Æstetisk Gymnastik 2014 - AGG Udtagelse 2014


Piger 8 - 10 år
1. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 11.73 / Tid: 05:03
2. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 10.51 / Tid: 03:32
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 10.30 / Tid: 03:44
Piger 10 - 12 år
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 14.86 / Tid: 03:30
2. Næsby IF (Team Future)
Score: 14.20 / Tid: 03:16
3. Espergærde IF (Team Vena)
Score: 12.01 / Tid: 03.39
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 11.37 / Tid: 03:37
5. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 11.11 / Tid: 03:26
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Milét)
Score: 8.84 / Tid: 03:36
7. Spangsbjerg IF (Team Marionetta)
Score: 8.57 / Tid: 03:49
8. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 6.20 / Tid: 03:44
Piger 12 - 14 år
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 15.14 / Tid: 03:49
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 14.93 / Tid: 03:44
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.61 / Tid: 03:36
4. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 10.93 / Tid: 03:52
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 10.47 / Tid: 03:39
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 9.74 / Tid: 03:28
7. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 7.70 / Tid: 03:21
8. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 6.14 / Tid: 03:26
9. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Ixus)
Score: 6.09 / Tid: 03:50
10. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 5.66 / Tid: 03:37

Junior
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.85 / Tid: 03:49
2. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.35 / Tid: 03:24
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.00 / Tid: 03:45
4. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 9.95 / Tid: 03:39
5. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 9.40 / Tid: 03:58
6. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 9.35 / Tid: 03:43
7. Sorø Gymnastik Forening (Lutka)
Score: 8.00 / Tid: 03:43
8. Silkeborg GF (Team Felicia)
Score: 7.65 / Tid: 03:37
9. Idrætsforeningen SOR (Team Simia)
Score: 7.20 / Tid: 03:17
10. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Enya)
Score: 6.75 / Tid: 03:38
Junior - Finale
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.60 / Tid: 03:46
2. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.25 / Tid: 03:25
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.75 / Tid: 03:46
4. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 10.20 / Tid: 03:34
5. Espergærde IF (Team Zenith)
Score: 9.75 / Tid: 03:38
6. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 8.85 / Tid: 03:55
Senior
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.30 / Tid: 03:48
2. Tåstrup IK (TIK)
Score: 12.65 / Tid: 03:32
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 12.25 / Tid: 03:34
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 11.50 / Tid: 04:14
5. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 10.70 / Tid: 04:02
6. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 10.05 / Tid: 03:38
7. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 8.90 / Tid: 03:51
8. Munkebjerg Gymnastikforening (Team Athena)
Score: 8.15 / Tid: 03:45
9. GF Køge Bugt (Køge Bugt Senior 1)
Score: 7.70 / Tid: 03:30
10. Silkeborg GF (Team Viva)
Score: 6.90 / Tid: 03:33
11. GF Køge Bugt (Køge Bugt Senior 2)
Score: 6.60 / Tid: 03:23

Senior - Finale
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 14.90 / Tid: 03:33
2. Tåstrup IK (TIK)
Score: 13.65 / Tid: 03:07
3. Espergærde IF (Team EIF)
Score: 13.05 / Tid: 03:01
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 10.30 / Tid: 03:13
5. Tarup - Paarup IF (Team Aya)
Score: 10.20 / Tid: 03:21
6. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 10.15 / Tid: 03:38
Indmarch
1. Indmarch - Lørdag
Tid: 13:04
2. Udmarch - Lørdag
Tid: 06:21
3. Indmarch - Søndag
Tid: 11:16
4. Udmarch - Søndag
Tid: 09:20

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline