Tid: 02:30
12. Hjerting IF - Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 5.40 / Tid: 02:39
13. Grindsted G & IF (Team Estella)
Score: 5.10 / Tid: 02:30
14. GymHelsinge (Team Lua)
Score: 4.40 / Tid: 02:38
15. LSI Gymnastik (Team LSI Pige)
Score: 2.75 / Tid: 02:55
Tweens
1. Hillerød G & IF (Team Dicentra)
Score: 8.22 / Tid: 02:53
2. Tarup Parup IF (Team Kyatit)
Score: 7.28 / Tid: 03:15
3. Ballerup GF (Team Ballerup)
Score: 6.83 / Tid: 03:02
4. Hillerød G & IF (Team Danica)
Score: 6.37 / Tid: 02:56
5. Randers GF (Team Annali)
Score: 3.07 / Tid: 02:58
6. Ebberup IF (Team Florentina)
Score: 2.28 / Tid: 03:28

Junior - Serie 1
1. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 11.00 / Tid: 03:24
2. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 9.55 / Tid: 03:27
3. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 8.90 / Tid: 03:05
4. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 7.90 / Tid: 03:10
5. Silkeborg GF (Team Felicia)
Score: 6.50 / Tid: 03:12
6. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 6.20 / Tid: 03:03
7. Hjerting IF - Gymnastik (Team Ticko)
Score: 3.75 / Tid: 03:16
8. DHG Gymnastik (Team Kora)
Score: 3.65 / Tid: 02:55
9. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 2.70 / Tid: 03:03
Junior - Serie 2
1. GF Køge Bugt (Team Sia)
Score: 7.75 / Tid: 03:03
2. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 7.45 / Tid: 02:33
3. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 6.70 / Tid: 02:55
4. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 5.40 / Tid: 02:53
5. Silkeborg GF (Team Felicia)
Score: 5.35 / Tid: 02:56
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Ticko)
Score: 4.05 / Tid: 03:01
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 3.70 / Tid: 02:41
8. DHG Gymnastik (Team Kora)
Score: 3.30 / Tid: 02:50
9. GymHelsinge (Team Luno)
Score: 2.90 / Tid: 03:13
Senior Fri
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 13.15 / Tid: 02:56
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 12.00 / Tid: 03:14
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 11.75 / Tid: 03:17
4. Idrætsforeningen SOR (Team Amiri)
Score: 7.90 / Tid: 02:56
5. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia)
Score: 7.80 / Tid: 03:05
6. Hillerød G & IF (Team Lyra)
Score: 7.45 / Tid: 02:56
7. GF Køge Bugt (Team Fleur)
Score: 7.40 / Tid: 02:57
8. Vejstrup Efterskole (Team Vejstrup)
Score: 6.50 / Tid: 03:02
9. Alderslyst GF (Team AG Senior)
Score: 5.60 / Tid: 03:07
10. Grindsted G & IF (Team Feline)
Score: 4.00 / Tid: 03:07

Senior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.95 / Tid: 03:08
2. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 13.70 / Tid: 03:04
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 13.45 / Tid: 03.00
4. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 11.45 / Tid: 03:08
5. Tarup Parup IF (Team Aya)
Score: 11.15 / Tid: 03:21
6. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 10.25 / Tid: 03:14
7. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 9.35 / Tid: 03:09
8. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 7.90 / Tid: 03:09
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 7.80 / Tid: 03:12
10. FG90 Fredrikshavn (Team Flower)
Score: 7.65 / Tid: 02:52
11. Munkebjerg GF (Team Enya)
Score: 7.25 / Tid: 03:06
12. Munkebjerg GF (Team Athena)
Score: 7.05 / Tid: 03:07
13. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 4.80 / Tid: 03:07
14. Frederikshavns Forenede IK (Team FFI)
Score: 3.35 / Tid: 03:14
Senior - Serie 2
1. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 9.65 / Tid: 02:47
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 9.20 / Tid: 02:56
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 9.10 / Tid: 02:50
4. Tåstrup IK (Team Taastrup)
Score: 8.15 / Tid: 03:05
5. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 7.40 / Tid: 02:56
6. Tarup Parup IF (Team Aya)
Score: 6.45 / Tid: 02:57
7. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 6.05 / Tid: 02:44
8. GF Køge Bugt (Team Alpha)
Score: 5.35 / Tid: 02:52
9. Munkebjerg GF (Team Athena)
Score: 4.95 / Tid: 02:41
10. Munkebjerg GF (Team Enya)
Score: 4.90 / Tid: 02:43
11. FG90 Fredrikshavn (Team Flower)
Score: 4.75 / Tid: 02:42
12. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 4.70 / Tid: 03.03
13. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 3.60 / Tid: 02:59
14. Frederikshavns Forenede IK (Team FFI)
Score: 3.25 / Tid: 02:49

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline